سیگنال مثبت هسته‌ای به بازار ارز / شرط ورود خریداران به بازار دلار

سیگنال مثبت هسته‌ای به بازار ارز / شرط ورود خریداران به بازار دلار

در آخرین روز هفته، دلار سطح‌های قیمتی مهمی را از دست داد که می‌تواند تکلیف بازار در ابتدای روز شنبه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. روز پنج‌شنبه، دلار پس از 2 افزایش متوالی، طعم کاهش را چشید و 130 تومان از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز پنج‌شنبه، دلار پس از 2 افزایش متوالی، طعم کاهش را چشید و 130 تومان از ارزش خود را از دست داد. با ثبت این افت، قیمت دلار سطح حمایتی حساس 28 هزار و 200 تومانی را از دست داد و در محدوده 28 هزار و 150 تومان قرار گرفت.

شکست سطح حمایتی دلار از نگاه برخی از بازیگران ارزی می‌تواند زمینه‌ساز افزایش فشار فروش معامله‌گران فنی در ابتدای روز شنبه شود. با این حال، در صورتی که دلاری‌ها بتوانند مرز 28 هزار تومانی را در روز شنبه حفظ کنند، خریداران بار دیگر به بازار بازخواهند گشت.

دلار و سکه امامی در ریل نزول

بخشی از معامله‌گران تصور می‌کنند که در بدترین حالت، قیمت اسکناس آمریکایی به زیر محدوده 27 هزار و 800 تومان نخواهد رفت و حوالی محدوده یاد شده تا محدوده 28 هزار و 200 تومان را منطقه کف بازار ارز در نظر گرفته‌اند. این دسته از معامله‌گران اعتقاد دارند که مذاکرات هسته‌ای در شرایط دشواری قرار دارد و مذاکرات گروسی با ایرانی‌ها نیز نتیجه خاصی به همراه نخواهد داشت.

در حالی که دسته‌ای از معامله‌گران نسبت به نتایج مذاکرات هسته‌ای خوش‌بین نیستند، گروه دیگری باور دارند که ممکن است شرایط ایجاد یک توافق موقت بین ایران و آمریکا فراهم شود. در صورتی که چنین توافقی رخ دهد، احتمال نزول قیمت دلار به زیر مرز 27 هزار تومانی بسیار بالا خواهد بود.

سیگنال مثبت هسته‌ای

به گفته فعالان، روز پنج‌شنبه بازار سیگنال هسته‌ای مثبتی از سمت روس‌ها دریافت کرد و همین موضوع موجب شد سطح فروش‌ها در بازار داخلی افزایش پیدا کند.

اولیانوف عنوان کرده است که «ما شاهد پیشرفت بسیار مثبتی (درباره مذاکرات لغو تحریم‌های ضد ایران) هستیم». تا چندی پیش برخی از این کشورها (کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس) مخالف برجام بودند و از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای استقبال کردند، اما اکنون آنها توانایی درس گرفتن از گذشته و همچنین تجدیدنظر در موضع خود را نشان می‌دهند که قابل احترام است.

وزیر خارجه ایران نیز در گفت‌وگوی تلفنی همتای لهستانی، هدف مشارکت فعال ایران در مذاکرات وین را لغو تحریم‌های غیرقانونی خواند و گفت: تمامی طرف‌ها به این درک مشترک رسیده‌اند که آمریکا مقصر اصلی و مسوول وضعیت فعلی است. به این ترتیب می‌توان گفت که مجموع اخبار در روز پنج‌شنبه بازار را به سمت قیمت‌های پایین‌تر هدایت می‌کرد.

با این حال، روز جمعه اخباری در بازار پشت خطی منتشر شد که می‌تواند فضای بازار در ابتدای روز شنبه را تحت تاثیر قرار دهد. با توجه به افت قیمت دلار، روز پنج‌شنبه سکه امامی نیز در مسیر کاهشی قرار گرفت و سطح حساس 12 میلیون و 500 هزار تومان را از دست داد.

سکه در آخرین روز هفته 90 هزار تومان افت قیمت را به ثبت رساند و تا محدوده 12 میلیون و 470 هزار تومان پایین رفت. در صورتی که بهای اونس طلای جهانی زیر محدوده هزار و 850 دلار بسته شود، حتی احتمال افت بیشتر در بازار سکه وجود دارد.

مطالعه بیشتر: سیگنال بودجه به قیمت ارز / دلار هفته آینده چه می‌شود؟
دلار ارزان و طلا گران شد

دلار ارزان و طلا گران شد

با ارزان شدن دلار در جهان، قیمت طلا در بازارهای جهانی 6.20 دلار بالا رفت و هر اونس 1790.33 دلار معامله شد.

FarsNews.ir/
سال 2022 سال طلاست یا دلار؟

سال 2022 سال طلاست یا دلار؟

فدرال رزرو برای انقباضی کردن سیاست‌های پولی خود برنامه‌ریزی می‌کند، اما تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند در سال آینده یورو با قدرت بیشتری به رقابت دلار بیاید و سال 2022 سال طلا باشد نه سال دلار.

Bartarinha.ir/
چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟

چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟

ريیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تعیین نرخ تسعیر ارز 23هزار تومانی در بودجه 1401 خبر داد. آیا تعیین این قیمت برای دلار در بودجه 1401 منطقی است؟

TejaratNews.com/
دلار ثابت ماند / نرخ ارز صرافی ملی امروز 17 آذرماه 1400

دلار ثابت ماند / نرخ ارز صرافی ملی امروز 17 آذرماه 1400

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز چهارشنبه نیز اعلام و با ثبات نسبت به روز گذشته رقم 27 هزار و 823 تومان ثبت شده است.

TejaratNews.com/
قیمت دلار امروز 17 آذرماه 1400

قیمت دلار امروز 17 آذرماه 1400

در صرافی‌های بانکی امروز چهارشنبه قیمت دلار 27 هزار و 823 تومان ثبت شد. نرخ ارز صرافی ملی نیز با همان نرخ 27 هزار و 823 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و قیمت یورو امروز 17 آذر‌ماه

کاهش هیجان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 آذر

2 خبر مهم برای قیمت دلار / سیگنال جدید از مذاکرات چیست؟

2 خبر مهم برای قیمت دلار / سیگنال جدید از مذاکرات چیست؟

هرچند عصر روز گذشته اعلام شد که پنجشنبه مذاکرات ایران از سر گرفته خواهد شد اما شب گذشته دو خبر اثرگذاری خبر مذاکرات را کم‌رنگ کرد.

TejaratNews.com/
واکنش عجیب ريیس‌ بانک مرکزی به قیمت دلار

واکنش عجیب ريیس‌ بانک مرکزی به قیمت دلار

صالح‌آبادی، ريیس‌کل بانک‌مرکزی، همزمان با افزایش چشم‌گیر قیمت ارز از خیابان فردوسی و مرکز خرید و فروش ارز در تهران بازدید کرده و تاکید کرده «کشور مشکل کمبود ارز ندارد» و «حتی در سامانه نیما عرضه از تق...

Bartarinha.ir/
طلا 18 عیار ارزان شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/16

طلا 18 عیار ارزان شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/16

در پی کاهش قیمت اونس جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اعلام شد که بر این اساس قیمت طلا 18 عیار با اندکی کاهش همراه شد.

TejaratNews.com/

دلار امروز چند؟

قیمت جهانی طلا امروز 16 آذرماه / اونس طلا به 1778 دلار و 46 سنت رسید

نرخ ارز صرافی ملی امروز 16 آذرماه 1400

نرخ ارز صرافی ملی امروز 16 آذرماه 1400

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز سه‌شنبه نیز اعلام و با مقداری کاهش قیمت رقم 27 هزار و 823 تومان ثبت شده است.

TejaratNews.com/
مکث ارزی معامله‌گران بازار / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 آذر

مکث ارزی معامله‌گران بازار / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 آذر

در بازار ارز، نبود تمایل به فروش دلار توسط معامله‌گران شرایط عرضه را سخت کرده است. دیروز اسکناس آمریکایی توانست تا نزدیکی مرز 31هزار تومانی پیشروی کند و به بالاترین قیمت از اواخر مهرماه برسد.

TejaratNews.com/
انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار

انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار

محمد دلاوری، مجری برنامه تهران بیست در انتقادی تند در خصوص بی‌ثباتی بازار ارز گفت: تا انتقاد می‌کنیم آقایان مسيول می‌گویند تاثیر روانی مذاکرات است خیالتان راحت! نه آقایان ما خیالمان راحت نیست!

Bartarinha.ir/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل