برای بستن پرونده مسکن مهر 23 هزار میلیارد تومان می‌خواهیم/ 40 هزار واحد مهر در پردیس باقیست

برای بستن پرونده مسکن مهر 23 هزار میلیارد تومان می‌خواهیم/ 40 هزار واحد مهر در پردیس باقیست

ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای بستن پرونده مسکن مهر و اتمام این پروژه در شهرهای جدید به 23 هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر باقی مانده اظهار داشت: در شهرهای جدید پروژه‌های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن عقب‌ ماندگی قابل توجهی داشتند به طوریکه که در برخی از پروژه‌های ملی مسکن شاهد پیشرفت فیزیکی کمتر از 10 درصد بودیم. 

وی ادامه داد: علاوه بر این، پروژه مسکن مهر با مشکلاتی در حوزه زیرساخت‌ها و تاسیسات مواجه بودند که باید این مشکلات زیرساختی رفع می‌شدند و امکان تحویل واحد با مشکلات زیرساختی و تاسیساتی وجود نداشت. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز با مدیریت تامین منابع در شهرهای جدید به دنبال کسری اعتبارات از محل تهاتر هستیم، گفت: برای بستن پرونده مسکن مهر و اتمام این پروژه در شهرهای جدید به 23 هزار میلیارد تومان نیاز داریم. 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در دولت سیزدهم طرح اقدام ملی به پروژه نهضت ملی مسکن متصل شد و در پروژه نهضت ملی مسکن در کنار بحث ساخت مسکن، به دنبال این هستیم که در زمان تحویل واحد، احداث و تحویل زیرساخت‌ها و رسانه‌های خدماتی را در دستور کار داشته باشیم تا متقاضیان هم از زیست شخصی و هم زیست اجتماعی با کیفیت خوبی برخوردار باشند. 

جعفری درباره میزان مسکن مهر باقیمانده در شهرهای جدید اظهار داشت: 60 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید باقی مانده بود که در طول یکسال گذشته 10 هزار واحد آن را تحویل دادیم و 50 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده اما موضوع مهم این است که برخی از واحد‌های تحویل شده با نواقصی مواجه‌اند که باید این نواقص را برطرف کنیم. 

وی با بیان اینکه از 50 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده 40 هزار واحد مربوط به شهر جدید پردیس بوده‌ است، گفت: تلاش بر این است که تا پایان سال 20 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده از پردیس را تا پایان سال تحویل دهیم و از این رو به اعتبارات از محل صندوق ملی مسکن نیازمندیم . 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: البته ساخت حدود 3 هزار مسکن مهر در پردیس در سال 98 آغاز شده که این تعداد واحد از عقب ماندگی قابل توجهی مواجه هستند.

جعفری درباره اجرای گام دوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید گفت: گام اول را با ساخت 100 هزار واحد مسکونی آغاز کرده‌ایم که در بحث آماده‌سازی زمین به پیشرفت بیش از 60 درصد و در بخش ساخت مسکن هم در گام اول به پیشرفت فیزیکی بیش از  10 درصد رسیده‌ایم و روز چهارشنبه 11 آبان ماه هم علمیات اجرایی 100 هزار واحد در قالب گام دوم را آغاز کردیم. باید توجه داشت که پروژه نهضت ملی مسکن پروژه متقاضی محور است و براساس شرایط متقاضی و اینکه چه تعداد به مرحله افتتاح حساب برای دریافت تسهیلات رسیده‌اند، واحدها به مرحله اجرا می‌رسند.

رکوردشکنی دولت در پرداخت تسهیلات خرد بانکی/ اعطای تسهیلات به بیش از یک میلیون نفر در 9 ماه قیمت سکه از کانال 17میلیون پایین آمد الزام دستگاه‌ها به ارايه لیست پرداخت پاداش کارکنان به خزانه داری کل کشور با انعقاد قرارداد چهار میلیارد دلاری‌‌‌، کاهش صادرات به عراق تا حدی جبران می‌شود بازگشت سکه تمام بهار آزادی به کانال 16 میلیون تومانی اجرای موفق طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در هرمزگان مطالبات خود را بابت صادرات گاز از عراق دریافت کردیم نماد استقلال به بورس بازگشت عکس | موتورسیکلت جدید پژو، رقیبی جدید برای ژاپنی‌ها بورس هفته را سبز به پایان برد / رشد 3168واحدی شاخص کل پسته و بادام نیم میلیونی شدند/ جدیدترین قیمت خشکبار در بازار آغاز مجدد فعالیت مافیای زعفران در بازار استقلال به چرخه معاملات برگشت + جزيیات ردپای اقدامات دولت در کسادی بنگاه‌های تولیدی/... کامبک قیمت سکه به کانال قبل+ جزيیات 11 نماد بورسی و فرابورسی بازگشایی شدند بازگشت ارز حاصل از رمزدارایی مشمول مزایای مالیاتی می‌شود نرخ رسمی 22 ارز کاهش یافت پیشرفت 60 درصدی واحد‌های آغازشده طرح نهضت ملی مسکن بررسی قیمت خوراکی ها در ماه گذشته قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 کنترل رشد نقدینگی از اولویت های بانک مرکزی انتخاب بین کوپن و یارانه نقدی اختیاری شد ريیس بانک مرکزی: رشد نقدینگی در راستای کنترل تورم از اولویت‌‌های بانک مرکزی است قیمت پراید رکوردشکنی کرد توصیه مهم؛ اول استعلام بگیرید بعد چک قبول کنید قیمت دلار و یورو صرافی ملی امروز چهارشنبه 6 آذر 1401 علاقه به ساخت مسکن در تهران کم شده؟ چرا نان قهوه‌ای مفیدتر است؟ این خوراکی‌ها ارزان شدند مصوبه سازمان بورس برای کنترل نرخ اوراق روز آرام در بازار ارز/ دلار رنگ ثبات را دید برندگان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مشخص شدند + ظرفیت و تعداد متقاضیان تصویب بودجه 1402 به تعویق افتاد+ جزيیات مخالفت مجلس با بررسی بودجه پیش از تصویب برنامه هفتم وام سندیکایی ناجی پیشران های اقتصادی تفکیک وزارتخانه شاید وقت دیگر اقدامات ویژه برای کارکنان صنعت نفت/ جذب 150 نخبه در وزارت نفت بازی جدید خصوصی‌ سازی بر سر سهام عدالت مردم بازار خودرو در وضعیت رکود تورمی سرپرست مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی منصوب شد جزییات عرضه لاماری ایما در بورس کالا| استقبال بی نظیر از لاماری ایما لاماری در بورس چند قیمت خورد توضیح درباره اخبار اعتصاب رانندگان کامیون شرایط دریافت وام ازدواج دانشجویی اعلام شد ارزش بیت کوین تقویت شد به این دلیل باید منتظر جهش نرخ ارز باشید افزایش 32 هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران پس از جنگ اوکراین آغاز به کار دوباره سامانه افشا تخلفات سازمان... تداوم نوسان کاهشی قیمت دلار/ بیش از 5 میلیون دلار به صورت توافقی معامله شد