"آوای معیار" درصدر بدترین‌ها هفتگی

"آوای معیار" درصدر بدترین‌ها هفتگی

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به 26 آذر1400، برابر با 49 هزار و 702 میلیارد تومان بود و این صندوق‌ها باردیگر شاهد خروج نقدینگی بودند.

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به 26 آذر1400، برابر با 49 هزار و 702 میلیارد تومان بود و این صندوق‌ها باردیگر شاهد خروج نقدینگی بودند و آذرماه نیز مانند ماه‌های گذشته آنچنان برای صندوق‌ها خوش‌یمن نبود؛ صندوق‌های سرمایه‌گذاری نسبت به هفته گذشته حدود 2 هزار و 513 میلیارد تومان نقدینگی را از دست داد.

کوچه‌ای با ریسه‌های قرمز!

در ابتدا باید عنوان کرد که تمامی صندوق‌ها عملکرد سرخی را برجای گذاشتند و حتی بهترین صندوق نیز از خروج نقدینگی‌ها سخن گفتند.

باید اشاره شود که صندوق «اوج دماوند» با عملکرد 0.8 درصد منفی با مدیریت "تامین سرمایه دماوند" در صدر این لیست قرار داشت و پس از آن، صندوق «فیروزه موفقیت» با عملکرد 0.84 درصد منفی با مدیریت "سبدگردان توسعه فیروزه" و صندوق «سهام ویستا» با عملکرد 1.7 درصد منفی با مدیریت "سبدگردان ویستا" به‌عنوان بهترین عملکرد‌ها جای گرفته بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را هم صندوق «آوای معیار» با 8.34 درصد منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه‌گذاری معیار" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «امین تدبیرگران فردا» با 7.84 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان تدبیر"  و صندوق «واسطه گری مالی یکم» با 7.33 درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" نیز اشاره کرد.

"اوج دماوند" تنها سبزپوش ماهانه شد

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، تنها یک صندوق سبزپوش مشاهده می‌شود؛ صندوق «اوج دماوند» با عملکرد 0.64 درصد مثبت در صدر لیست ماهانه نشسته است و مابقی صندوق‌ها عملکردی سرخ داشتند.

با نگاهی به ضعیف‌ترین‌های این گروه صندوق‌ها در بخش ماهانه باید اشاره کرد که صندوق «مشترک افق» با 14.72 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان سرمایه و دانش" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «مشترک ارزش کاوان آینده» با 4.87 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان آسال"  و صندوق «مشترک بورسیران» با 14.02 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان سورین" به ترتیب قعرنشینان ماهانه نام گرفته‌اند.

«ندای امید» تنها پرچمدار سه‌ماهه بود/ بانک دی، کماکان در سه‌صندوق آخر جدول

با نگاهی به بازه سه ماهه صندوق‌ها نیز می‌توان دریافت که تنها صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با عملکرد 5.33 درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان آبان" تک صندوق سبزپوش نام گرفت و در انتهای جدول سه ماهه نیز می‌توان به  صندوق «امین تدبیرگران فردا» با 29.63 درصد منفی، صندوق «واسطه گری مالی یکم» با 28.68 درصد منفی و صندوق «بانک دی» با 23.09 درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک دی" حضور دارند.

«واسطه گری مالی یکم» و «صندوق بانک دی»، کماکان جزو قعرنشین‌ها سالانه

در یک سال منتهی به 26 آذرماه سال 1400 بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و «فیروزه موفقیت» تحت مدیریت "سبدگردان توسعه فیروزه" به ترتیب با 25.44 و 14.03 درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با 48.03 و 43.08 درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

مصوبه کمیسیون تلفیق درباره منابع هدفمندی یارانه‌ها فشار گرانی باعث خواهد شد بورس از یاد مردم برود! روغن در بازار کمیاب شد؟ واکنش اتاق ایران به شايبه‌های درآمدی این نهاد تجارت مشکوک یار غار عبدالناصر همتی با انگلیسی‌ها و حامیان اسرايیل +سند شرایط صادرات مجدد فلفل دلمه به روسیه مدیر عامل بانک تجارت:پرداخت وام به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف 100 میلیون تومان حقوق کارکنان خودروسازی‌ها چقدر است؟ سهامداران بخوانند/تصمیم رییس بورس برای پرداخت شود سهامداران خوش به حال این سهامداران شد پیشنهاد ویژه برای تیم اقتصادی دولت ريیسی سود سهام عدالت 99 کی پرداخت می شود؟ اگر در قرعه کشی برنده نمی شوید بخوانید گران‌ترین موبایل‌های بازار کدامند؟ / جدول نرخ‌ها هفته ای سرنوشت ساز برای سرمایه گذاران طلا پرداخت تسهیلات به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی سیگنال سازمان برنامه و بودجه برای بازار سرمایه خبر جدید از پرداخت سود سهامداران کدام بانک‌ ها وام بدون ضامن می ‌دهند؟ راهکارهای تويیتری برای بورس خونین قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد کچاد؛ ارزنده و سودساز | هیجان فروش حقیقی دامن کچاد را هم گرفت پرداخت سود سنوات گذشته سهامداران از طریق سجام انجام می‌شود عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود این 2 خودرو دوباره گران شدند | جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار 9 میلیون قطعه محصولات ایران خودرو ردیابی می‌شوند زمینه‌سازی ریزش بورس با تصمیمات همتی کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران نامه مهم عشقی به مجلس پیش بینی کارشناسان از روند نرخ رمزارزها /بیت کوین تا... باید از ظرفیت زنان در سطح کارشناسی و مدیریتی استفاده شود/حضور بانوان در دخانیات افتخار است واکنش تند دو نماینده مجلس به مواضع ريیس اتاق... قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟ اتصال 1000 روستا به شبکه پایدار و اینترنت لوکس‌سواران منتظر پیامک باشند شرایط استثنایی دریافت وام اعلام شد وضعیت عجیب 750 کامیون که در یک مرز، زمین گیر شده اند معاملات مشکوک دو پترو پالایشی در بورس هزینه رهن و اجاره خانه در دزاشیب +جدول منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه مشخص شد جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار کارکنان بخش خصوصی هم مشمول دریافت وام بدون ضامن شدند کاهش قیمت خودروهای داخلی | قیمت‌گذاران بازار عقب‌نشینی کردند اعلام برندگان قرعه‌کشی دو طرح پیش فروش و مشارکت در تولید 6 محصول سایپا آخرین وضعیت جاده‌‌های کشور/ 34 محور به دلیل کاهش ایمنی مسدود است اقدام مشترک دولت و مجلس برای هدفگذاری خودروسازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بازداشت شد کار مشترک مجلس و دولت برای صنعت خودرو جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار/ جدول قیمت‌ها