وقتی گاوبازها رو به خرس بازی آوردند!

وقتی گاوبازها رو به خرس بازی آوردند!

سهامداران توجه کنید که بسیاری از بزرگان بازار به محدوده مقاومتی خود مجددا نزدیک شده‌اند و احتمال ورود به یک پله مقاومت پایین‌تر تقریبا بعید بوده زیر وضعیت سهم‌ها از لحاظ بررسی بنیادی و ... حاکی از آن بوده که سودآوری آن‌ها پایین‌تر از نرخ‌های فعلی نخواهد آمد.

به گزارش بورس‌نیوز، دیروز در بازارسرمایه بوی دنبه سوخته پیچیده بود و کباب سوخته دل سهامداران را آب کرده بوده و از بوی سوختگی، دل هر سرمایه‌گذاری را با آن ریزش 40 هزار واحدی می‌سوزاند که این سهامداران جوان‌اند و اینگونه سرمایه و حیثیت آن‌ها را با هر بهانه‌ای به آتش نکشید.

همانطور که در بخش «زیر تابلوی بورس» دیروز نیز عنوان شد، اگر در روز معاملاتی جاری روند نزولی‌ها ادامه‌دار باشد، شاخص‌کل توانایی حفظ محور حمایت استاتیک فعلی را نخواهد داشت و باید با عقب‌نشینی به یک پله مقاومت عقب‌تر یعنی محور 1.450 تا 1.460 میلیون واحدی بازگردیم.

همانطور که در پیش‌گشایش‌ها عنوان شده که شاخص‌کل انتظارات صعودی را در آینده در پیش خواهد داشت اما؛ روند اصلاحی که بازار در پیش گرفته مدت‌دار بوده و سهامداران با هیجان نباید رفتار کنند؛ بنابراین اگر هیجان بر بازار برتری پیدا کند نتیجه آن رفتار امروز بورس خواهد شد که شاخص‌ها کاهش بیش از انتظاری داشتند تا مجددا تحلیل‌ها بر اصلاح چند هفته اخیر بازار متمرکز شوند.

بالاخره این بورس بوده که این‌روز‌ها همه را غافلگیر می‌کند و اگرچه با توجه به رسیدن شاخص به سطح مقاومتی پیش‌بینی می‌شد که شاخص منفی باشد، ولی در دقایق ابتدایی فشار فروش زیادی وجود نداشت و در ابتدا شاخص 2 هزار افت داشت، ولی با افزایش چشمگیر فشار فروش شاخص با شیب زیادی به سمت پایین حرکت کرد.


  • بیشتر بخوانید: برای پرتفوها ویزای «سهم کانالی» صادر نکنید!

گروسی دلاری‌ها را منفی کرد

با شایعاتی سفر گروسی و توافقات، بورس می‌ریزد؛ دلار می‌ریزد؛ طلا می‌ریزد و در روز بعدی با همین توافق، بورس و طلا رشد می‌کند و اما؛ دوباره بورس می‌ریزد و این طنز این روز‌های بازارسرمایه ایران است.

اگر سری به بازار موازی جنب تالار بورس بزنیم دلاری‌ها نیز دیروز در ساعات پایانی معاملات خود دلار را در مرز 27 هزار و 200 تومان می‌خریدند و با نرخ 300 تومان می‌فروختند این قیمت‌گذاری در خواب خرگوشی بانک مرکزی رقم میخورد، زیرا کانال‌های تلگرامی بیدارند!

جو منفی پای طلا را هم گیر انداخت

همانطور که عنوان شد، تابلوی طلافروشی‌ها نیز کاهش نرخ را بر بازار نشان داد و نرخ هر گرم طلا 1 میلیون و 154 هزارتومان و هر مثقال نیز با نرخ 5 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

همچون روند خرید و فروش روز گذشته یعنی 100 هزارتومان کاهش در نرخ سکه بهار آزادی برای روز معاملاتی گذشته همچنان استوار بود تا در دو روز متوالی، سکه با این کاهش سیر نزولی را داشته باشد و قیمت به 11 میلیون و 450 هزارتومان برسد و قیمت سکه امامی نیز به 11 میلیون و 950 هزارتومان برای فروش نرخ گذاری شود.

رمز ارز‌ها فارغ از دنیا

در نشست معاملاتی رمز ارز‌ها روند متعادلی سپری شد و در همین تعادل‌ها بیت کوین با 0.41 درصد رشد به 46 هزار دلار رسید و همه را خوش‌بین و خوشنود از روند خود کرده است.

بازار امروز نوبت کیست

سهامداران گرامی دقت کنید بهانه‌هایی مانند «قیمت‌گذاری دستوری»، انتشار اوراق بدهی برای کسری بودجه»، «مذاکرات گروسی در تهران»، «تسویه سالانه کارگزاری‌ها» و ... تماما بهانه‌هایی برای تزریق هیجان و طوفانی کردن جو باتلاقی بوده که آقایان برای سرمایه‌گذاران درست کردند و این‌روز‌ها کسی توان سفته‌بازی و تزریق هیجان پیر‌های بازار را ندارد تا مردم و سرمایه‌گذاران را بیش از پیش متضرر نکنند بلکه تنها راهکار آنها، سرمایه‌گذاری غیرمستقیم است! و غیر از این گویا هنری ندارند.

سهامداران توجه کنید که بسیاری از بزرگان بازار به محدوده مقاومتی خود مجددا نزدیک شده‌اند و احتمال ورود به یک پله مقاومت پایین‌تر تقریبا بعید بوده زیر وضعیت سهم‌ها از لحاظ بررسی بنیادی و ... حاکی از آن بوده که سودآوری آن‌ها پایین‌تر از نرخ‌های فعلی نخواهد آمد.

به نظر می‌رسد پتروپالایشی‌ها و البته برخی کامودیتی‌ها بتوانند آغازکننده صعود باشند و از سوی دیگر، خودرویی‌ها به محدودیت جذاب برای معامله‌گران خوب و بد بازار رسیده است و اگر به سوی این نماد‌ها گام بر‌میدارید و آرام و آهسته بردارید.


بیشتر بخوانید: سهامداران با دود در پی فرار خرس‌های بورس
شوک چینی به بازار جهانی کامودیتی‌ ها

شوک چینی به بازار جهانی کامودیتی‌ ها

خروج سریع اقتصاد چین از شرایط کرونایی و ازسرگیری رشد اقتصادی در این کشور، باعث شد تقاضا برای تمام کالاهای اساسی در دنیا رشد کند و به دنبال آن، قیمت اغلب کالاها...

EghtesadOnline.com/
بانکی‌ها سوار بر خودرویی به‌سوی شکست مقاومت!

بانکی‌ها سوار بر خودرویی به‌سوی شکست مقاومت!

در گروه خودرویی و بانکی که در عبور از سطوح مقاومتی خود در دو روز کاری گذشته ناموفق بوده‌اند، به نظر می‌رسد که همچنان عرضه‌های سنگینی را شاهد باشیم.

BourseNews.ir/
گزارش یک ماهه نمادهای خودرویی

گزارش یک ماهه نمادهای خودرویی

شرکت‌های خودروسازی گزارش‌های فروش ماهانه خود را در سایت کدال منتشر کردند.

TejaratNews.com/
علل ریزش نمادهای خودرویی در بورس چیست؟ / پیش‌بینی آینده سهام خودرویی

علل ریزش نمادهای خودرویی در بورس چیست؟ / پیش‌بینی آینده سهام خودرو...

طی مدت اصلاح بازار سهام، نمادهای خودرویی اصلاح قیمتی چشم‌گیری کردند و با متعادل شدن جو بازار روند صعودی خود را در پیش گرفتند، اما افزایش قیمت خودرو چه تاثیری بر نمادهای خودرویی بورس می‌گذارد؟

TejaratNews.com/
تحلیل تکنیکال سهام خودرویی‌ در بورس

تحلیل تکنیکال سهام خودرویی‌ در بورس

شاخص گروه خودرو به دلیل تاثیرپذیری مستقیم از نماد «خودرو» نموداری کاملا شبیه به ایران خودرو دارد. این شاخص در بازار صعودی سال‌های 96 تا 99 سه فاز حرکتی داشته است. در ادامه این سه فاز بررسی می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار درباره صورت‌های مالی خودروسازان / آینده گروه‌های خودرویی در بورس چه می‌شود؟

هشدار درباره صورت‌های مالی خودروسازان / آینده گروه‌های خودرویی در ...

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: یکی از دلایلی که سبب شده خودروسازان در بازار سهام وضعیت مطلوبی داشته باشند این است که دولت در سال گذشته به تجدید ارزیابی این شرکت‌ها اقدام کرد و همین مسيله باعث شد قیمت...

TejaratNews.com/
تحلیل تکنیکال سهام خودرو‌‌یی در بورس

تحلیل تکنیکال سهام خودرو‌‌یی در بورس

روند شاخص صنعت خودرو ، صعودی قوی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته شاخص این صنعت با حدود 90 درصد افزایش از 332 هزار و 224 واحد به عدد 629 هزار و 867 هزار واحد رسید.

TejaratNews.com/
جزيیات مالیات مشاغل خودرویی در سال 98

جزيیات مالیات مشاغل خودرویی در سال 98

ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه صاحبان مشاغل خودرویی تکلیفی به تسلیم اظهارنامه مالیاتی ندارند، گفت: مالیات عملکرد سال 98 این مودیان، به روال سال‌های گذشته به صورت مقطوع تعیین می‌شود...

TejaratNews.com/
ببینید / رشد هفتگی ارزش سهام‌شرکت‌های کامودیتی دنیا

ببینید / رشد هفتگی ارزش سهام‌شرکت‌های کامودیتی دنیا

فرانکو نوادا (طلا و نقره) 4.1%+⏫ بریک (طلا و نقره) 3.3%+ پوسکو 2.6%- شل 4.4%- بی اچ پی (چند محصوله) 7.5%- ریوتینتو (چندمحصوله) 9.9%- وله (سنگ آهن) 11.7%- آلکوا (آلومینیم) 15.2%-

BourseNews.ir/
بررسی جنگ تجاری آمریکا و چین و تاثیر آن بر بازارهای کامودیتی

بررسی جنگ تجاری آمریکا و چین و تاثیر آن بر بازارهای کامودیتی

رفتار دولت چین ، رفتاری کنش گرانه در مورد مواضع آمریکا نیست و طی ماه های اخیر نشان داده که سیاست هایی منعطف و واکنش گرانه نسبت به سیاست های دولت آمریکا در پیش گرفته است و به نظر می رسد اینگونه مواضع د...

Sena.ir/
استقبال گرم کامودیتی ها از سال 2018

استقبال گرم کامودیتی ها از سال 2018

مولفه های بسیاری در اقتصادهای بین الملل وجود دارد که می تواند چشم انداز مثبتی را در زمینه رشد کامودیتی ها بخصوص فلزات اساسی ترسیم کند. با توجه به اینکه حدود 60 درصد از سهم بورس تهران در اختیار شرکت ها...

Sena.ir/
چشم انداز قیمت جهانی کامودیتی ها

چشم انداز قیمت جهانی کامودیتی ها

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری جامی در خصوص پیش بینی روند کامودیتی ها در هفته پیش رو اعلام داشت: با توجه به رشد اخیر قیمت نفت و همبستگی بالای بین نفت و کامودیتی ها، می توان گفت هفته آینده احتمال افت قیمت...

Sena.ir/
پرچم خودرویی ها افراشته بر بام بازار سرمایه

پرچم خودرویی ها افراشته بر بام بازار سرمایه

یک نگاه اجمالی از ابتدای سال جاری تا روز گذشته نشان می دهد که گروه خودرو و قطعه سازی در 131 روز معاملاتی، 100 روز رتبه یک را در بین تمام گروه صنعت ها در شاخص با اهمیت ارزش معاملات از آن خود کرده است و...

Sena.ir/
خودرویی ها در بورس سبقت گرفتند

خودرویی ها در بورس سبقت گرفتند

در میان صنایع بورسی، امروز خودرویی ها بیشتر از سایرین مورد توجه قرار داشتند و تمام شرکت های گروه روند مثبت را پشت سر گذاشتند به نظر می‌رسد که بازیگران بازار در پی اخبار منتشر شده پس از مذاکرات در خصوص...

Sena.ir/
وال‌استریت ژورنال: آمریکا رمزارزها را تحریم می‌کند ایران صادرکننده بنزین شده است! / مشکل بنزین، توزیع آن است عرضه اولیه جدید به ضرر سهامداران خرد است؟ / سه‌شنبه «شکام» عرضه می‌شود خاموشی‌ها در کشور به پایان رسید سيول: نمی‌توانیم پول‌های ایران را تحویل دهیم عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور واکنش محسن رضایی به پیوستن ایران به پیمان شانگهای اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس ماجرای مسمویت و نشت گاز یک شهر / مسببان نشت هنوز دستگیر نشده‌اند! طرح پیش‌فروش «تارا» از فردا آغاز می‌شود عرضه 174 میلیون دلار در سامانه نیما طی امروز معامله 802 هزار و 640 تن سیمان در بورس کالا ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو استارت خورد ارزش یارانه فعلی برابر 5هزار تومان سال 89! ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند سقف صدور کارت هدیه 2 میلیون تومان شد امکان خریدهای خرد سیمان در بورس کالا کدخدا هم رفوزه شد! حداکثر مبلغ کارت هدیه 2میلیونی شد «بانک ملی» صورت‌های مالی منتشر کرد پیش‌بینی بورس 28 شهریور / بازار فردا مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت در 27 شهریور آخرین قیمت‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال کارمزد کارت به کارت بانکی دقیقا چقدر است؟+ جدول وام ودیعه مسکن؛ کمکی به مستاجران یا منبع جدید درآمدی، برای مشاور املاک فرصت سوزی در روند مبادلات تجاری ایران و تاجیکستان در سال‌های اخیر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی موبایل دوباره گران شد! نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ ارزشمندترین گنج طلای جهان کجاست؟ صورت مالی یک بانک دولتی برای اولین بار منتشر شد! مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری ثروت داریوش، از زبان همایون دارابی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی راه اندازی می‌شوند کدام نمادها افشای الف دارند/ تعلیقی‌های امروز و بازگشایی را بشناسید رد یک شايبه درباره توقف نماد معاملاتی فرابورس افت 37 هزار واحدی شاخص کل بورس/کدام نمادها فردا معامله نمی‌شوند؟ آمادگی سازمان هواپیمایی برای فروش بلیت اربعین صندوق سرمایه‌گذاری «ندای ثابت کیان» تاسیس می‌شود افت 37 هزار و 991 واحدی شاخص کل بورس افزایش بی‌سابقه کشتار دام‌های نارس عرضه لوازم خانگی گران با روش پیش‌فروش نرخ سود بین بانکی به 18.74 درصد رسید 8 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شد توقف آیفکس در نخستین روز هفته افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته واکنش اوراق به افزایش سقف وام مسکن | هزینه دریافت وام 60 میلیون تومان شد راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی تفاوت حقوق قابل توجه بخش خصوصی با دولتی وضعیت سبد سهام عدالت در 27 شهریور ماه

در حال بارگیری...