فارس من| تاخیر 2 ماهه سایپا در ارسال دعوت‌نامه برای خریداران

فارس من| تاخیر 2 ماهه سایپا در ارسال دعوت‌نامه برای خریداران

به گفته مخاطبان خبرگزاری فارس، خودروسازی سایپا برخلاف تعهد خود به مشتریان در طرح پیش فروش شاهین و با گذشت 2 ماه، هنوز دعوت‌نامه‌ای برای مشتریان خود ارسال نکرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان «عدم ارسال دعوتنامه شاهین توسط سایپا پیگیری شود» عنوان کردند که گروه خودروسازی سایپا در پاییز سال 1401 اقدام به پیش فروش خودروی شاهین بدون محدودیت و با موعد ارسال دعوتنامه اردیبهشت و خرداد کرد و مبلغ 173 میلیون نیز پیش پرداخت (50 درصد مبلغ خودرو) دریافت کرد.

مخاطبان خبرگزاری فارس عنوان کردند، این خودروساز تاکنون دعوتنامه‌ای برای مشتریان ارسال نکرده و هیچ پاسخ قانع کننده‌ای بابت این تاخیر به مشتریان نمی‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از مشکلاتی که در حوزه عرضه خودرو به صورت قرعه کشی وجود داشت، وزارت صمت طرحی را از اسفند ماه سال گذشته اجرایی کرد که براساس این طرح مقرر شد، به تمام متقاضیانی که در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی ثبت نام کنند، بدون قرعه کشی و براساس فرآیند نوبت دهی خودرو داده می‌شود.

این طرح نیز تاکنون دو بار، یک بار در اسفند سال گذشته و یک بار در اردیبهشت امسال اجرایی شده است و حتی تعدادی از مشتریانی که در مرحله اول این طرح ثبت‌نام کرده بودند، خودروهای خود را تحویل گرفته‌اند.

در نوبت دوم عرضه یکپارچه خودروی شاهین در لیست عرضه این خودروساز قرار داشت که این موضوع حاکی از آن است که این خودروساز ظرفیت تولید و عرضه این خودرو را داشته است.

بنابراین براساس تعهدی که خودروساز با عرضه خودرو از طریق اجرای طرح‌های پیش فروش دارد، باید پاسخگوی این تاخیر باشد و بیش از این مشتریانی که حتی نیمی از وجه خرید خودرو را به خودروساز پرداخت کرده‌اند در بلاتکلیفی قرار ندهد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد