پتروشیمی و پالایشی های بورس پرتقاضا شدند

پتروشیمی و پالایشی های بورس پرتقاضا شدند

گروه پالایشی و پتروشیمی بازار سرمایه امروز مثبت بوده و تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، همان طور که در پیش بینی معاملات روز چهارشنبه گفته بودیم با اعلام نامه ريیس مجلس به ريیس جمهور مبنی بر غیرقانونی بودن تثبیت نرخ ارز در محدوده 28,500 تومان در گروه صنایع پالایشی و پتروشیمی، وضعیت این 2 گروه مثبت شده و توانستند بر شاخص کل بورس نیز تاثیر مثبت گذاشته و این شاخص به میزان 15170 واحد رشد کند.

نمادهای شبندر، شتران، نوری، تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ارزش معاملات خرد به عدد 12,425 میلیارد تومان رسیده و شاهد تغییر مالکیت نقدینگی به حقوقی (خروج نقدینگی) 138 میلیارد تومانی و ورود نقدینگی به صندوق‌های درآمد ثابت به میزان 266 میلیارد تومان همراه شد.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش 945 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز بازار شاهد خروج نقدینگی حقیقی به ارزش 138 میلیارد تومان بوده است. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

گروه پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات 1,034 میلیارد تومان (1.9 برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه کاشی و سرامیک با ارزش معاملات 73 میلیارد تومان (1.7 برابر میانگین هفتگی) و گروه شیمیایی با ارزش معاملات 1,112 میلیارد تومان (1.5 برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد