کاهش 16 درصدی سقف قیمت عرضه اولیه «اپال»

کاهش 16 درصدی سقف قیمت عرضه اولیه «اپال»

میزان درآمدی که فرآوری معدنی اپال کانی پارس در دی‌ماه اعلام کرده نسبت به ماه گذشته 130 درصد افزایش درآمد را توانسته از خود بر جای بگذارد.

خواندن 6 دقیقه

در گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به دی‌ماه سال جاری، مجموع درآمد شناسایی‌شده خود را طی دوره یک‌ماهه مبلغی بالغ‌بر 162 میلیارد ریال به ثبت رسانده، این شرکت معدنی از ابتدای سال مالی تا پایان دی‌ماه سال جاری نیز درآمد‌های عملیاتی خود را بالغ‌بر 1.158 میلیارد ریال گزارش کرده است.

درآمد‌های شناسایی‌شده "اپال"

بر اساس این گزارش، میزان درآمدی که فرآوری معدنی اپال کانی پارس در دی‌ماه اعلام کرده نسبت به ماه گذشته 130 درصد افزایش درآمد را توانسته از خود بر جای بگذارد، همچنین درآمد‌های کسب شده طی اول دوره سال مالی تا انتهای دی‌ماه نیز 523 درصد رشد درآمد را شاهد بوده است.

عمده‌ترین درآمد‌های حاصل شده "اپال"

بر پایه این گزارش، شرکت "اپال" در گزارش فعالیت دی‌ماه سال جاری، تنها از 2 بخش درآمد‌های خود را شناسایی کرده که شامل «سنگآهن» با 5.458 میلیون ریال و «درآمد حاصل از ارايه خدمات» نیز 156.618 میلیون ریال بوده است.

بخش «درآمد حاصل از ارايه خدمات» در تمامی ماه‌های سپری شده اثری پر رنگ را از خود برجای گذاشته اما؛ «سنگ آهن» حضورش زیر سایه بخش حاصل از ارايه خدمات بوده است.

درآمد حاصل شده از ارايه خدمات در دی‌ماه، نسبت به ماه گذشته 130 درصد افزایش یافته، همچنین از ابتدای سال مالی تا پایان دی‌ماه سال جاری این بخش 1.140 میلیارد ریال درآمد را برای این شرکت معدنی به ارمغان آورده است.

اکنون به نامه‌های عرضه اولیه "اپال" می‌پردازیم؛ برای نخستین بار این شرکت معدنی در تاریخ 23 آذرماه سال 99 این نامه را صادر کرد که بر اساس آن مقرر شده بود هر سهم با سقف قیمت 1480 تومان و کف قیمت 1400 تومانی عرضه بشود.

این سهام به تعداد 2 میلیارد ریال و 600 میلیون بوده که شامل 13 درصد از سهام شرکت «فرآوری معدنی اپال کانی پارس» بوده و حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 700 اعلام شد اما؛ در تاریخ 3 اسفند ماه سال 99 «اپال» نامه‌ای جدید را صادر کردند که در تاریخ 6 اسفندماه سال 99، تعداد یک میلیارد و 400 میلیون سهم را عرضه خواهند کرد.

تفاوت قیمتی که در ازای هر سهم «سقف قیمت» وجود دارد از تاریخ 23 آذرماه سال 99 تا 3 اسفندماه سال 99، با 16 درصد کاهش مواجه شده است.

بیشتر بخوانید:

عرضه اولیه در راه است!

عرضه اولیه بخریم یا نخریم؟ / مشارکت در عرضه‌های اولیه این هفته چگونه است؟

عرضه اولیه بخریم یا نخریم؟ / مشارکت در عرضه‌های اولیه این هفته چگونه است؟

در هفته سوم اسفند دو نماد مدار و حآفرین عرضه اولیه می‌شوند. کارشناسان معتقدند اصرار برای عرضه اولیه‌ها در شرایط کنونی بازار، به دلیل نوعی حمایت برای مثبت شدن روند بازار و ورود نقدینگی است.

TejaratNews.com/

جزيیات خرید عرضه‌های اولیه جدید / «حآفرین» و «مدار» عرضه اولیه می‌شوند

عرضه اولیه جدید در راه فرابورس

عرضه اولیه جدید در راه فرابورس

بورستهران- ایرنا- زمان عرضه اولیه سهام شرکت «ریل پرداز نوآفرین» با نماد «حآفرین» برای دومین بار قطعی شد.

Irna.ir/

اعلام یک عرضه اولیه جدید / «مدار» چهارشنبه به بورس می‌آید

عرضه اولیه یک شرکت سرمایه‌گذاری در بورس

شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است / آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت

شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است / آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شرایط بازار سرمایه در کشور رو به بهبود است، گفت: چنانچه سود شرکت‌های دارای سهام عدالت تجمیع نشود، بخشی از آن در سال آینده واریز خواهد شد.

TejaratNews.com/

رییس سازمان بورس: شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است

حضور 60 میلیون ایرانی در بازار سرمایه

حآفرین دوباره آگهی شد/ عرضه اولیه حآفرین این هفته چهارشنبه + فیلم

حآفرین دوباره آگهی شد/ عرضه اولیه حآفرین این هفته چهارشنبه + فیلم

هفته گذشته بود که عرضه اولیه حآفرین آگهی شد و قرار بود چهارشنبه هفته گذشته عرضه اولیه شود، اما این عرضه اولیه لغو شد. دوباره عرضه اولیه حآفرین آگهی شد.

NabzeBourse.ir/
عرضه اولیه این هفته مدار چقدر نقدینگی می خواهد؟ + فیلم

عرضه اولیه این هفته مدار چقدر نقدینگی می خواهد؟ + فیلم

بعد از عرضه اولیه اپال که با حاشیه های زیادی رو به رو بود و لغو عرضه اولیه حآفرین، حالا نوبت به عرضه اولیه مدار رسید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس فردا 18 اسفند / امیدواری به بازار سرمایه برگشت؟

پیش‌بینی بورس فردا 18 اسفند / امیدواری به بازار سرمایه برگشت؟

معاملات امروز (17 اسفند) بازار سرمایه با موج افزایش تقاضا همراه بود و شاخص بازار روند صعودی را در طول معاملات امروز طی کرد. کارشناسان معتقدند افزایش حجم معاملات در بازار ادامه‌دار است.

TejaratNews.com/
عرضه اولیه طلایی در دوران سقوط شاخص!

عرضه اولیه طلایی در دوران سقوط شاخص!

نمادهایی که در یک سال گذشته عرضه اولیه شدند در روند فرسایشی بازار که از مرداد 99 آغاز شد، عملکردهای متفاوتی داشتند.‌ نماد شصدف با یک سیر صعودی چشم‌گیری حتی در دوران افت شاخص بازار بازدهی مثبت ثبت کرد.

TejaratNews.com/
ورود سنگ آهن به بورس کالا، اتفاقی بزرگ و مثبت است

ورود سنگ آهن به بورس کالا، اتفاقی بزرگ و مثبت است

پورابراهیمی با بیان اینکه اقتصاد کشور بدون نگاه علمی و تخصصی و با ادبیات سیاسی پیش نمی‌رود گفت: ورود سنگ آهن به بورس کالا اتفاقی بزرگ و مثبت است که اجرای این اقدام...

EghtesadOnline.com/
امیدواری‌های آخر سالی در بازار سرمایه

امیدواری‌های آخر سالی در بازار سرمایه

پژوهش اقتصادیتهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه به ایرنا گفت: این امیدواری وجود دارد که با تثبیت نرخ ارز، شفاف‌تر شدن فضای سیاسی برای سرمایه‎گذاران، کاهش اثرات اقتصادی کرونا و افزایش نرخ‎های جهانی ...

Irna.ir/
بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

امروز شاخص کل بورس با افت 5 هزار واحدی روی پله یک میلیون و 172 هزار واحدی قرار گرفت.

Bartarinha.ir/
شاخص بورس ارتفاع 1.2میلیون واحد را پس گرفت نماد معاملاتی "وگستر" حداکثر به مدت 2 روز کاری متوقف می‌شود معاملات مثبت "البرز" و "ما" با رشد یک درصدی "تنوین" همراه با رشد یک درصدی ورودی های استان مازندران بسته شد کرونا چابهار را تعطیل کرد در گروه انبوه سازی فقط "وساخت" و "ثاخت" سبزپوش هستند "رمپنا" در صفر تابلو سبزپوش است غیراستاندارد بودن شرایط قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه شاخص در لحظات ابتدایی بازار 3688 واحد رشد کرد شاخص در لحظات ابتدایی بازار 3688 واحد رشد کرد عرضه و تقاضا در فرابورس عرضه و تقاضا در بورس توقف نماد معاملاتی "وسرمد" بورس امروز سه شنبه 19 اسفند 99/ فتح کانال 1.2 میلیون واحدی برای چندمین بار "غگیلا" و "شصدف"متوقف شدند آخرین آمار از توزیع دلار 4200تومانی / یارانه نقدی بهتر از یارانه ارزی است چهار ویرانگر عرضه مسکن پیش‌بینی قیمت طلا امروز 19 اسفند 99 اقبال جهانی به دستمزد منطقه‌ای نجات از فقر مطلق با آزادسازی سهام عدالت معاملات امروز، تعیین‌کننده جهت کلی بازار پیش‌بینی قیمت دلار امروز 19 اسفند 99 10 خبر مهم برای معامله‌گران / سیگنال‌های رسمی احتمالا موثر بر بازارها آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 19 اسفند چقدر بود؟ کورسوی امید به صعود بهاری بورس آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 اسفند 99 چقدر بود؟ چراغ سبز مجلس به حذف ثبت محضری خودرو پیش‌بینی بورس امروز 19 اسفند 99 / بازار امروز صعودی است؟ 4 نماد در انتظار تایید افزایش سرمایه مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار تغییر کرد ایلان ماسک 27میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد! سامسونگ آ51 وارد کانال 6میلیون تومانی شد تغییرات مدیریتی در سازمان بورس اختیارات ارزی بانک مرکزی یکسال دیگر تمدید شد با فیلترشکن ببینید 99/12/18 بدترین اتفاق اقتصادی سال 99 چه بود؟ سهامداران تپکو بخوانند نرخ‌های فعلی ارز ماندنی نیست آخرین سیگنال های مهم برای معامله گران بورس + فیلم بازی با مهره‌های شطرنج "بورس" / مدیر روابط عمومی "سازمان بورس" تغییر کرد همتی: قیمت ارز در دو سال گذشته چندان زیاد نشد نشست با دبیر کل کانون نهاد های سرمایه گذاری ایران چند تغییر مدیریتی در سازمان بورس توزیع مرغ با قیمت 15 هزار و 500 تومان/ موز را گران‌تر از 25 هزار تومان نخرید! / یارانه اسفندماه چهار... اختلاف بالای کارفرمایان و کارگران بر سر دستمزد 60 ثانیه 18 اسفند 99 سرنوشت عرضه کالاهای اساسی در بورس کالا چه شد؟ محدودیتی در تولید مرغ نداریم آخرین صورتحساب سهام عدالت / صعود شاخص، سهام عدالت را نجات داد!

در حال بارگیری...