ضرورت ارایه طرح‌های بلندمدت برای بورس توسط نامزدها

ضرورت ارایه طرح‌های بلندمدت برای بورس توسط نامزدها

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه رویکردهای رییس‌جمهوری آینده، تاثیر زیادی بر معاملات بورس خواهد داشت، گفت: نامزدهای انتخابات نباید برنامه‌های خود را برای بورس برای دوره موقت و کوتاه مدت اعلام کنند، بورس نیازمند برنامه بلند مدت و کارشناسی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس آرگون به راهکارهای بهبود روند معاملات بورس اشاره کرد و افزود: مهمترین بحث موجود در فضای بازار سرمایه، مشخص بودن نگاه‌ها و رویکردها به بازار سهام است.

وی با بیان اینکه اکنون در انتهای دولت قرار داریم و زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: باید در ابتدا مشخص شود فردی که به عنوان رییس جمهوری انتخاب می‌شود چه رویکردی را نسبت به بازار سهام خواهد داشت، چرا که این موضوع اکنون و در وضعیت فعلی می‌تواند نقش زیادی را بر معاملات این بازار داشته باشد.

آرگون گفت: اندازه و حجم بازار سرمایه تفاوت زیادی نسبت به سال‌های گذشته دارد و دیدگاه‌های موجود نسبت به آن با تفاوت زیادی همراه شده است؛ بنابراین وجود چنین فضایی می‌طلبد که توجه ویژه‌ای نسبت به آن ایجاد شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه بازار سهام اکنون از ظرفیت‌های زیادی برای تامین مالی و هدایت منابع مالی به سمت بخش واقعی اقتصاد برخوردار است، گفت: در این مرحله باید دید که چه رویکردهایی برای این بازار درنظر گرفته شده است و این موضوع باید مدنظر باشد که رویکردهای مدنظر نباید به هیچ عنوان مبتنی بر آزمون و خطا باشند. واقعیت امر این است که با توجه به جایگاه کنونی بازار سهام در کشور نباید با برخی از تصمیمات، فضای حاضر در بازار را ملتهب کنیم.

آرگون گفت: کاندیداهایی که اکنون در حال اعلام برنامه‌های خود هستند نباید برنامه‌های خود را برای بازار سرمایه برمبنای برنامه‌های موقتی و کوتاه مدت اعلام کنند، زیرا خروج این بازار از فضای حاکم، نیازمند برنامه‌های دقیق، بلندمدت و کارشناسی شده است.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران افزود: اگر در این بازار برنامه‌ای با یک ماه تاخیر اجرا شود اما آن برنامه مدنظر، حساب شده و براساس مسایل روز باشد بهتر از آن است که برنامه‌ای از روی عجله اجرا و بعد از یک ماه اجرای آن متوقف شود، این روند می‌تواند ضربه سنگینی را به بازار وارد کند و باعث کاهش اعتماد سهامداران به این بازار شود.

تامین مالی بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه

وی گفت: باید برای این بازار برنامه‌ای مشخص در نظر گرفته شود تا ضمن استفاده از ظرفیت‌های بورس و هدایت نقدینگی به سمت بازار، تامین مالی از طریق بازار سرمایه برای پروژه‌های بلندمدت و موثر صورت بگیرد.

آرگون معتقد است که بانک‌ها باید به سمت تامین مالی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط پیش بروند و تامین مالی آنها را انجام دهند، بهتر است تامین مالی بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه انجام شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: بازار سرمایه بازاری حرفه‌ای است که باید مسوولان از ابزارهای قابل اعتماد برای بهبود وضعیت آن استفاده کنند، در این بازار نباید هیجانی برای ورود سرمایه‌گذاران ایجاد شود و بعد از آن بازار را به حال خود رها کنند.

وی با بیان اینکه بهتر است اقدامی صورت گیرد تا دخالت‌ها در معاملات بورس به حداقل برسد، افزود: معاملات بازار سرمایه باید هماهنگ با بازارهای جهانی باشد، اگر قرار باشد قیمت‌گذاری‌های دستوری در آن صورت بگیرد نمی‌توان شاهد روندی مطلوب در این بازار بود. در این بازار باید آسیب‌شناسی انجام شده و از اجرای طرح‌هایی که سبب ایجاد روند نزولی شاخص بورس شد، جلوگیری شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر برنامه مشخصی برای معاملات بورس در نظر گرفته شود به طور حتم این بازار می‌تواند از وضعیت هیجانی خارج شود اما در صورتی که قرار باشد کاندیداها اکنون فقط برای اخذ رای برنامه‌های قابل توجهی را برای بورس مطرح کنند به طور حتم بهبودی در وضعیت بازار ایجاد نمی‌شود.

وی با تاکید بر آنکه باید اقدامی صورت گیرد تا از قابلیت‌های این بازار به خوبی استفاده شود، گفت: اکنون حدود 57 میلیون نفر دارای کد سهامداری هستند که از این تعداد، رقم قابل توجهی فعال در معاملات بورس هستند.

آرگون تاکید کرد: بازار سهام می تواند کمک زیادی را به بهبود شرایط اقتصادی کند، به شرط آنکه قواعد و قوانینی را مانند دامنه نوسان که در دنیا از آن استفاده می‌شود، در بازار به کار ببریم.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: اکنون فرصت بسیار خوبی برای استفاده از بازار سرمایه فراهم شده است؛ بنابراین باید بسته جامعی برای حمایت از این بازار تهیه شود تا بتوان نهایت استفاده را از این بازار برد.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار اقتصادی را در کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنبال کنید.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
سیماچوب واگذار نشده که بخواهد با دستور قضایی برگردد پیش‌بینی وزارت نفت عراق از قیمت 80 دلاری نفت تولید بنزن در فرآورش پتروشیمی بندرامام 62 درصد افزایش یافت آب کدام مشترکان قطع می شود؟ افزایش قیمت بلیت پرواز‌های داخلی منتفی شد اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ قیمت دلار امروز 31 خرداد 1400 چقدر شد؟ در این لحظات شاخص با رشد 3329 واحدی مواجه است موج جدید خاموشی در راه است جزيیات مهم از عرضه اولیه جدید بورس | وطوبی آماده عرضه اولیه شد همه عرضه های بورس انرژی در معاملات روز جاری افزایش 180 درصدی سود هر سهم "ودی" کاهش بهای 19 ارز/ نرخ رسمی 14 ارز افزایش یافت قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد + جدول طرح عرضه خودرو در بورس به صحن ارسال شد تحلیل بورس 31 خرداد 1400 / تغییر مسیر بازار با کاهش نرخ سود بین بانکی با 300 تا 600میلیون چه خودرویی بخریم؟ آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه عرضه اولیه لطیف در فرابورس ایران بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت احتمال افزایش قیمت ماکارونی سهمیه بنزین تیر 1400، کی واریز می‌شود؟ عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد "رنیک" در مناقصه دو مرحله‌ای شرکت کرد "فافزا" در مناقصه "فولاد" شرکت کرد تفاهمنامه همکاری "برکت" جهت خرید واکسن کرونا در این لحظات شاخص با افت 505 واحدی مواجه شد آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه در مجمع حخزر چه گذشت؟ برنامه های آتی شرکت چیست؟ موافقان عرضه خودرو در بورس، باتری خالی کردند آغاز بورس 31 خرداد چگونه بود؟ / تاثیر مثبت «شستا» بر شاخص کل شوینده‌های "شپارس" 25 درصد گران شد محاسبه تعهدات بیم‌سنجی مشترکین "وبصادر" توسط بانک‌ها بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟ افت هزار واحدی بورس بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت لغو پرواز‌های روسیه با دستور ستاد کرونا آینده بورس در دولت سیزدهم انتشار صورت سود و زیان "سهرمز" بورس امروز دوشنبه 31 خرداد 1400 | شستا صدرنشین تاثیرگذارترین نمادها صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "کفرآور" منتشر شد تیگو 5 توربو به بازار می‌آید زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره دریافت می‌کنند صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده "بترانس" صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟ "وسدید" صورت سود و زیان منتشر کرد انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای "مپنا بازار" "آسمان بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای را منتشر کرد صورت مالی تلفیقی "کچاد" منتشر شد

در حال بارگیری...