آغاز واگذاری زمین ویلایی نهضت ملی مسکن به متقاضیان سیستانی

آغاز واگذاری زمین ویلایی نهضت ملی مسکن به متقاضیان سیستانی

مسکنایسنا نوشت: سیستان و بلوچستان معاون مسکن و معاون اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: با سند دار شدن 40 هکتار از اراضی محمد آباد، امکان نام نویسی متقاضیان سیستانی در طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی فراهم شد.

ابوالفضل مهدیار - با بیان اینکه رویکرد دولت تامین مسکن مورد نیاز اقشار مختلف مردم است، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در اراضی سندار شده شهر محمد آباد امکان ساخت 2 هزار و 400 واحد ویلایی وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به نیاز مردم سیستان، در مجموع در قالب طرح نهضت ملی مسکن 110 هکتار زمین در محمد آباد برای ساخت حدود 6 هزار واحدهای ویلایی در نظر گرفته شده است که تاکنون سند برای 40 هکتار آن اخذ و مابقی نیز در حال انجام است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرح توسعه افقی شهرها، یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌ها برای اجرا و تسریع در روند ساخت پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن است، تصریح کرد: واجدین شرایط این طرح در شمال استان می توانند با مراجعه به سامانه ثمن از مزایای این طرح بهره مند شوند.

مهدیار با تاکید بر این که سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی ساخت واحدهای یک طبقه حیاط دار در شهرهای واجد شرایط است، گفت: کاهش هزینه و مدت زمان ساخت و تطابق خانه‌های ویلایی با فرهنگ ایرانی - اسلامی، از اصولی است که در ساخت واحدهای ویلایی در قالب نهضت ملی مسکن استان در دستور کار قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

  • سرایت تورم شدید اجاره‌بها به حومه پایتخت بدلیل افزایش قیمتها در تهران/ کرایه ها سرسام آور شد

35220

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد