سهامداران با دود در پی فرار خرس‌های بورس

سهامداران با دود در پی فرار خرس‌های بورس

در بازار دیده شد که سهامداران تازه‌وارد با اعتماد به سهم‌هایی که از آن به اطمینان رسیده‌اند، خریدهای پله‌ای را داشته و سهم دلخواه را به پرتفوی خود اضافه کردند و همین کار، در ادامه شرایط استراحت بازار همانند دود گرفتن زیر کندوی عسل بوده یا مثال بهتر آن، با آتش و دود خرس‌های پیر را از کندوی تابلوی بورس دور می‌کنند.

به گزارش بورس‌نیوز، بازار معاملات در روز سه‌شنبه با قصه تکراری بازار مکاره پر عرضه ادامه‌دار شد تا باردیگر شاخص‌های منفی طی 10 روز گذشته در تابلوی بورس تهران خودنمایی کند.

با نزدیکی به مقاومتی که پیشروی شاخص‌کل بود، استراحت و توقف حرکت صعودی بازار پیش‌بینی شده بود و اما؛ این توقف نیازمند کوتاه شدن دست پرتوان پیرهای عرضه‌کننده بازار بوده زیرا جوانان هر چه درو می‌کنند، حسودهای بازار می‌کارند تا این سرخی به چشم نمای پایانی آید.

برخی‌ها معتقدند که شاخص کل در این ارتفاع با یک مانعی جدی برخورد کرده و نیازمند ورود نقدینگی جدید به بازار بوده تا از این پله به سلامت بگذرد ولی نکته‌ای که نمی‌توان از آن گذشت، بالاخره ویروس شاخص‌قرمز به شاخص‌هم‌وزن نیز سرایت کرد تا پس از یک مدتی که شاخص‌هم‌وزن برخلاف شاخص‌کل سبز بود، دیروز این شاخص نیز به سرفه بیافتد.

امروز بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده های نفتی تعلق داشت.

بانک مرکزی بدون ريیس و دلار آوازخوان

دلار در بازار آزاد یک روند صعودی را در پیش گرفت تا تمام روند توقفی خود را در روز پایانی بازارهای مالی به ثبت برساند و شاید همین صعود، سیگنالی به بازار سرمایه باشد؛ دلار با رشد 400 تومانی به نیمه های مرز 27 هزارتومان رسید؛ معامله گران این بازار در آخرین قیمت‌ها دلار را با نرخ 27 هزار و 400 تومان به فروش رساندند.

پس از درج اخبار افغانستان، این روزها خبر رسیده که اگر مذاکرات به مرحله توافق نزدیک نشود، دلار یک تهدید بزرگ برای اقتصاد کشور خواهد بود و باید دید سیاست و استراتژی بانک مرکزی بدون ريیس مانده و البته وزارت اقتصاد مسمم برای کنترل نرخ ارز چه خواهد بود.

سکه همچنان در راه صعود

سکه در ادامه روند صعودی که در هفته جاری از خود نشان داد، رشد 100 هزارتومانی دیگری را به ثبت رساند و به نرخ 11 میلیون و 550 هزارتومان رسید و سکه امامی نیز با نرخ 12 میلیون و 80 هزارتومان نرخ گذاری شد.

در تابلوی طلافروشی ها نرخ هر گرم طلا نیز به یک میلیون و 168 هزارتومان رسید و مثقال نیز در محدوده 5 میلیون و 61 هزارتومان از سوی فروشندگان ، قیمت داده می‌شد.

نفت و سبکی بشکه‌ها

نفت برنت درحالی که در ابتدای هفته مرزهای 73 هزارتومان را هدف قرار داده بود، روند نزولی را در پیش گرفت تا در آخرین معامله بشکه‌های نفت، نرخ 71.74دلار در هر بشکه به چشم آید و همانطور که در روز گذشته نیز عنوان شد، آرامکو یکی از دلایل عمده کم شدن آتش زیر نرخ‌های نفت است.

از شرق تا غرب

شاخص Nikkei در آخرین روند معاملاتی خود 245.71 واحد مثبت تمام شد تا همچنان در اوج روند ماهانه قرار داشته باشد و شاخص شانگهای نیز در معامله خود با 54 واحد افزایش یافت و به 3677 هزار واحد رسید؛ داوجونز 232 واحد کاهش و نزدک نیز 2درصد منفی بود و البته نباید از این گذشته که حتی S&P نیز با 15واحد کاهش، کار خود را به اتمام رساند.

بازار امروز نوبت کیست

سهامداران عزیز توجه داشته باشید که هیجان و نگرانی نباید در روزهای آخر هفته از خود نشان داد زیرا اگر در تله پیرهای بازار گیر کنید، آخر هفته را به کام خود تلخ خواهید کرد که این موضوع در خصوص سهامداران هپکو صدق نمی‌کند زیرا جام زهر تامین اجتماعی را آنها دیروز نوشیدند!

معامله‌گران و سهامداران بازار در طول ماه گذشته ثابت کردند که آب‌دیده شدند و معنای استراحت را کاملا درک کرده و نگرانی آنچنانی ندارند؛ حتی در بازار دیده شد که سهامداران تازه‌وارد با اعتماد به سهم‌هایی که از آن به اطمینان رسیده‌اند، خریدهای پله‌ای را داشته و سهم دلخواه را به پرتفوی خود اضافه کردند و همین کار، در ادامه شرایط استراحت بازار همانند دود گرفتن زیر کندوی عسل بوده یا مثال بهتر آن، با آتش و دود خرس‌های پیر را از کندوی تابلوی بورس دور می‌کنند.

 از سوی دیگر باید توجه داشت که دلار را با هر بهانه‌ای به اقتصاد و تابلوی بورس گره نزنیم زیرا بخش صادراتی و حتی وارداتی بسیاری از شرکت‌ها با نرخ دلار امروز پر و خالی نمی‌شود بنابراین زمانی که معامله‌گران با هر مقدار فاکتور دلار را از پرتفو و محاسبات خود دور کنند، بازیگران دلار که اتفاقا این روزها با همین بهانه واژه "سهم‌های دلاری" را درست کرده‌اند نیز دستشان از بازار کوتاه می‌شود.

در آخر نیز پیشنهاد می‌شود که سهام ارزشمند پرتفوی خود را اضافه کنید و به هیچ عنوان سهم‌های ارزنده خود را راحت از کف ندهید.


  • بیشتر بخوانید :
پیچ حساس و تاریخی «شاخص کل» بدست سهامداران
ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟

ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟

در این گزارش به بررسی نحوه انتخاب ريیس سازمان بورس و تشریح تشریفات قانونی این انتخاب بسیار مهم برای بازار سرمایه پرداخته ایم.

YJC.news/
ورق بورس تهران برگشت

ورق بورس تهران برگشت

بازار سرمایه برخلاف روزهای گذشته، امروز روندی صعودی داشت و شاخص کل بورس بیش از 7000 واحد افزایش یافت.

Bartarinha.ir/

رشد 7278 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 10.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص بورس به مدار رشد بازگشت

ابلاغیه جدید بورس کالا در خصوص تغییر سهمیه بهین یاب

ابلاغیه جدید بورس کالا در خصوص تغییر سهمیه بهین یاب

مدیریت عملیات بازار شرکت بورس کالای ایران در نامه‌ای به کارگزاران تغییر میزان خرید پلی پروپیلن نساجی را اطلاع رسانی کرد.

YJC.news/
بورس بالاخره به روند منفی خود پایان داد؛ رشد 7 هزار واحدی شاخص کل

بورس بالاخره به روند منفی خود پایان داد؛ رشد 7 هزار واحدی شاخص کل

در جریان معاملات امروز، شاخص کل بورس با رشد 7 هزار و 279 واحد، روی پله یک میلیون و 427 هزار واحدی قرار گرفت.

YJC.news/

شاخص بورس تهران سبز شد

انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟

انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟

در پایان بازار شاخص کل بورس با هفت هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و 427 هزار واحد قرار گرفته است. شاخص هم‌وزن هم با حدودا 1600 واحد رشد در کانال 432 هزار واحد قرار گرفت. اما روند بازار فردا به چه ...

TejaratNews.com/

شاخص کل بورس مثبت شد / سبزپوشی بیشتر گروه‌های بورسی

چه عواملی در ریزش بازار سهام نقش داشتند؟ / چرا بورس امروز مثبت شد؟

چه عواملی در ریزش بازار سهام نقش داشتند؟ / چرا بورس امروز مثبت شد؟

در پایان بازار امروز ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود پنج هزار میلیارد تومان رسید و بیش از 300 میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

TejaratNews.com/

سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / تقاضای جدید برای خرید به میدان می‌ آید؟

بورس کالا، گزارشگر کاهش یا افزایش قیمت کالاهاست

بورس کالا، گزارشگر کاهش یا افزایش قیمت کالاهاست

سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران با بیان اینکه بورس کالا یک پلتفرم معاملاتی است، گفت: بورس کالا در افزایش یا کاهش قیمت کالاها دخیل...

EghtesadOnline.com/
نمای میانی بورس(29شهریور) / رشد هشت هزار واحدی شاخص کل

نمای میانی بورس(29شهریور) / رشد هشت هزار واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.6درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.5درصد صعود کرد.

EghtesadOnline.com/

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 5هزار واحدی شاخص کل بورس

رینگ داخلی بورس انرژی شلوغ شد

رینگ داخلی بورس انرژی شلوغ شد

امروز دوشنبه 29 شهریور ماه، متانول پتروشیمی زاگرس، برش سنگین پتروشیمی جم، متانول و نیتروژن مایع شرکت متانول کاوه، نیتروژن مایع و اکسیژن مایع شرکت فجر انرژی خلیج فارس در رینگ داخلی بورس انرژی معامله شد...

Sena.ir/
تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی! ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟ ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو شدت گرفت خانه 320 میلیون تومانی در تهران! / کجا خانه کمتر از یک میلیارد تومان بخریم؟ سامانه املاک و اسکان دوباره راه‌اندازی شد / مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود؟ هشدار جدی ريیس اتاق بازرگانی ایران ثبت‌نام مسکن ملی خبرنگاران و هنرمندان از 31 شهریور کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار مالیات خانه های خالی چگونه است؟ بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته نشد قیمت بیت کوین به 45 هزار دلار سقوط کرد کشف 62 دستگاه ماینر غیرمجاز در ساوه هکر‌ها 13 میلیون دلار از شبکه pNetwork سرقت کردند گواهی واکسن کرونا در بستر بلاکچین برق گران شد؟/ نحوه محاسبه قبض برق تغییر کرد! شناسایی 20 هزار کارت بانکی فعال در حوزه قمار واکنش نمادهای خودرویی به آزادسازی واردات / سهام خودرویی بخریم؟ جعل سند یک ملک 100میلیارد تومانی در ولنجک تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز از مهرماه قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) قیمت گوشت در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) طرح اتصال انرژی برق ایران به روسیه قابل توجیه است سقوط آسانسوری، صعود لاکپشتی برنامه هلال احمر برای واردات 60میلیون دز واکسن قیمت بلیت اتوبوس‌ برگشت زايران اربعین اعلام شد تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی تا پایان سال مجوز افزایش سرمایه شتران ثبت شد افت قیمت خودرو‌های خارجی در بازار انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟ مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟ سواد مالی و ضرورت آن صف انتظار یک ساله وام ودیعه مسکن / پرداخت وام اجاره متوقف شد؟ مشکلات مردم در وام ودیعه مسکن / «وام سرکاری» برای مستاجران! تنها راه علاج مشکل ارز دولتی «حذف» آن است پانزدهمین عرضه اولیه امسال پس فردا انجام می‌شود افزایش قیمت برنج، حتی در میادین! + جدول سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو" گشایش جدید برای صادرکنندگان نارنگی زرد نخرید استقبال از پیش‌خرید واحدهای گروه سرمایه‌گذاری مسکن آغاز اختیار معامله بر «اخابر» تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع رشد اقتصادی ایران در بهار چقدر شد؟ لغو مجوز فعالیت کارگزاری ها با عدم تجمیع مجوزها پیگیری روال عادی معاملات بدون اختلال در هسته معاملات دسترسی جدید به سامانه نامک بلامانع است وضعیت سبد سهام عدالت در 29 شهریور ماه ورق بورس تهران برگشت

در حال بارگیری...