کاهش 12درصدی واردات شکر با افزایش تولید داخل

کاهش 12درصدی واردات شکر با افزایش تولید داخل

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در هشت ماه نخست امسال حدود 758 هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که به دلیل افزایش تولید داخلی، این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهشی 12 درصدی داشته است.

خبرگزاری ایرنا: «حجت براتعلی» اظهار داشت: در هشت ماه نخست امسال 758 هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که سهم بخش خصوصی از این رقم 70 هزار تن بوده است.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: واردات شکر در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش دارد که دلیل آن افزایش تولیدات داخلی (چغندر قند) است.

وی گفت: تا بیستم آبان ماه، یک میلیون و 178 هزار تن نیشکر تحویل کارخانجات تولید شکر شده است که به میزان مدت مشابه سال گذشته است اما نسبت به سال 98، 60 درصد رشد دارد.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: از این میزان نیشکر تحویلی به کارخانجات، بیش از 700 هزار تن شکر استحصال خواهد شد که پیش‌بینی‌های تولید در این بخش را محقق خواهد کرد.

براتعلی گفت: سطح عرضه‌ محصول از مناطق جنوب کشور به سایر نقاط در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت که به تثبیت قیمت شکر در بازار کمک می‌کند.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با برنامه‌ریزی خوب برای تولید داخلی و واردات مناسب این کالا، در حال حاضر وضعیت موجودی شکر کشور در شرایط مطمين قرار دارد.

local_offerبرچسب‌ها:
قند و شکر روی دست کارخانه‌ها ماند

قند و شکر روی دست کارخانه‌ها ماند

افزایش تورم بازار مواد غذایی را راکد کرد. گویا تقاضا برای خرید قند و شکر کاهش محسوسی داشته است. حال چرا قند و شکر روی دست کارخانه‌ها ماند؟

TejaratNews.com/
شکر 71 درصد گران شد

شکر 71 درصد گران شد

بررسی آمار ارايه شده از سوی وزارت صمت نشان می دهد که شکر با 71 درصد افزایش قیمت در صدر گرانی‌ها و بعد از آن برنج ایرانی و گوشت گوساله با 63 درصد و گوشت مرغ با 58 درصد قرار دارند.

TejaratNews.com/
مرغ، شکر و برنج چقدر گران شدند؟

مرغ، شکر و برنج چقدر گران شدند؟

آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که قیمت برنج، شکر و گوشت در شهریور امسال بین 28.4 تا 71.6 درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش قیمت مربوط به شکر بوده است.

Bartarinha.ir/
خبری از توزیع شکر با نرخ 11500 تومان نیست؟

خبری از توزیع شکر با نرخ 11500 تومان نیست؟

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر با اشاره به اینکه خبری از توزیع شکر با نرخ 11 هزار و 500 تومان نیست، گفت: قیمت شکر در مقایسه با دیگر کالاها گران نیست و با افزایش تورم، فشار بر مصرف کننده وارد می‌شود.

TejaratNews.com/
گرانی 72درصدی شکر در یک سال

گرانی 72درصدی شکر در یک سال

بررسی تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران از جریان قیمت اقلام خوراکی نشان دهنده رشد قیمت شکر و فروش آن تا حدود 18 هزار و 400 تومان نیز در شهریورماه است.

Bartarinha.ir/
رشد واردات هم مانع افزایش قیمت شکر نشد

رشد واردات هم مانع افزایش قیمت شکر نشد

در نیمه نخست امسال بیش از 764 هزار تن شکر وارد ایران شده که روند افزایشی را نشان می‌دهد اما این موضوع هم مانع رشد قیمت شکر نشد.

TejaratNews.com/
برنج ایرانی 40 درصد گران شد / شکر رکورددار تورم

برنج ایرانی 40 درصد گران شد / شکر رکورددار تورم

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که قیمت انواع برنج ایرانی در مرداد ماه بیش از 43 درصد افزایش یافته، این در حالیست که بیشترین افزایش قیمت در مرداد ماه مربوط به شکر ا...

TejaratNews.com/
کاهش واردات و افزایش قیمت شکر

کاهش واردات و افزایش قیمت شکر

آمارهای رسمی از واردات و قیمت شکر، بیانگر افزایش تورم و کاهش میزان واردات شکر در سال 1400 است.

TejaratNews.com/
چرا شکر گران شد؟

چرا شکر گران شد؟

شکر برای دومین بار گران شد. در فروشگاه‌های آنلاین هر بسته شکر 900 گرمی با قیمت بیش از 19 هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین قیمت هر کیلو شکر در سوپر مارکت‌ها 18 هزار و 600 تومان است. علت گرانی شکر چیست؟

TejaratNews.com/
آیا شکر باز هم گران می‌شود؟

آیا شکر باز هم گران می‌شود؟

دبیر انجمن کارخانجات تولیدکنندگان قند و شکر، با بیان اینکه قیمت شکر تا پایان سال افزایش نمی‌یابد، گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت جهانی، تولید داخل بر واردات اولویت دارد.

