پرداخت بیش از 8هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط اگزیم بانک

پرداخت بیش از 8هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط اگزیم بانک

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک در 9 ماهه 1399 بیش از 8 هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از بانک توسعه صادرات ایران، علی صالح آبادی در نشستی خبری به مناسبت دهه فجر با خبرنگاران که به صورت وبینار برگزار شد، با بیان اینکه بانک توسعه صادرات وظیفه اصلی خود را حمایت از صادرات کالا و خدمات کشور قرار داده، تصریح کرد: بانک توسعه صادرات ایران، برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگانی که رتبه اعتباری خوبی دارند، معوقات بانکی ندارند و چک برگشتی ندارند، با هیچ گونه محدودیت منابع مالی چه ریالی و چه ارزی مواجه نیست.
وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی این بانک حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی است، اظهار داشت: در حال حاضر و با توجه به شرایط کشور، توسعه صادرات غیرنفتی از اهمیت ویژه‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده و علیرغم تحریم‌ها و مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده‌اند، ارز مورد نیاز کشور از محل صادرات غیرنفتی تامین شده است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه این بانک بیش از هر زمان دیگری خود را متعهد به توسعه صادرات غیرنفتی می‌داند، افزود: صادرکنندگان از بانک انتظار دارند تسهیلات ارزی و ریالی و خدمات مالی و غیرمالی در اختیارشان قرار دهد و ما با 38 شعبه در سراسر کشور تلاش می کنیم ارتباط منظمی را با بیشتر صادرکنندگان داشته باشیم.
وی افزود: بانک توسعه صادرات منابع قابل توجهی از صندوق توسعه ملی را برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی و صادرات محور جذب و پرداخت کرده است و با تمام امکانات موجود، آماده است که بتواند در حوزه نقل و انتقال و تامین مالی صادرات از فعالان تجاری حمایت کند.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اظهار داشت که این بانک از پیشگامان استفاده از بستر بانکداری باز است و توجه ویژه ای به موضوع بانکداری دیجیتال دارد.

آمادگی عرضه اولیه بانک ایران و ونزويلا در بورس را داریم
مدیرعامل بانک توسعه صادرات درباره عرضه اولیه بانک مشترک ایران و ونزويلا در بورس نیز گفت: ما علاقه مند بودیم که امسال سهام بانک ایران و ونزويلا را در بازار سرمایه عرضه کنیم ولی به دلیل شرایط خاص حاکم بر بازار در ماه‌های اخیر عرضه‌های اولیه محدود شده‌اند.
وی افزود: عرضه اولیه این بانک بسته به شرایط بازار دارد ولی ما آمادگی این کار را بعد از کسب مجوز از نهادهای بازار سرمایه داریم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره حمایت بانک از واحدهای آسیب دیده از کروناه گفت: بانک در قالب وظایف خود همکاری های لازم را با واحدهای آسیب دیده انجام می دهد.

100 درصد صادرکنندگان ممتاز مشتری بانک توسعه صادرات هستند
علی صالح آبادی با بیان اینکه 100 درصد صادرکنندگان دارای رتبه ممتاز کشوری در سال 99 مشتری اگزیم بانک ایران هستند، گفت: 91 درصد صادر کنندگان نمونه ملی نیز مشتری بانک توسعه صادرات هستند.
این مقام مسيول تصریح کرد: بانک توسعه صادرات ایران توانسته است با پایش ایفای تعهدات مشتریان خود، کمترین عدم رفع تعهد ارزی را بین بانک ها به خود اختصاص دهد.

افتتاح شعبه کاشان بانک توسعه صادرات در روز شنبه
وی از افتتاح شعبه جدید کاشان این بانک در روز شنبه خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده و در روز شنبه شعبه جدید کاشان بانک توسعه صادرات در محل جدید افتتاح خواهد شد.
مدیر عامل اگزیم بانک ایران خاطرنشان کرد: این شعبه، تنها شعبه بانک توسعه صادرات است که در اتاق بازرگانی کاشان مستقر بوده و ساختمان جدید آن تجهیز شده است. شعبه کاشان در طول 4 سال فعالیت خود، خدمات فراوانی را به تعداد زیادی از صادرکنندگان فرش و گلاب در این شهر ارايه کرده است.

اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه در بانک توسعه صادرات
صالح آبادی در بخش دیگری از این نشست خبری از اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز با 43هزار تراکنش بانکی در این بانک خبر داد و گفت: ارزش ریالی این تراکنش‌ها بالغ بر 3000 میلیارد ریال بوده است.
وی همچنین گفت: در اگزیم بانک ایران به 110 مشتری در قالب بانکداری شرکتی، خدمات ارايه می‌کنیم.
مدیرعامل اگزیم بانک اظهار داشت: یکی از موضوعات محوری ما توجه به بانکداری باز با توجه به شرایط کرونایی در کشور است زیرا این امکان را فراهم می‌کند تا مشتریان بدون نیاز به حضور در شعبه، تمامی خدمات بانکی را از دفتر کار خود دریافت نمایند.
صالح‌آبادی با بیان اینکه، ما بانکداری باز را با صندوق‌های سرمایه گذاری که طیف وسیعی از مشتریان را در برمی‌گیرند، شروع کردیم؛ گفت: یکی از صندوق های وابسته به بانک به نام "صندوق اندوخته توسعه صادرات آرمانی" که 43 هزار مشتری دارد بر بستر بانکداری باز فعالیت خود را دنبال می کند.
وی اعلام کرد: از ابتدای سال آینده این خدمت را برای تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و تمام شرکت‌های حقوقی که مشتری بانک هستند، تعمیم خواهیم داد.

افزایش 1.2 میلیون تنی ظرفیت تولید شمش فولاد کشور با تسهیلات اگزیم بانک
مدیر عامل بانک توسعه صادرات اظهار داشت: در سال جاری و با تسهیلات پرداختی بانک توسعه صادرات ایران، ظرفیت تولید شمش فولاد کشور 1.2 میلیون تن افزایش یافته است.
وی ادامه داد: فاز دوم طرح شرکت فولاد جنوب کاوه کیش با تامین مالی 134 میلیون یورویی بانک توسعه صادرات ایران راه‌اندازی شده است.

پرداخت 83.355 میلیارد ریال تسهیلات در 9 ماهه 99
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد که این بانک تا پایان آذرماه سال‌جاری مبلغ 83.355 میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان پرداخت کرده که 45 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه بیشترین تسهیلات در قالب سرمایه در گردش ریالی و عمدتا در بخش‌های «صنعت و معدن» و «شیمیایی» پرداخت‌شده، افزود: از رقم کل تسهیلات پرداختی حدود 2هزار میلیارد تومان یا 20 هزار میلیارد ریال به طرح‌ها تخصیص پیدا کرده و 63 هزار میلیارد ریال نیز در بخش سرمایه در گردش پرداخت شده است.
صالح آبادی گفت: تسهیلات اعطایی به شرکت‌های دانش بنیان تا پایان آذر ماه سال‌جاری مبلغ 150 میلیارد تومان بوده که در مقایسه با زمان مشابه در سال 1398، با 120 میلیارد تومان، از رشد 24 درصدی برخوردار بوده است. نرخ این تسهیلات نیز 12 درصد و یارانه‌ای است.
مدیرعامل اگزیم بانک ایران ادامه داد: تسهیلات اعطایی به شرکت‌های کوچک و متوسط نیز تا پایان آذر ماه سال‌جاری مبلغ 742 میلیارد تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل با رقمی معادل 528 میلیارد تومان، از رشد 41درصدی برخوردار است.
وی تصریح کرد: برنامه داریم که حجم تسهیلات پرداختی بانک توسعه صادرات تا پایان سال به 10 هزار میلیارد تومان افزایش یابد و برای سال آینده نیز رقم تسهیلات پرداختی بانک با 20 درصد افزایش به 12هزار میلیارد تومان برسد.
صالح‌آبادی یکی از طرح‌های تامین مالی شده توسط این بانک را فاز اول پتروشیمی بوشهر عنوان کرد و گفت: این طرح که توسط رییس جمهور به بهره‌برداری رسید، با سرمایه ای بالغ بر 2.8 میلیارد دلار تامین مالی شده است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: یکی دیگر از طرح‌هایی که تامین مالی آن توسط بانک انجام شد، پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه بود که با 65 میلیون دلار در منطقه عسلویه به بهره‌برداری رسید.

مبادله 950 میلیون دلار حواله‌های ارزی
صالح‌آبادی در بخش دیگری از این نشست خبری با بیان اینکه این بانک و صرافی توسعه صادرات امکان صدور حواله از هر نقطه به نقطه دیگری را دارند، تصریح کرد: زمینه‌ای را فراهم کرده‌ایم تا در کشورهای مختلف و از طریق کانال‌های طراحی شده، به ویژه در کشورهایی که مبادلات تجاری بالایی با آنها داریم مانند عراق و ترکیه، به مشتریان و صادرکنندگان خدمات ارايه دهیم.
وی از آمادگی این بانک و صرافی آن برای خرید ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان در سامانه‌های نیما و سنا خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه حجم حواله‎ جات ارزی بانک و صرافی توسعه صادرات به 950 میلیون دلار رسیده است. هرچند این رقم برای مدت مشابه سال قبل 1.1 میلیارد دلار بود اما بخشی از این موضوع ناشی از کاهش صادرات بوده است.
مدیرعامل اگزیم بانک ایران اعلام کرد: حجم اعتبارات اسنادی و بروات وارداتی در 10 ماهه امسال معادل 350 میلیون دلار بوده که 10 میلیون دلار از مدت زمان مشابه سال قبل بیشتر است.
وی ادامه داد: طی این مدت اعتبارات اسنادی و بروات صادراتی بانک توسعه صادرات هم 64 میلیون دلار بوده که از رقم 56 میلیون دلار برای کل سال قبل، بیشتر است. یکی از وظایف و اهداف ما که به طور جدی آن را پیگیری می‌کنیم، ارايه خدمات حواله‌جات ارزی و نقل و انتقال ارز مشتریان است.

رفع تعهد ارزی 98 درصدی برای واردات
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: ما جزو بانک‌هایی هستیم که کمترین میزان عدم رفع تعهد ارزی برای واردات را داشته اند و این رقم در حال حاضر کمتر از 2 درصد بوده است.
صالح آبادی افزود: تمامی شعب بانک توسعه صادرات آمادگی دارند تا به مشتریان و صادرکنندگان در زمینه رفع تعهد ارزی برای ارز حاصل از صادرات خدمات ارايه دهند.

اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته‌ایم
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد که عملکرد این بانک از نظر ارزی و ریالی نشان می‌دهد که این بانک جزو منضبط‌ ترین بانک‌های کشور بوده و هیچ‌گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته است.
وی با بیان اینکه از نظر نقدینگی بانک توسعه صادرات وضعیت متعادل و مطلوبی دارد، گفت: انضباط مالی خوبی بر بانک حاکم است و ما آمادگی داریم به تمام صادرکنندگانی که حایز شرایط بوده و رتبه اعتباری مناسب داشته و معوقات و چک برگشتی نداشته باشند، تسهیلات ریالی و ارزی پرداخت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: که این بانک خانه امن صادرکنندگان کشور است و برای توسعه صادرات غیرنفتی کشور تلاش می‌کند.

افزایش کفایت و رشد سرمایه بانک
مدیرعامل بانک توسعه صادرات در پاسخ به سوال خبرنگار اگزیم نیوز در خصوص افزایش سرمایه این بانک گفت: ما افزایش سرمایه جدیدی نداشتیم ولی ضرورت‌ دارد تا این موضوع اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه این بانک تنها دارای 38 شعبه است، گفت: نرخ سود تسهیلاتی ما برای صادرکنندگان 18 درصد است و اگر فردی از صندوق ضمانت صادرات، ضمانت نامه داشته باشد، این نرخ به 16 درصد کاهش پیدا می‌کند. البته سود تسهیلاتی ما برای پرداخت تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی 11 درصد است.
صالح‌آبادی توضیح داد: از آنجایی که ما نمی‌توانیم جذب سپرده داشته باشیم، یکی از منابع مهم ما برای افزایش کفایت سرمایه و افزایش حجم تسهیلات، افزایش سرمایه است. تقاضای ما این بوده که این افزایش سرمایه برای بانک انجام شود.
مدیرعامل اگزیم بانک ایران تصریح کرد: یکی از منابعی که می‌توان از آن برای افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات استفاده کرد، منابع صندوق توسعه ملی است که برداشت از آن نیاز به کسب مجوز از رهبر معظم انقلاب دارد؛ تقاضای ما این است که منابع صندوق نزد بانک تبدیل به سرمایه بانک توسعه صادرات شود تا از این طریق کفایت سرمایه بانک نیز افزایش یافته و امیدواریم مجوزهای لازم در این خصوص به ما داده شود.

