کاهش 1934 واحدی شاخص بورس/ ارزش معاملات 6 هزار میلیارد تومان

کاهش 1934 واحدی شاخص بورس/ ارزش معاملات 6 هزار میلیارد تومان

بورس اوراق بهادار تهران امروز گرچه در ساعات اولیه رو به رشد بود، اما در نهایت با کاهش 1934 واحدی شاخص کل همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در ساعات اولیه معاملات روند رو به رشد شروع کرد، اما از میانه راه روند ریزش را در پی گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با عقب نشینی 1934 واحدی به رقم یک میلیون و 260 هزار و 800 واحد بسنده کرد.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن امروز با 606 واحد کاهش به رقم 438 هزار و 370 واحد رسید. ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران، امروز به بیش از 5 میلیون و 37 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 3.5 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 409 هزار نوبت معامله و به ارزش 5581 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


روند یکسال شاخص بورس

همچنین ارزش معاملات فرابورس هم به بیش از 790 میلیارد تومان شد که در نهایت ارزش معاملات دو بازار 6.2 هزار میلیارد تومان شد.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند اما میزان کاهش‌ها زیر نیم درصد بوده است به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در معیار وزنی ـ ارزشی 15 صدم درصد کاهش یافت و در معیار هم وزن 14 صدم درصد افت کردند.

همچنین شاخص آزاد شناور فقط 18 صدم درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 27 صدم درصد افت کرد، اما شاخص بازار دوم بورس با معاملات حقوقی فقط یک صدم درصد کاهش یافت.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز نمادهای چادرملو، شستا، پالایش نفت تهران و آلومینیوم ایران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص کل بورس را داشتند و در سمت دیگر برعکس نمادهای هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه و سرمایه‌گذاری غدیر بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش و پرمعامله شامل دارویی برکت، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت تهران،‌ایران خودرو، ملی مس ایران و فولاد مبارکه بودند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 3 واحد کاهش به رقم 17 هزار و 916 رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 217 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش دو بازار بورس و فرابورس به بیش از 6.5 میلیون میلیارد تومان رسیده که اگر با دلار 22 هزار تومانی حساب کنیم، ارزش دو بازار حدود 650 میلیارد دلار می‌ارزد.


پالایش یکم امروز

امروز هر واحد سرمایه‌گذاری پالایش یکم در بورس تهران 7568 تومان بود ، در حالی که روز اول به نرخ 10 هزار تومان فروخته شد و قرار بود خریداران پالایش یکم سود ببرند.

امروز معامله گران در فرابورس ایران بیش از 590 میلیون اوراق بهادار و سهام یا حق تقدم در قالب صد هزار فقره معامله و به ارزش ناچیز 790 میلیارد تومان خریدند.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، پلیمر آریاساسول و سنگ آهن گهر زمین به ترتیب بیشترین اثر تقویتی بر شاخص فرابورس را داشتند و در طرف دیگر ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، نیروی برق دماوند و توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش امروز شامل برق و انرژی پیوند گستر پارس، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن اصفهان، پلیمر آریا ساسول، توسعه مسیر برق گیلان، مدیریت انرژی امید تابان هور و سرمایه گذاری صبا تامین بودند.

به گزارش فارس، یکی از ماموریت‌های بازار سرمایه تامین مالی شرکت‌های بزرگ و کارخانه‌های حاضر در بورس است که طبق آمار اعلام شده سال گذشته 50 درصد تامین مالی اقتصاد از طریق بورس و 50 درصد از طریق بانک صورت گرفته است.

همچنین با توجه به آزاد شدن سهام عدالت و استقبال مردم از بازار سرمایه در حال حاضر حدود 60 میلیون سهامدار در بازار سرمایه وجود دارد که این به منزله مردمی شدن بورس تهران و فراهم شدن زمینه برای تقویت پس‌انداز ملی و تزریق این پول‌ها به سمت تولید و پشتیبانی از تولید است که باید از بازار سرمایه و حضور مردم دفاع کرد و این بهترین فرصت برای دولت در جهت مشارکت مردم و مردمی کردن اقتصاد به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ب

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
بورس تا کی تعطیل است؟

بورس تا کی تعطیل است؟

شنبه هفته بعدی یعنی هفتم فروردین ماه اولین روز کاری بازار سهام است. این بازار با بازدهی بیش از 150 درصدی در سال 99 بیشترین بازدهی را بین بازارها داشته است.

TejaratNews.com/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: کاهش نرخ ارز تقریبا منتفی شده است و این جزو سیاست‌های دولت بود که در انتهای دوره خدمت خود از لحاظ روانی در بازار سرمایه اثر بگذارد.

Bartarinha.ir/
یک هفته با بورس کالا

یک هفته با بورس کالا

در دومین هفته کاری سال جدید، شاهد رویدادها و اظهارنظرهای مختلفی در حوزه بورس کالای ایران بودیم که مهم ترین موضوعات به آغاز معاملات گواهی سپرده برنج، تصویب طرح مجلس در خصوص پوشش ریسک ساخت مسکن به وسیله...

Sena.ir/
صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

بورسعرضه سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس از طریق خرید و فروش واحدهای صندوق ذخیره فرهنگیان انجام می‌شود و مهم‌ترین مزیت پذیرش صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس، شفافیت مالی و همچنین آنلاین شدن تمامی مراحل...

Irna.ir/
نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل بهار

نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل ب...

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته ای که گذشت (چهارشنبه، 18 فروردین ‌ماه) با 45 هزار واحد کاهش به عدد یک میلیون و 249 هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته قبل...

Irna.ir/
پایان هفته راکد بازار سهام / ارزش معاملات این هفته بورس معادل ارزش روزانه سال گذشته!

پایان هفته راکد بازار سهام / ارزش معاملات این هفته بورس معادل ارزش...

در پایان معاملات این هفته که با افت 3٫4 درصدی شاخص کل همراه بود، ارزش معاملات به کمترین میزان یکسال و نیم اخیر رسید.

TejaratNews.com/
افزایش اجاره‌بهای مسکن در نقاط شهری تصاویر؛ بازسازی خودرو‌های تاریخی قیمت گوشت گوسفندی 140 هزار تومان/ مردم توان خرید ندارند اخبار اشتباهی خانه‌های خالی/ خوش‌بینی به اخذ مالیات خانه‌های خالی وجود ندارد انتشار 10 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره صبا تامین قیمت‌های جدید سیمان اعلام شد جزيیات مهم از آخرین تغییرات بیمه شخص ثالث تلاش مجازی مالکان برای افزایش نجومی اجاره بها عقب‌نشینی قیمت خودرو به روز‌های پایانی 99 کاهش 95درصدی پرواز‌ها به ترکیه امیدی به ترخیص خودرو‌های مانده در گمرک نیست لوازم خانگی از ابتدای امسال چقدر گران شد؟ انتشار 10 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره صبا تامین برای نخستین بار عرضه تخم‌مرغ بسته‌بندی اجباری می‌شود مهم برای "شستا" و زیر مجموعه‌ها 50 میلیارد تومان افزایش سرمایه از محل سود انباشته معاملات الگوریتمی آزاد شد تخم‌مرغ در میادین میوه و تره‌بار ارزان شد گروه فلزات اساسی در راس معاملات/ 4 میلیارد برگه اوراق بهادار دست به دست شد تغییر مالکیت 1 میلیون و 222 هزار اوراق بهادار مالی انتشار 20 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره مدیرعامل هلدینگ سلولزی شستا خبر داد: عرضه 44 تن ام دی اف برای اولین بار در بورس کالا معاملات الگوریتمی در بورس آزاد شد معاملات الگوریتمی آزاد شد هشدار؛ مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری راجع به بیت کوین چه می‌گویند؟ توضیح نوبخت درباره رتبه 18 اقتصاد ایران در جهان معاملات الگوریتمی در بورس آزاد شد+سند روند نزولی معاملات بورس ادامه‌دار شد مهمترین حواشی بورس امروز 30 فروردین / صندوق‌های دولتی مثبت شدند قیمت طلا و سکه در بازار آیا رمز ارز‌ها اصلاح قیمت کردند؟ دومین سقوط بزرگ بیت کوین در سال 2021 رخ داد تکمیل سبد محصولات صادراتی فولاد مبارکه هنوز 2100 خودرو در گمرک‌ها مانده‌اند/دیگر امیدی به ترخیص نیست تابلو پالایش یکم امروز چگونه بود؟ دسترسی تمام سهامداران به 5 مظنه برتر افت 8 هزار واحدی شاخص افت سنگین بیت کوین روند نزولی معاملات بورس ادامه‌دار شد مروری بر عملکرد 3 ماهه "وغدیر" با رقابت مخرب، هزینه تولید فولاد در کشور بالا می‌رود زور تورم بر کاهش نرخ ارز می‌چربد ارزش سهام عدالت من (30فروردین ماه) تاثیر منفی 942واحدی فولاد بر شاخص کل / فولاد با زیان یک و نیم درصدی همراه شد کاهش 8094 واحد دیگر از شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 43 هزار میلیارد تومان فراتر رفت افت سنگین بیت کوین پس از رشد چشم گیر نمای پایانی بورس (30فروردین1400) / شاخص کل با افت هشت هزار واحدی به کار خود پایان داد بانک رفاه کارگران به بازنشستگان تسهیلات مسکن پرداخت می کند پایان کار شاخص با ریزش 8 هزار واحدی پرفروش ترین گوشی‌های موبایل در بازار چقدر است؟

در حال بارگیری...