رکود در بازار ساخت و ساز/ میلگرد ارزان شد

رکود در بازار ساخت و ساز/ میلگرد ارزان شد

کاهش ساخت و ساز تقاضا برای خرید میلگرد را کاهش داد. گویا با نوسان قیمت مصالح ساختمانی ساخت و ساز کمتر شده و همین مساله میلگرد را ارزان کرده است. آیا کاهش قیمت میلگرد ادامه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، علی رغم افزایش قیمت دلار اما میلگرد ارزان شد. قیمت هر کیلو میلگرد با 500 تومان کاهش به قیمت 16 هزار و 600 تومان رسید.

هر چند فروشندگان علت ارزان شدن میلگرد را کاهش شدید ساخت و ساز می‌دانند. گویا سازندگان به دلیل نوسان قیمت مصالح ساختمانی، افزایش قیمت ارز، کاهش ارزش پول ملی دیگر تمایل چندانی برای ساخت مسکن ندارند.

بازار آهن راکد است

در همین رابطه عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان آهن با اشاره به وضعیت این بازار گفت: بازار آهن اندکی راکد است. فروش آهن و میلگرد به دلیل کاهش ساخت و ساز در فصل زمستان روند نزولی دارد.

محمدصادق چیت ساز به تجارت‌نیوز توضیح داد: علت رکود بازار آهن این است که در شهرهای شمال کشور ساخت و ساز در زمستان کمی دشوار است. همین کاهش ساخت و ساز بازار را راکد کرده است.

او ادامه داد: به دلیل کاهش تقاضا میلگرد در روزهای اخیر اندکی ارزان شد.

آینده قیمت میلگرد

چیت ساز با اشاره به آینده قیمت میلگرد گفت: معمولا در بهمن ماه رونق به بازار بر می‌گردد و حجم معاملات بیشتر می‌شود. همین افزایش تقاضا قیمت میلگرد را اندکی گران می‌کند. البته قیمت ارز هم در قیمت میلگرد دخیل است. چنانچه دلار تا بهمن ماه روند ثابتی داشته باشد، احتمال دارد میلگرد گران نشود.

او بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید میلگرد کاهش محسوسی داشت. چرا که با شیوع این ویروس تقاضا برای ساخت مسکن هم کاهش پیدا کرد.

براساس گزارش اخیر ایسنا ساخت و ساز در تهران نسبت به سال 1399، افت 18 درصدی و در مقایسه با سال 1390 کاهش 80 درصدی را تجربه کرده است. این نشان می‌دهد قدرت خرید مردم برای خرید یا حتی ساخت مسکن نیز ضعیف شده است.

برای مطالعه بیشتر میلگرد گران شد را بخوانید.

ذوب آهن عزم صعود را در آذر محکم بست

ذوب آهن عزم صعود را در آذر محکم بست

ذوب آهن در معاملات این هفته بورس کالا درآمدی بیش از 584 میلیارد تومان را بدست آورد.

BourseNews.ir/
ذوب آهن اصفهان با نماد "ذوب" در فهرست نرخ‌ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد

ذوب آهن اصفهان با نماد "ذوب" در فهرست نرخ‌ های بازار دوم بورس اورا...

شرکت ذوب آهن اصفهان اعلام نمود که از تاریخ 1400/9/1 شرکت مذکور به‌ عنوان پانصد و نود و ششمین شرکت پذیرفته ‌شده در بخش "فلزات اساسی"، گروه "تولید فلزات اساسی" و...

EghtesadOnline.com/
بازگشت ذوب آهن به مسیر صعودی درآمدزایی

بازگشت ذوب آهن به مسیر صعودی درآمدزایی

ذوب آهن توانست از عرضه 3 نوع کالا در بخش متنوع سبد تیرآهن خود را عرضه کند و درحدود 40 میلیارد و 284 میلیون تومان را بدست آورد.