TejaratNews.com/
شکر تا آخر سال گران نمی‌شود

شکر تا آخر سال گران نمی‌شود

دبیر انجمن کارخانجات تولیدکنندگان قند و شکر با بیان اینکه قیمت شکر تا پایان سال افزایشی ندارد، گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت جهانی، تولید داخل بر واردات مزیت یافته است.

Irinn.ir/
شکر نرخ مصوب ندارد / از چه نرخی بالاتر گرانفروشی است؟

شکر نرخ مصوب ندارد / از چه نرخی بالاتر گرانفروشی است؟

به گفته دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر، عرضه شکر فله‌ای با قیمت بیش از کیلویی 14 هزار تومان و بسته‌بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف گرانفروشی محسوب می‌شود.

TejaratNews.com/
عرضه شکر بسته بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف است

عرضه شکر بسته بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف است

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر گفت: عرضه شکر فله‌ای با قیمت بیش از کیلویی 14 هزار تومان و بسته بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف گرانفروشی است و دستگاه‌های نظارتی باید با این موارد برخورد کنند.

Irinn.ir/
قیمت شکر افزایش یافت

قیمت شکر افزایش یافت

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر اعلام کرد که با عدم عرضه از سوی بازرگانی دولتی، قیمت شکر افزایش خواهد داشت.

TejaratNews.com/
معاملات فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی از 45 همت فراتر رفت ‌سوت‌زنی| چرا فارس‌من به پویش‌های مرتبط با سهام رسیدگی نمی‌کند؟ + توضیحات فارس پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه/بورس بی‌افت‌وخیز شد؟ مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر! ضرورت تسریع در تعیین تکلیف سیاست‌های اقتصادی اختلال زا افت 6 دلاری قیمت نفت در پی کشف سویه کرونا خطر جدی برای بازار جهانی پسته و خرمای ایران ارزش معاملات بورس تهران 18 درصد کاهش یافت تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس توسط سازمان بورس شاخص کل بورس به کانال 1٫4 میلیون واحد برمی‌گردد؟/کدام گروه فردا پیشتاز است؟ وزیر اقتصاد‌: حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد‌ سویه جدید کرونا، بهای نفت را کاهش داد پاتک علاءالدین به شهرداری تهران برداشتن قدم اول؛ ورود استارتاپ ‌ها به بازار سرمایه آخرین قیمت میوه‌ها در بازار وضعیت سرچشمه های زاینده رود در چهارمحال و بختیاری 60 درصد کارشناسان، بورس را بدون نوسان می‌بینند پایین آمدن هزینه وام مسکن از قله 1400 آمریکا، رقیب جدید پسته ایرانی! فروش اینترنتی مرغ گرم از هفته‌ آینده اولین شرکت استارتاپی به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود بازگشت اعتماد سهامداران به بورس در سایه ثبات قوانین آزادی متهمی که با هشت هزارمیلیارد دستگیر شد! واقعیت ماجرای صادرات قطعه خودرو به بنز چیست؟ برنامه دولت برای افزایش حقوق سال آینده چیست؟ آب زاینده رود باز می‌شود؟ ملی مس ایران به خود استراحت داد کاهش 84 درصدی خروج پول از بورس/ کانون سهامداران خرد تشکیل شود کشف گونه جدید ویروس کرونا قیمت جهانی طلا را افزایش داد ذوب آهن عزم صعود را در آذر محکم بست آیا وقت خروج از بازار ارز فرا رسیده است؟ کاهش 2 درصدی ارزش سهام عدالت/ برنامه جدید برای سهام عدالت در راه است؟ آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها حباب سکه به 280 هزار تومان رسید صادرات تقلبی خودروی ایرانی! «شمش 99.7» ایرالکو کاستی‌ها را جبران کرد نخل‌های جنجالی از قطر به ایران برگشت خوردند!؟ نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 5 آذر آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد کاهشی بسیار اندک در نرخ وکیوم‌باتوم "شبندر" قیمت جهانی نفت امروز آذر‌ماه / برنت به 80 دلار و 20 سنت رسید سیگنال مهم برای بورس / نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ تفکیک مالکیت در واگذاری شرکت‌های دولتی آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد عبور صنایع از زمستان با توزیع عادلانه قطعی گاز جهش کرونا در آفریقا ، کاهش ارزش بورس اوراق بهادار توکیو سبدکالای «آلومینیوم المهدی» سربه‌سر فروخته شد