برگزاری دوره رویداد بین‌المللی Connect Day با حضور 5 تیم استارت‌آپی

برگزاری دوره رویداد بین‌المللی Connect Day با حضور 5 تیم استارت‌آپی

کارن‌کراد به عنوان سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری در اکوسیستم استارتاپی کشور، مجری برگزاری این سلسله رویداد به منظور ارتباط بهتر و موثرتر با بازیگران بین‌المللی فعال در حوزه استارتاپی است.

خواندن 2 دقیقه

به گزارش بورس نیوز، نخستین دوره از سلسله رویداد بین‌المللی «Connect Day» روز 5 خردادماه در ساعت 15:30 با حضور 5 تیم استارت‌آپی منتخب ایرانی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در محل این صندوق برگزار شد.

کارن‌کراد به عنوان سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری در اکوسیستم استارتاپی کشور، مجری برگزاری این سلسله رویداد به منظور ارتباط بهتر و موثرتر با بازیگران بین‌المللی فعال در حوزه استارتاپی است.

هدف این رویداد، شناسایی و معرفی استارتاپ‌های در حال رشد در حوزه‌های مختلف به سرمایه‌گذاران بین‌المللی و ایرانی و آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف است.

سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی که اغلب از کشور روسیه شرکت داشتند، فعالان حوزه اکوسیستم نوآوری و مخاطبان رویداد به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم اسکای‌روم در این برنامه حاضر شدند و استارتاپ‌های برگزیده ایرانی به ارايه فعالیت و طرح‌های خود پرداختند.

در شروع این رویداد که به زبان انگلیسی برگزار شد، جناب آقای علی اخوان بهابادی، مدیر عامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان، ضمن شرح فعالیت‌های شرکت ستارگان و معرفی برخی از استارتاپ‌های پورتفوی این شرکت، به بررسی جنبه‌های مختلف اکوسیستم استارتاپی با تکیه بر ظرفیت‌های فین‌تکی پرداخته و گفت: استارتاپ‌های ایرانی علی‌رغم فشار‌های اقتصادی بین‌المللی که ایران در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده است، در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌های جدی و قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند که عمدتا به دلیل جمعیت جوان، تحصیل‌کرده و علاقمند به تکنولوژی در ایران است.

وی ادامه داد: به جرات می‌توان گفت که علی‌رغم این محدودیت‌های بین المللی، شرکت‌های ایرانی از پیشروترین شرکت‌های صنعت فناوری‌های مالی در میان کشور‌های منطقه هستند و فضای این صنعت در ایران پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌است. در این حوزه، رگولاتوری یک موضوع بسیار مهم است که بعضا از یک کشور به کشور دیگر تفاوت‌هایی دارد که باید در صادرات خدمات یا در سرمایه‌گذاری، به این موضوع توجه کرد و ایجاد تطبیق رگولاتوری یک گام مهم هست.

آقای اخوان در پایان این سخنرانی ضمن تشکر از طرف شرکت ستارگان و سایر سرمایه‌گذاران فعال در ایران، گفت: جامعه نوآوری و استارتاپی ایرانی، با توانمندی‌های فوق العاده‌ای که دارد، آماده هرگونه همکاری با همکاران خود در روسیه از جمله سرمایه‌گذاری متقابل، همکاری‌های تجاری و توسعه بازار استارتاپ هاست.

همچنین در طی برگزاری این رویداد، جناب آقای حامد تاج‌الدین، مدیر عامل و هم‌بنیانگذار شرکت آچاره، ضمن معرفی این استارتاپ، درباره داستان شکل‌گیری و توسعه استارتاپ آچاره گفت: عملا دیموند اولین سرمایه‌گذاری بود که به ما اعتماد کرد و توانستیم پیشرفت خوبی به کمک آن‌ها داشته باشیم. در راند بعدی، حرکت اول روی ما سرمایه‌گذاری کرد که اولین پروژه سرمایه‌گذاری این شرکت روی استارتاپ‌ها بود که چالش‌ها و فرصت‌هایی به دنبال داشت.

وی در ادامه مطرح کرد که با اصلاح زیرساخت‌های اقتصادی و ایجاد همکاری‌های بین‌المللی، استارتاپ‌های ایرانی می‌توانند حضور قدرتمندی در عرصه جهانی داشته باشند.