local_offerبرچسب‌ها:
حراج سهام عدالت در شب عید / معاوضه سهام عدالت با خودرو!

حراج سهام عدالت در شب عید / معاوضه سهام عدالت با خودرو!

9 ماه از آزادسازی سهام عدالت می‌گذرد. مردم امیدوار بودند که دولت در بهمن یا حداقل در شب عید، بخشی از پول فروشس سهام عدالت را به حساب آنها واریز کند که نکرد. حالا مردم ناامید، خودشان در صدد فروش سهام ع...

TejaratNews.com/
ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا + فیلم

ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا + فیلم

اخبار و تصمیماتی که اتخاذ می شوند اهمیت فراوانی بر سبز یا قرمزپوش شدن بورس و نمادها دارند. ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا را ببینید!

NabzeBourse.ir/
ورود سهامداران جدید به بورس / متولدین 1400 به بورس می‌آیند

ورود سهامداران جدید به بورس / متولدین 1400 به بورس می‌آیند

عصر امروز مجلس دو طرح برای تشویق به فرزندآوری تصویب کرد؛ اول طرحی که بر اساس آن وام 70 میلیونی خرید مسکن به خانوارهای دارای فرزند سوم به بعد داده می‌شود و دوم، سرمایه‌گذاری یک میلیون تومانی در بورس بر...

TejaratNews.com/
متولدین سال 1400 سهامدار بورس می‌شوند

متولدین سال 1400 سهامدار بورس می‌شوند

نمایندگان مجلس دولت را مکلف به تخصیص یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس کردند.

Bartarinha.ir/
نرخ دلار نیمایی امروز 9 اسفند ماه

نرخ دلار نیمایی امروز 9 اسفند ماه

بهای ارز در سامانه نیما امروز نهم اسفند ماه اعلام شد و رقم 23 هزار و 855 تومان برای فروش دلار تعیین شد.

TejaratNews.com/
معرفی پر بازده ترین بازار برای سرمایه گذاری

معرفی پر بازده ترین بازار برای سرمایه گذاری

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به تو دهنی میرداماد به مداخله کنندگان و ...

BourseNews.ir/
دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند

دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس از ارايه تسهیلات به دارندگان سهام عدالت در استان فارس خبر داد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس فردا 10 اسفند 99/ نزول شاخص ادامه دارد؟

پیش‌بینی بورس فردا 10 اسفند 99/ نزول شاخص ادامه دارد؟

با توجه به نیاز بازار به پول و از طرفی خروج پول سهامداران در روزهای پایانی سال، شاخص روز به روز در حال کاهش است و این روند تا زمانی که نقدینگی وارد بازار نشود، ادامه دارد.

TejaratNews.com/
ارزش بازار به 4 میلیون و 771 هزار میلیارد ریال رسید

ارزش بازار به 4 میلیون و 771 هزار میلیارد ریال رسید

بورس اوراق بهادار تهران امروز در روند نوسانی قرار گرفت و در پایان معاملات شاخص کل با کاهش 11 هزار و 855 واحدی به رقم یک میلیون و 193 هزار و 976 واحد رسید.

Sena.ir/
پیش‌بینی نرخ ارز در روز‌های آینده

پیش‌بینی نرخ ارز در روز‌های آینده

دبیرکل کانون صرافان درباره وضعیت فعلی بازار ارز گفت: اکنون در بازار خریداری وجود ندارد و بازار ارز مستعد آن است که با تحقق اخبار مثبتی در زمینه آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده و رفع تحریم‌ها به سمت کاهش...

Bartarinha.ir/
شرکت در انتخابات استانی سهام عدالت مشروط به ثبت‌نام در سجام است

شرکت در انتخابات استانی سهام عدالت مشروط به ثبت‌نام در سجام است

بورستهران- ایرنا- مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: اگر مشمولان سهام عدالت مراحل مربوط به ثبت‌نام در سجام را انجام نداده باشند، امکان دسترسی به سامانه و حضور در انتخابات را نخواهن...

Irna.ir/
ارزش سهام عدالت من (9 اسفندماه)

ارزش سهام عدالت من (9 اسفندماه)

ارزش سهام عدالت، اولین روز از هفته معاملاتی جاری را با کاهش آغاز کرد.

EghtesadOnline.com/
کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم هشدار دامپزشکی خوزستان؛ مرغ زنده نخرید نوسانات بازار خودرو شدت گرفت شلیک افراد ناشناس به ماموران انتظامی دره شهر آغاز پیش‌فروش جدید محصولات ایران‌خودرو از فردا آغاز طرح پیش‌فروش ایران‌خودرو از فردا حراج سهام عدالت در شب عید / معاوضه سهام عدالت با خودرو! بررسی آماری بازدهی بازارهای موازی ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا + فیلم پیش‌بینی قیمت نفت در 2021 جهانگیری: توانستیم تحریم‌ها را کم‌اثر کنیم 1750کارت بازرگانی رفع تعلیق شد احتمال سقوط قیمت طلا تا 1200 دلار دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند گلابی کیلویی 125هزار تومان شد! کاهش 70 درصدی معاملات مسکن تهران در بهمن / اجاره‌بها 30 درصد گران شد ورود سهامداران جدید به بورس / متولدین 1400 به بورس می‌آیند جدال لفظی نوبخت و نماینده تهران در مجلس میوه از اولویت سبد خرید مردم حذف شد روند کفپارس در هاله ای از ابهام، صعود یا سقوط؟ عملکرد خوب وپاسار در دی ماه متولدین سال 1400 سهامدار بورس می‌شوند پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 اسفند / ریزش قیمت جهانی طلا ادامه دارد؟ تعرفه اینترنت پیام رسان‌های داخلی مشخص شد 70میلیون تسهیلات مسکن برای تولد فرزند سوم شعب کارگزاری آگاه با اتکاء به سرمایه ‌انسانی کارآمد، متخصص خلق ارزش می کند نرخ دلار نیمایی امروز 9 اسفند ماه دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند معرفی پر بازده ترین بازار برای سرمایه گذاری پیش‌بینی بورس فردا 10 اسفند 99/ نزول شاخص ادامه دارد؟ ایرانی‌ها 7برابر فرانسوی‌ها دورریز غذا دارند پیشنهاد رضایی برای ایجاد ایالت‌های اقتصادی ارزش بازار به 4 میلیون و 771 هزار میلیارد ریال رسید تغییر مالکیت 888 میلیون اوراق بهادار مالی درآمد ماهیانه "دعبید" افزایش یافت بدهی کره به چه شکل به ایران پرداخت می شود؟ پیش‌بینی نرخ ارز در روز‌های آینده کدال‌نگر 9اسفند1399/وپارسی‌ها بی‌نصیب از فروش اپال دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند راهکارهای نقل و انتقال منابع ایران در عراق دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند مظنه خودروی صفر را از اینجا جویا شوید! تامین مالی از بازارسرمایه راهی برای کنترل تورم/ رد فرضیه رشد تورم با صعود بازارسرمایه سرانه مصرف سیمان، یکی از شاخص های توسعه یافتگی دستمزد کارگران پایان اسفند نهایی می‌شود شرکت در انتخابات استانی سهام عدالت مشروط به ثبت‌نام در سجام است ارزش سهام عدالت من (9 اسفندماه) آیا واقعا دولت دلار را گران کرد؟ جدیدترین قیمت دلار و یورو / سومین نرخ ارز صرافی ملی 99/11/9 تدوین مرامنامه استاندارد خدمات در ایران

در حال بارگیری...