لوازم‌التحریر قاچاق به اسم تولید ایران!

لوازم‌التحریر قاچاق به اسم تولید ایران!

ريیس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار از کاهش تولید اقلام مختلف لوازم التحریر به ویژه جامدادی و دفتر خط دار خبر داد و از مردم خواست هنگام خرید کالا به علامت استاندارد و کد آن توجه کنند؛ چراکه در سال‌های اخیر عده‌ای از محدودیت واردات سوء استفاده کردند و کالا‌های بی کیفیت قاچاق را به کشور وارد و با درج عبارت "ساخت ایران" روی آن‌ها به نام کالای ایرانی در بازار عرضه می‌کنند.

خبرگزاری ایسنا: ريیس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار از کاهش تولید اقلام مختلف لوازم التحریر به ویژه جامدادی و دفتر خط دار خبر داد و از مردم خواست هنگام خرید کالا به علامت استاندارد و کد آن توجه کنند؛ چراکه در سال‌های اخیر عده‌ای از محدودیت واردات سوء استفاده کردند و کالاهای بی کیفیت قاچاق را به کشور وارد و با درج عبارت "ساخت ایران" روی آن‌ها به نام کالای ایرانی در بازار عرضه می‌کنند.

محمود رضا صنعتکار اظهار کرد: در پی تعطیلی مدارس ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش مصرف لوازم التحریر، میزان تولید آن کاهش داشته، اما تا حد امکان کارگران را اخراج نکردیم، بلکه فعالیت شرکت‌ها از سه شیفت به یک شیفت رسیده است.

به گفته وی کاهش تولید اقوام مختلف متفاوت است. برای مثال در مورد دفتر خط دار و جامدادی که بیشتر در مدرسه استفاده می شود، بیشتر بوده و 80 تا 90 درصد کاهش داشته است اما در بخش مداد و خودکار کاهش تولید 50 تا 60 درصد بوده است. البته با توجه به حضور کودکان در خانه استفاده از دفتر نقاشی و مداد رنگی بیشتر بوده، اما استفاده از پاک کن کاهش چشمگیر داشته است.

ريیس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار درباره میزان افزایش قیمت‌ها نیز گفت: تولیدکنندگان افزایش قیمت چندانی اعمال نکرده‌اند و حتی برخی از اقلام خود را به قیمت تمام شده عرضه کردند که کارشان گردش داشته باشد. این در حالی است که اگر افزایش هزینه تولید مانند افزایش نزدیک به 40 درصدی حقوق و دستمزد، هزینه حمل و نقل، مواد اولیه (از جمله افزایش بیش از 60 درصدی محصولات پتروشیمی) و همچنین افزایش قیمت بیش از 60 درصدی حامل‌های انرژی که بدون اعلام دولت گران شده، در نظر گرفته شود، انواع نوشت افزار باید حدود 60 درصد گران شود. البته احتمالا فروشندگان طبق روال هر سال افزایش قیمت خود را اعمال می‌کنند؛ بنابراین اگر افزایش قیمتی صورت گرفته در توزیع اتفاق افتاده، اما در بخش تولید افزایش قیمت خیلی جزيی بوده است.

به نام کالای ایرانی، به کام قاچاقچی

صنعتکار از مردم خواست هنگام خرید کالا به علامت استاندارد و کد آن توجه کنند؛ چراکه در سال‌های اخیر عده‌ای از محدودیت واردات سوء استفاده کردند و کالاهای بی کیفیت قاچاق را به کشور وارد و با درج عبارت "ساخت ایران" روی آن ها به نام کالای ایرانی در بازار عرضه می‌کنند؛ بنابراین دیدگاه منفی نسبت به کالاهای ایرانی در بازار ایجاد می‌کنند.

او با بیان اینکه مردم برای اطمینان از کیفیت کالا می‌توانند از محصولات دارای علامت استاندارد استفاده کنند که حداقل کیفیت را دارد و تولیدکنندگان را نیز به رعایت حداقل کیفیت و دریافت استاندارد تشویق کنند، تصریح کرد: البته استاندارد و بهداشت محصولات مورد استفاده کودکان مثل اسلایم، اسباب بازی، خمیر بازی، بندانگشتی و نظایر آن حتما اجباری است و باید علاوه بر علامت استاندارد، علامت سیب سلامت با کد مربوطه برای دریافت تاییدیه از طریق ارسال پیامک بر روی کالا درج شده باشد.

local_offerبرچسب‌ها:
اخذ شناسه کالا بهترین راه پیشگیری از تقلب و قاچاق

اخذ شناسه کالا بهترین راه پیشگیری از تقلب و قاچاق

مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دریافت شناسه کالا برای محصولات داخلی و خارجی موجب ساماندهی بازار و تشخیص کالای اصلی از کالای تقلبی و قاچاق می‌شود.

Irinn.ir/
ممنوعیت صادرات، قاچاق دام را بیشتر کرد / عرضه گوشت 3 برابر تقاضای بازار

ممنوعیت صادرات، قاچاق دام را بیشتر کرد / عرضه گوشت 3 برابر تقاضای ...

دولت روحانی صادرات دام را ممنوع کرد. حالا دام روی دست دامداران مانده. عرضه گوشت در بازار داخل سه برابر مصرف داخل است و دامداران راه جدیدی پیدا کرده‌اند. قاچاق دام به کشورهای عربی.

TejaratNews.com/
50 درصد گردوی بازار قاچاق است / قیمت هر کیلو گردوی ایرانی

50 درصد گردوی بازار قاچاق است / قیمت هر کیلو گردوی ایرانی

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم مغز گردوی ایرانی در بنکداری‌ها 225 هزار تومان است، گفت: 50 درصد از بازار گردوی کشور در سیطره گردوهای وارداتی قاچاق از آمریکا، شیلی و بلغا...

TejaratNews.com/
چگونه لوازم خانگی قاچاق را تشخیص دهیم؟

چگونه لوازم خانگی قاچاق را تشخیص دهیم؟

ريیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، ضمن اشاره به اینکه لوازم خانگی بدون کد شناسه، قاچاق محسوب می‌شوند، چگونگی تشخیص لوازم خانگی قاچاق را تشریح کرد.

TejaratNews.com/
جلوگیری از قاچاق چند میلیون یورویی قارچ سیاه

جلوگیری از قاچاق چند میلیون یورویی قارچ سیاه

سخنگوی گمرک گفت: 16 تن قارچ دنبلان کوهی از کامیون یخچالداری که محموله خود را میوه به مقصد اسلونی اظهار کرده بود با هوشیاری پرسنل گمرک کشف شد.

Irinn.ir/
قاچاق انبوه شیرخشک به کشور‌های همسایه

قاچاق انبوه شیرخشک به کشور‌های همسایه

ريیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از حجم بالای قاچاق شیرخشک به کشور‌های افغانستان و عراق خبر داد.

Bartarinha.ir/
قاچاق شیر خشک به کشورهای همسایه

قاچاق شیر خشک به کشورهای همسایه

قیمت دستوری پایین موجب تبدیل شدن شیرخشک نوزاد به کالای مقرون به صرف برای قاچاق به کشورهای همسایه از جمله افغانستان و عراق شده است.

TejaratNews.com/
قاچاق شیرخشک ایرانی به کشور‌های همسایه

قاچاق شیرخشک ایرانی به کشور‌های همسایه

ريیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک و غذای کودک ناکافی بودن تخصیص ارز، اشتباه در قوانین گمرکی و قاچاق را از دلایل التهاب در بازار شیرخشک نوزاد برشمرد.

Bartarinha.ir/
لوازم خانگی در صدر کالا‌های قاچاق

لوازم خانگی در صدر کالا‌های قاچاق

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران از رشد 24 درصدی پرونده های متشکله قاچاق در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت که بیشتر کالاهای مکشوفه لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، پوشاک و دخانیات ب...

Bartarinha.ir/
لنت‌های قاچاق، عامل سوانح اتوبوس‌هاست

لنت‌های قاچاق، عامل سوانح اتوبوس‌هاست

دبیر انجمن صنایع لنت ترمز و کلاچ کشور با تاکید بر ضرورت نظارت بیشتر و دقیق‌تر روی ناوگان حمل‌و نقل عمومی کشور گفت: یکی از مشکلات اتوبوس‌هایی که با مشکل ترمز مواجه می‌شوند لنت‌های ترمز قاچاق و زیرزمینی...

Bartarinha.ir/
تهیه لوازم خانگی قاچاق در عرض 2 تا 3 هفته!

تهیه لوازم خانگی قاچاق در عرض 2 تا 3 هفته!

خریداران لوازم خانگی برای تهیه لوازم خانگی قاچاق با ثبت سفارش غیررسمی، فقط به دو تا سه هفته وقت نیاز دارند.

TejaratNews.com/
پای آب آشامیدنی قاچاق به کشور باز شد

پای آب آشامیدنی قاچاق به کشور باز شد

دبیر انجمن بنکداران تهران گفت: آب معدنی خارجی به کشور وارد می‌شود و اقشار مرفه جامعه برای مهمانی‌های لوکس خود از این آب معدنی‌ها می‌خرند.

Bartarinha.ir/
قاچاق کاه در ایران؛ افسانه یا واقعیت؟!

قاچاق کاه در ایران؛ افسانه یا واقعیت؟!

عدم تعادل ارزی و بحران اقتصادی حالا پای قاچاق را به کالاهایی باز کرده است که کمی عجیب می‌نماید. قاچاق دان مرغ، قاچاق کاه و نهاد‌ه‌های دامی و قاچاق مرغ زنده و تخم‌مرغ و جوجه زنده.

Bartarinha.ir/
جلوگیری از قاچاق کالا و خروج ارز از کشور با تقویت عرضه ها در بورس کالا

جلوگیری از قاچاق کالا و خروج ارز از کشور با تقویت عرضه ها در بورس ...

الله وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اختلاف قیمت‌های داخلی با بازارهای همسایه در کنار نوسانات نرخ ارز طی چند سال اخیر باعث شده تا بعضا خروج کالاها...

EghtesadOnline.com/
تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی! ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟ ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو شدت گرفت خانه 320 میلیون تومانی در تهران! / کجا خانه کمتر از یک میلیارد تومان بخریم؟ سامانه املاک و اسکان دوباره راه‌اندازی شد / مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود؟ هشدار جدی ريیس اتاق بازرگانی ایران ثبت‌نام مسکن ملی خبرنگاران و هنرمندان از 31 شهریور کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار مالیات خانه های خالی چگونه است؟ بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته نشد قیمت بیت کوین به 45 هزار دلار سقوط کرد کشف 62 دستگاه ماینر غیرمجاز در ساوه هکر‌ها 13 میلیون دلار از شبکه pNetwork سرقت کردند گواهی واکسن کرونا در بستر بلاکچین برق گران شد؟/ نحوه محاسبه قبض برق تغییر کرد! شناسایی 20 هزار کارت بانکی فعال در حوزه قمار واکنش نمادهای خودرویی به آزادسازی واردات / سهام خودرویی بخریم؟ جعل سند یک ملک 100میلیارد تومانی در ولنجک تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز از مهرماه قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) قیمت گوشت در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) طرح اتصال انرژی برق ایران به روسیه قابل توجیه است سقوط آسانسوری، صعود لاکپشتی برنامه هلال احمر برای واردات 60میلیون دز واکسن قیمت بلیت اتوبوس‌ برگشت زايران اربعین اعلام شد تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی تا پایان سال مجوز افزایش سرمایه شتران ثبت شد افت قیمت خودرو‌های خارجی در بازار انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟ مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟ سواد مالی و ضرورت آن صف انتظار یک ساله وام ودیعه مسکن / پرداخت وام اجاره متوقف شد؟ مشکلات مردم در وام ودیعه مسکن / «وام سرکاری» برای مستاجران! تنها راه علاج مشکل ارز دولتی «حذف» آن است پانزدهمین عرضه اولیه امسال پس فردا انجام می‌شود افزایش قیمت برنج، حتی در میادین! + جدول سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو" گشایش جدید برای صادرکنندگان نارنگی زرد نخرید استقبال از پیش‌خرید واحدهای گروه سرمایه‌گذاری مسکن آغاز اختیار معامله بر «اخابر» تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع رشد اقتصادی ایران در بهار چقدر شد؟ لغو مجوز فعالیت کارگزاری ها با عدم تجمیع مجوزها پیگیری روال عادی معاملات بدون اختلال در هسته معاملات دسترسی جدید به سامانه نامک بلامانع است وضعیت سبد سهام عدالت در 29 شهریور ماه ورق بورس تهران برگشت

در حال بارگیری...