دیگر خبری از رانت در مزایده‌های سازمان اموال تملیکی نیست

دیگر خبری از رانت در مزایده‌های سازمان اموال تملیکی نیست

ایلنا: معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اصلاح ساختاری در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تاکید کرد: یکی از مهمترین اقدامات ایجاد شفافیت در مزایده‌هاست که باعث از...

به گزارش ایلنا، سیدعبدالمجید اجتهادی،  درباره برنامه های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به حضور ريیس‌جمهور در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان بوشهر گفت: در آن زمان شاهد وضعیت بسیار نامطلوب نگهداری کالا و حجم انبوه کالاها بودیم. برخی از آن کالاها بیش از 10 سال دپو شده بود و همین امر موجب ريیس جمهور دستور بدهد که ظرف سه ماه ساختار این سازمان اصلاح شود و وضعیت کالا تعیین و تکلیف شود.

وی افزود: مدتی بعد از حضور ريیس جمهور، ريیس قوه قضايیه نیز انبارهای سازمان در تهران حضور پیدا کرد. املاک تملیکی یک موضوع بین دو قوه است و هم قوه مجریه و هم قوه قضايیه به جهت صدور آرای مربوط به پرونده های این کالاها در این زمینه داخلی هستند. در حقیقت تعامل دو قوه باعث تعیین و تکلیف کالاها شد.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از اعمال تغییرات مدیریتی پس از دستور ريیس جمهور گفت و بیان کرد: با کارهای جهادی که صورت گرفت و برنامه های دولت با حمایت قوه قضايیه، ساختار اموال تملیکی که از سال 70 بدون تغییر باقی مانده بود را اصلاح کردیم.

وی درباره تعیین و تکلیف وضعیت کالاها اظهار کرد: آرای تعدادی زیادی از این کالاها صادر نشده بود. آرای برخی دیگر از کالاها صادر شده بود اما ابلاغ نشده بود و یا ابلاغ شده بود ولی به دلیل آن که نظمی وجود نداشتند در پرونده ها درج نشده بودند.

اجتهادی ایجاد شفافیت در برگزاری مزایده ها یکی دیگر از اقدامات عنوان کرد و گفت: تا پیش از این شفافیت مورد نظر در این امر وجود نداشت اما با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حراج های حضوری به طور شفاف برگزار شد. این ایجاد شفافیت و تبلیغی که صورت گرفت، سبب شد رانتی که در این زمینه وجود داشت از بین برود و عموم مردم و تجار بیشتری در مزایده ها شرکت می کنند.

هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت/ متاهل ها چه قدر برای وام باید بپردازند؟ ‌فارس من| مطالبه مردمی برای برخورد با عاملان گرانی لوازم خانگی فارس من| مطالبه پرداخت وام بدون ضامن/ وزارت اقتصاد:16 همت وام بدون ضامن پرداخت شد تامین مصالح نهضت ملی مسکن با تشکیل زنجیره تامین بین دو وزارتخانه‌ کاهش 28.7 درصدی تردد درمحورهای برون‌شهری نقش تعمیر نیروگاه‌ها در جلوگیری از خاموشی‌/هزینه سنگین دولت برای تعمیر واحدهای تولید برق خبر جدید در مورد یارانه دارو/یارانه دارو کجا میرود؟ رشد 22 درصدی صادرات 4 ماهه در مقایسه با امکانات کشور مطلوب نیست ممنوعیت افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها در ماه های آینده، بعید است تورمی چون خرداد داشته باشیم / تورم احتمالا بین 30 تا 40درصد قوانین حوزه دانش بنیان تسهیل شود/ افزایش 80 الی 150 هزار بشکه ای تولید با احیای چاه های کم بازده این مناطق تهران برای خریداران مسکن محبوبتر است + جدول فارس من| مطالبه واگذاری سهام عدالت به متولدان قبل از 1400 درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار + جدول قیمت طلا و سکه امروز 17 مرداد 1401 حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن | روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت دوربرگردان قانون جهش مسکن بخاطر یک بهانه/ پرونده متقاضیان مسکن در وزارت راه کجاست؟ افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها ممنوع شد اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک