بازار سیاه بلیت فروشی توسط چارترها

بازار سیاه بلیت فروشی توسط چارترها

هر سال کمبود بلیت هواپیما برای برخی مسیرها دردسر ساز بوده اما امسال بلیت ها موجود است ولی با بسته اجباری به فروش می رسد که این نوعی تخلف است.

به گزارش خبرنگار مهر، هرسال نزدیک به ایام نوروز بحث سفر و گردشگری در خانواده‌ها داغ است و یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها است در این راستا، افزایش بی‌رویه قیمت‌ها است که تقریبا از اواسط اسفند شروع می‌شود و تا پایان تعطیلات ادامه دارد به نظر می‌رسد مافیای فروش بلیط هواپیما در این ایام نیز سرشان شلوغتر از مابقی روزهای سال است تا بیشترین سود را از افزایش قیمت‌ها ببرند؛ در این آشفته‌بازارهمواره سخن از نظارت‌ها در میان است؛ اما در عمل هیچ ترتیب اثری داده نمی‌شود.

در ماه‌های گذشته تغییر قیمت بلیت از سوی ایرلاین‌ها رخ داد اما مسوولین این افزایش را تخلف دانسته و قیمت‌ها به قبل از افزایش بازگشت با این وجود در حال حاضر قیمت بلیت هواپیما شناور بوده است.

هرچند در حال حاضر سازمان هواپیمایی اعلام کرده که مسافران پروازهای داخلی و بین‌المللی که از شرکت‌های هواپیمایی داخلی یا حتی خارجی برای سفرهای خود می‌توانند از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی اینترنتی https://www.cao.ir و در بخش سامانه حقوق مسافر شکایت خود را ثبت کنند، اما واقعیت این است که این شکایت‌ها هم خیلی نتیجه بخش نیست به هر حال دیگر سازمان هواپیمایی هم به عنوان متولی باید پاسخگوی این نابسامانی‌ها باشد.

البته در شرایط کنونی ممکن است که سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌ها دلیل این تکمیل ظرفیت بالا و آشفتگی در فروش بلیت را کمبود ناوگان هواپیمایی عنوان کنند، اما با توجه به اینکه مردم در سال‌های گذشته با همین تعداد ناوگان هواپیمایی تردد می‌کردند آشفتگی امسال جای سوال دارد.

فروش بسته‌های اجباری تخلف است

جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص بسته‌های اجباری ایرلاین‌ها به مهر گفت: مسیرهایی که دارای بسته هستند به زودی اعلام خواهد شد و طبق مجوزهای داده شده ایرلاین‌ها حق فروش این بسته‌ها را دارند منتهی در مسیرهای پر فروش معمولا بسته‌ای ارايه نمی‌شود و اگر کسی برای خرید بلیت مراجعه کند ایرلاین نمی‌تواند مجبور کنند تا بسته‌ای خریداری شود.

وی در ادامه بیان کرد: فروش این بسته‌ها بدون رضایت مشتری خلاف است و ایرلاین‌ها نمی‌توانند به صورت بسته‌ای اجبار به فروش بلیت کنند و حتی نمی‌توانند خارج از عرف که قیمت‌ها اعلام شده بلیتی را به فروش رسانند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در حال حاضر گشت‌های نوروزی و تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به شکایات مردم و همچنین رسیدگی به تخلفات ایرلاین‌ها کار خود را آغاز کرده‌اند و اگر تخلف ایر لاینی محرز شود از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مجوز ایر لاین ابطال می‌شود و از سوی نهادهای دیگر هم که متولی رسیدگی به تخلفات هستند قطعا جریمه نقدی همراه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر؛ در حال حاضر با توجه به اعلام برخورد با متخلفین باید دید در هفته آخر سال آژانس‌های مسافرتی بازهم مرتکب تخلف خواهند شد یا مشکل بلیت‌های نوروزی با گشت‌های تعزیراتی به پایان خواهد رسید با توجه به اینکه روز گذشته سازمان تعزیرات نامه‌ای به سازمان هواپیمایی کشوری داده مبنی بر خورد قاطع با متخلفین که به بهانه نوروز مردم را مجبور به خرید بسته‌های اجباری یا فروش بلیت در بازار سیاه کرده اند. حال باید دید که در هفته پایانی سال بازار بلیت فروشی چطور خواهد شد.

نحوه عرضه اموال مازاد دولت در بازار سرمایه اعلام شد چطور برای معاملات مسکن کد رهگیری بگیریم؟ چالش‌های صنعت در سال 1402 ماهی قرمزها را در آب‌های آزاد رها نکنید بررسی حملات سایبری در ایران و سایر کشورها سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... رشد اقتصادی کدام کشورها در سال 2023 شکوفا خواهد شد؟ مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