BourseNews.ir/
افتتاح راه آهن اردبیل؛ شهریور 1401

افتتاح راه آهن اردبیل؛ شهریور 1401

بر اساس برنامه‌ریزی در سفر استانی دولت سیزدهم به اردبیل، مقرر شد که پروژه تکمیل راه آهن این استان تا هفته دولت سال آینده به پایان برسد.

Irinn.ir/
سیر درآمدی ذوب آهن در نوار صعودی

سیر درآمدی ذوب آهن در نوار صعودی

ذوب آهن در این هفته با بیش از 40 هزارتن انواع محصولات در سبد کالایی خود گام به بورس کالا گذاشته بود و 169 میلیارد تومان به نسبت هفته گذشته، درآمد بیشتری کسب کرد.

BourseNews.ir/
رکود در بازار آهن / قیمت هر کیلو میلگرد چقدر شد؟

رکود در بازار آهن / قیمت هر کیلو میلگرد چقدر شد؟

ريیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه دولت و تولیدکننده نباید حق دخالت در بازار توزیع را داشته باشند، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد در بازار 15 هزار و 100 تا 15 هزار و 200 تومان است.

TejaratNews.com/
ذوب آهن و درآمد‌هایی که نیازمند گرمای کوره شد

ذوب آهن و درآمد‌هایی که نیازمند گرمای کوره شد

با نگاهی به میزان عرضه‌های این شرکت در بورس‌کالا می‌توان دریافت که عرضه‌های ذوب آهن نسبت به هفته نخست شهریورماه در حد نصف بوده و تنها 2 هزارتن بیشتر از هفته گذشته را به نمایش گذاشته است.

BourseNews.ir/
اتفاق عجیب در بازار آهن / آهن‌فروشان کم فروشی می‌کنند!

اتفاق عجیب در بازار آهن / آهن‌فروشان کم فروشی می‌کنند!

نوسان روزانه قیمت آهن و سیمان ساخت و ساز مسکن را متوقف کرده است. در بازار آهن اتفاق عجیبی رخ می‌دهد. سازندگان می‌گویند آهن‌فروشان، آهن را با وزن کمتری به سازندگان تحویل می‌دهند و چنانچه اعتراضی شود آه...

TejaratNews.com/
بالاترین درآمد ذوب در یک سال گذشته/ صعود مردادی ذوب آهن

بالاترین درآمد ذوب در یک سال گذشته/ صعود مردادی ذوب آهن

ذوب آهن اصفهان در پنجمین ماه سال 1400، 190تن از محصولات مختلف تولید کرد و 172هزار تن از محصولات خود را به فروش رساند. شمش کالایی، تیرآهن و میلگرد بخش عمده تولید و...

EghtesadOnline.com/
عملکرد ماهانه شرکت سنگ آهن گهر زمین/ درآمد کگهر 33درصد کاهش یافت

عملکرد ماهانه شرکت سنگ آهن گهر زمین/ درآمد کگهر 33درصد کاهش یافت

کگهر در تیر ماه حدود هزار و 405میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به خرداد ماه 33درصد افت داشته اما در مقایسه با متوسط 12ماه منتهی به خرداد 1400، 9درصد رشد داشته است.

EghtesadOnline.com/
راهنمای خرید آهن آلات از بورس کالا

راهنمای خرید آهن آلات از بورس کالا

اگر شما در حوزه آهن آلات فعالیت داشته باشید، حتما در مورد خرید آهن آلات از بورس کالا هم اطلاعاتی دارید. اما اگر به تازگی قصد وارد شدن به این حوزه را دارید، باز هم...

EghtesadOnline.com/
بومی سازی چرخ و محور قطار‌های مانوری در پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان

بومی سازی چرخ و محور قطار‌های مانوری در پویش بازرگان ذوب آهن اصفها...

با دستیابی به دانش ساخت چرخ و محور قطار‌های مانوری شرکت‌های فولادی و ایستگاه‌های راه آهن، ایران به جمع تولید کنندگان این فناوری پیوست.

EghtesadOnline.com/
عرضه آهن اسفنجی شرکت فولاد خوزستان و گندله و کنسانتره سنگ آهن گهر زمین

عرضه آهن اسفنجی شرکت فولاد خوزستان و گندله و کنسانتره سنگ آهن گهر ...

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 20 تیرماه برای نخستین بار میزبان عرضه 85 هزار تن گندله سنگ آهن و 55 هزار تن کنسانتره سنگ آهن شرکت گهرزمین و 50 هزار تن آهن اسفنجی شرکت فولاد خوز...

BourseNews.ir/
گندله گهر زمین و سنگ آهن دانه بندی رباط بورس کالایی شد

گندله گهر زمین و سنگ آهن دانه بندی رباط بورس کالایی شد

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از پذیرش گندله سنگ آهن شرکت سنگ آهن گهر زمین و سنگ آهن دانه بندی شرکت سنگ آهن مرکزی...

EghtesadOnline.com/
پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه/بورس بی‌افت‌وخیز شد؟ مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر! ضرورت تسریع در تعیین تکلیف سیاست‌های اقتصادی اختلال زا افت 6 دلاری قیمت نفت در پی کشف سویه کرونا خطر جدی برای بازار جهانی پسته و خرمای ایران ارزش معاملات بورس تهران 18 درصد کاهش یافت تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس توسط سازمان بورس شاخص کل بورس به کانال 1٫4 میلیون واحد برمی‌گردد؟/کدام گروه فردا پیشتاز است؟ وزیر اقتصاد‌: حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد‌ سویه جدید کرونا، بهای نفت را کاهش داد پاتک علاءالدین به شهرداری تهران برداشتن قدم اول؛ ورود استارتاپ ‌ها به بازار سرمایه آخرین قیمت میوه‌ها در بازار وضعیت سرچشمه های زاینده رود در چهارمحال و بختیاری 60 درصد کارشناسان، بورس را بدون نوسان می‌بینند پایین آمدن هزینه وام مسکن از قله 1400 آمریکا، رقیب جدید پسته ایرانی! فروش اینترنتی مرغ گرم از هفته‌ آینده اولین شرکت استارتاپی به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود بازگشت اعتماد سهامداران به بورس در سایه ثبات قوانین آزادی متهمی که با هشت هزارمیلیارد دستگیر شد! واقعیت ماجرای صادرات قطعه خودرو به بنز چیست؟ برنامه دولت برای افزایش حقوق سال آینده چیست؟ آب زاینده رود باز می‌شود؟ ملی مس ایران به خود استراحت داد کاهش 84 درصدی خروج پول از بورس/ کانون سهامداران خرد تشکیل شود کشف گونه جدید ویروس کرونا قیمت جهانی طلا را افزایش داد ذوب آهن عزم صعود را در آذر محکم بست آیا وقت خروج از بازار ارز فرا رسیده است؟ کاهش 2 درصدی ارزش سهام عدالت/ برنامه جدید برای سهام عدالت در راه است؟ آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها حباب سکه به 280 هزار تومان رسید صادرات تقلبی خودروی ایرانی! «شمش 99.7» ایرالکو کاستی‌ها را جبران کرد نخل‌های جنجالی از قطر به ایران برگشت خوردند!؟ نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 5 آذر آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد کاهشی بسیار اندک در نرخ وکیوم‌باتوم "شبندر" قیمت جهانی نفت امروز آذر‌ماه / برنت به 80 دلار و 20 سنت رسید سیگنال مهم برای بورس / نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ تفکیک مالکیت در واگذاری شرکت‌های دولتی آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد عبور صنایع از زمستان با توزیع عادلانه قطعی گاز جهش کرونا در آفریقا ، کاهش ارزش بورس اوراق بهادار توکیو سبدکالای «آلومینیوم المهدی» سربه‌سر فروخته شد قیمت دلار عقب‌نشینی کرد آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی