امکان عبور از باند رفت قطعه دو آزادراه شمال تا پایان امسال/ مذاکره با چینی‌ها برای فاینانس قطعه سوم

امکان عبور از باند رفت قطعه دو آزادراه شمال تا پایان امسال/ مذاکره با چینی‌ها برای فاینانس قطعه سوم

ایلنا: رییس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: درباره قطعه سوم آزادراه شمال، دولت تصمیم می‌گیرد و در این راستا با چینی‌ها برای فاینانس منطقه سوم مذاکراتی انجام داده‌ است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، پرویز فتاح در حاشیه بازدید خبرنگاران از قطعه دو آزادراه تهران-شمال در جمع خبرنگاران از بهره‌برداری از باند رفت قطعه دوم تا پایان سال به شرط تایید پلیس و دستگاه‌های مرتبط اظهار داشت: امروز این قول را می‌دهیم که تا پایان امسال کار ساختمانی در باند رفت به پایان می‌رسد و اگر توانستیم تاسیسات را هم انجام می‌دهیم تا عبور ایمن انجام شود تا پایان سال امکان عبور از باند رفت قطعه 2 ایجاد می‌شود اما ما به دنبال ایجاد عبور ایمن برای مردم هستیم. 

وی ادامه داد: امکان عبور ایمن از باند رفت در بهار 1402 ایجاد خواهد شد اما پایان امسال این باند قابل عبور است. 

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه کل قطعه 2 آزاد راه تهران شمال 3 سال آینده تکمیل می‌شود، گفت: تا کنون بنیاد مستضعفان برای منطقه 2 آزادراه تهران شمال 11 هزار میلیارد تومان هزینه کرده است و برای ادامه کار در قطعه 2 به 11 هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

فتاح افزود: 3 هزار نفر به صورت شبانه روزی در این پروژه مشغول به کار هستند و حقوق کارگران را بنیاد به صورت مستقیم پرداخت می‌کند و حقوق کارگران از پرداخت پیمانکاران جدا شده‌است.

وی در پاسخ به سوال ایلنا درباره عقب ماندگی دولت در پرداخت آورده خود در قطعه دوم گفت: شرایط دولت در وضعیت فعلی و تامین اعتبارات را درک می‌کنیم و کسری دولت در تامین اعتبارات را پوشش می‌دهیم و در تامین اعتبارات نگرانی نداریم. برای راحتی کار بنیاد مستضعفان 100 درصد سیمان و میلگرد را تامین کرده و می‌کند. 

رییس بنیاد مستضعفان در پاسخ به سوال دیگر ایلنا درباره تهاتر اعتبارات با اراضی دولت تاکید کرد:  هر چند که در این شرایط زمین نمی‌تواند جای تامین اعتبارات را بگیرد اما نمی‌گذاریم این پروژه به دلیل عدم تامین اعتبارات متوقف شود. پیشنهاد ارایه اراضی منطقه 22 و اطراف منطقه یک آزادراه تهران شمال را داده‌اند و طبق مصوبه اخیر مجلس برای احداث آزادراه دولت می‌تواند اراضی مورد نظر برای ساخت مسکن را ارایه دهد که بنیاد هم در این اراضی به ساخت مسکن اقدام می‌کند و دوباره به طور رایگان به دولت تحویل می‌دهد.

وی با اشاره به هزینه ساخت هر کیلومتر آزادراه تهران شمال اظهار داشت: با توجه به شرایط تورمی هر ماه نسبت به ماه قبل قیمت‌ها در ساخت تغییر می‌کنند و تورم اثرگذار است. 

فتاح تاکید کرد: برای ساخت این پروژه از هیچ مصالح یارانه‌ای و رایگانی استفاده نکردیم و این پروژه یارانه‌ای ساخته نشده ‌است.

رییس بنیاد مستضعفان گفت: باند رفت قطعه دوم آزاد راه تهران شمال به پیشرفت فیزیکی 89 درصدی رسیده و پیشرفت فیزیکی کل این منطقه 65 درصد است. 

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در قطعه سوم آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: درباره قطعه سوم دولت تصمیم می‌گیرد اما دولت با چینی‌ها برای فاینانس منطقه سوم مذاکراتی انجام داده‌است.

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد