روسیه 1.6 میلیارد یورو در راه‌آهن رشت ـ آستارا سرمایه‌گذاری می‌کند

روسیه 1.6 میلیارد یورو در راه‌آهن رشت ـ آستارا سرمایه‌گذاری می‌کند

در موافقتنامه‌ای که امروز بین وزیر راه و شهرسازی ایران و معاون نخست‌وزیر روسیه به امضا می‌رسد، روس‌ها تا سقف 1.6 میلیارد یورو در ساخت خط‌آهن رشت ـ آستارا سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هفته گذشته بود که مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی ایران، اعلام کرد که روس ها در ساخت خط آهن رشت-آستارا سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

پیگیر‌های خبرگزاری فارس حاکی از آن است که امروز و در قالب موافقت نامه ای بین وزیر راه و شهرسازی ایران و معاون نخست وزیر روسیه، روس ها در تامین مالی خط آهن رشت- آستارا سرمایه گذاری می کنند؛ در قالب موافقت نامه مذکور روس ها تا سقف 1.6 میلیارد یورو در ساخت خط آهن رشت- آستارا سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

در گام اول موافقتنامه تامین مالی این خط ریلی بین ایران و روسیه به امضا می رسد و پس از آن بلافاصله موافقتنامه پیمان نیز بین دو طرف امضا خواهد شد.

مسیر خط آهن رشت-آستارا طبق گفته مسيولان وزارت راه و شهرسازی در همه قطعات تاییدیه سازمان محیط زیست را دارد.

به گفته مجریان پروژه، در مسیر خط آهن رشت-آستارا حتی یک درخت هم قطع نمی شود؛ حتی در قطعه جنگل گیسوم برای احداث خط آهن هیچ درختی در مسیر قطع نمی شود زیرا مسیر راه آهن در جنگل گیسوم، در تطابق با بخشی که پیش از آن شبکه برق عبور کرده است، ساخته خواهد شد که این بخش پوشش گیاهی ندارد.

طبق برنامه ریزی انجام شده شبکه برق در این قطعه به زیر زمین برده می شود.

پیگیری های خبرنگار فارس حاکی از آن است که کشور آذربایجان نیز طبق تعهد خود، ادامه این مسیر ریلی را در خاک خود تکمیل کرده است و حتی تا یک کیلومتر در خاک ایران را هم ساخته است.

با تکمیل خط آهن رشت-آستارا و در ادامه اتصال به خط ریلی در کشور آذربایجان، حلقه مفقوده ریلی در کریدور ترانزیتی-ترکیبی شمال-جنوب با همکاری ایران و روسیه تکمیل خواهد شد و با تکمیل این کریدور ریلی، ایران هاب ترانزیت منطقه خواهد شد.

پایان پیام/

متقاضیان خرید خودرو بر سر دو راهی هفت نکته درباره وام ودیعه مسکن 200 میلیونی اخبار مهم کدال جمعه 12 خرداد 1402 | کدام شرکت های شاخص ساز عملکرد سالانه منتشر کردند؟ میزان سود 100 میلیون سپرده بانکی چقدر است؟ ماجرای لغو پذیرش ایران خودرو و سایپا از بورس چیست؟ ریسک خرید کدام قطعه سکه بالاست؟ آمار تکان‌دهنده از تغییرات شدید در مصرف گوشت طرح کالابرگ الکترونیک در راستای مهار تورم است/ رشد 20 درصدی یارانه مددجویان در مرحله نخست هوش مصنوعی در این کشور 4هزار نفر را بیکار کرد! انعقاد پیمان‌های پولی باعث تقویت اقتصاد کشور می‌شود استان فارس در رتبه دوم خطر فرونشست زمین/ شاید شاهد حوادث بحران‌زا ناشی از فرونشست زمین در کشور باشیم تامین برق مراکز حساس از ژنراتور پشتیبان در صورت بروز حادثه/ شبکه برق اهواز پایدار است ظرفیت صادراتی 50 درصدی سنگ‌های تزيینی کشور سقوط 200 میلیونی قیمت این مدل خودرو زمان جایگزینی چک‌های قدیمی با چک‌های جدید اعلام اولویت بندی متقاضیان 24 خرداد؛ قیمت برخی خودروها همچنان نامشخص است اختصاص 320 میلیون متر مکعب گاز در روز به نیروگاه‌ها رفع محدودیت ترافیکی شمال به جنوب محور چالوس برنامه پاکستان برای انجام مبادلات تهاتری با ایران زمان جایگزینی چک‌های قدیمی با چک‌های جدید اعلام شد ضرر باورنکردنی خریداران پژو 207 / سقوط 200 میلیونی قیمت این مدل! واگذاری زمین 250 متری رایگان به خانوارهای روستایی پیش‌ بینی بورس فردا 13 خرداد 1402 | فردا کدام گروه ها پر تقاضا خواهند بود؟ اطلاعیه وزارت کار درباره مبلغ جدید یارانه اعتباری تاکید دبیرکل اوپک بر اهمیت افزایش ظرفیت پالایش نفت در سراسر جهان فعلا خبری از لغو پذیرش ایران خودرو و سایپا در بورس نیست ناترازی های شدید صندوق های بازنشستگی / جزییات تغییر سن بازنشستگی در برنامه هفتم هشدار به کشاورزان و دامداران برای رعد و برق و بارش باران ژیان محبوب ایرانیان 250 میلیون تومان! سکه و طلا ارزان شد مجامع هفته آتی/ دتماد و دتوزیع و دسبحا به مجمع می‌روند هفته خوب کریپتو/ بازارهای داخلی همگی منفی تورم امسال به کانال 30 درصد می‌رسد جزيیات توافق گمرکی ایران و اقلیم کردستان عراق قیمت برخی خودروها همچنان نامشخص است تولید نفت ایران به 2 میلیون و 750 هزار بشکه در روز رسید سکه و طلا ارزان شد فرزین: تورم امسال به کانال 30 درصد می رسد حقوق یک سال کار کارگران، پول 2 متر آپارتمان! آرزوی همتی برای گرفتن وام از صندوق جهانی پول! ناتوانی متقاضیان در پرداخت سود وام مسکن جمعه بازار بورس - شماره 4 - 12 خرداد 1402 دولت چقدر بدهی دارد؟ جزيیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای 3 فرزند پایه‌گذاری برنامه‌ هفتم بر اساس آمایش سرزمین بازار نفت چشم‌ به‌ راه نشست اوپک پلاس چشم انداز احیای طریق الحج از رونق گردشگری دینی تا تجارت 10 خبر مهم برای بورس فردا شنبه 13 خرداد کدامند؟ مصوبه شورای رقابت برای خودروهای مونتاژی اجرایی... دارندگان این خودروها به خاک سیاه نشستند