در ادامه رویداد، استارتاپ‌های منتخب به منظور جذب سرمایه، آشنایی، شبکه‌سازی و همکاری با سرمایه‌گذاران بین‌المللی، طرح‌های خود را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و فعالان ارايه کردند که به شرح زیر است:

استارتاپ فرادید:

فرادید، نرم‌افزار مدیریت HSE است که به صورت نوآورانه و با ترکیب هوش مصنوعی و دوربین‌های مداربسته، شرایط ناامن را شناسایی و ردیابی کرده و درباره آن هشدار داده و اقدامات لازم برای افزایش ایمنی در محل کار را تدارک می‌بیند.

فرادید، کشور‌های اروپایی و روسیه را به عنوان بازار هدف خود، معرفی کرده است.

استارتاپ آریامدتور:

آریامدتور، ارايه‌دهنده خدمات گردشگری پزشکی و بهداشتی در ایران است. تیم این استارتاپ از متخصصان باتجربه این حوزه تشکیل شده است که بر حوزه گردشگری پزشکی، تور‌ها و خدمات مسافرتی برای بیماران خارجی از سراسر جهان، تمرکز دارد. خدمات این تیم شامل خدمات درمانی و پزشکی و همچنین درمان‌های زیبایی، جراحی‌های پلاستیک، کاشت مو و… با همکاری بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و متخصصان معتبر ایرانی است.

علاوه‌بر خدمات سلامتی، آریامدتور ارايه‌دهنده سایر خدمات جانبی این حوزه از جمله تهیه ویزا، حمل‌ونقل، ترانسفر شخصی، رزرو محل اقامت، تورگردی و … است.

این استارتاپ، کاربران کشور‌های خاورمیانه، کشور‌های حوزه خلیج فارس، کشور‌های عربی و آفریقایی، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و کشور‌های اروپایی را هدف قرارگرفته است.

استارتاپ زاگرس:

زاگرس، یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه بهینه‌سازی عملیات حفاری در ایران است که توسط گروهی از نخبگان دانشگاهی و با هدف ایجاد دانش در جهت بهینه‌سازی عملیات حفاری در چاه‌های عمودی، افقی و مورب و توسعه نرم‌افزار این حوزه شکل گرفته‌است.

این استارتاپ در نظر دارد تا کیفیت خدمات خود را مطابق با استاندارد‌های بین‌المللی در زمینه کیفیت محیط، بهداشت، ایمنی و محیط زیست تنظیم نماید.

این استارتاپ، تمام کشور‌هایی را که به منظور استخراج منابع نفت و گاز یا بهره‌برداری از انرژی زمین‌گرمایی، مشغول به انجام عملیات حفاری هستند، هدف قرار داده است؛ از جمله کشور‌های روسیه، نروژ، ترکیه و کشور‌های خاورمیانه.

استارتاپ چیگل:

چیگل، نسل بعدی بازار دیجیتال فرامرزی به صورت B2B است که فروشندگان و خریداران را در کشور‌های خاورمیانه و اوراسیا هدف قرار گرفته است.

این استارتاپ، تجارت B2B را به شکل ساده، امن، بدون درز، سریع و هوشمندانه انجام می‌دهد.

استارتاپ هما صنعت اکباتان (هصا):

هصا، در سال 2010 توسط گروه‌های علمی مهندسین و نخبگان برتر تاسیس شد.. این شرکت خصوصی دارای مجوز تولید و طراحی سیستم‌های هوایی بدون سرنشین در ایران است.

این شرکت، کشور‌های اروپایی و کشور‌های خاورمیانه به ویژه ترکیه و قطر را هدف گرفته است.

در پایان هر ارايه، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و تیم‌های ارايه‌دهنده در زمان مشخص، به سوالات سرمایه‌گذاران و مخاطبان، پاسخ دادند.

4 تیم منتخب در این رویداد، به صورت حضوری به ارايه طرح و پرو‌ژه‌های خود پرداختند و تیم چیگل به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم اسکای‌روم در این برنامه شرکت داشت.

در انتهای برنامه، پس از تشکر از سخنرانان، شرکت‌کنندگان و همراهان رویداد، کارن کراد به عنوان کارگزار رسمی تامین مالی و سرمایه‌گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهت ارتباط با سرمایه‌گذاران و مجموعه‌های شرکت‌کننده، معرفی شد.

کارن کراد ضمن برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آینده رویداد بین‌المللی «Connect Day» با سرمایه‌گذاران و فعالان خارجی، امید دارد با ایجاد بستر‌های آشنایی و همکاری‌های بین‌المللی، موجب توسعه اکوسیستم استارتاپی کشور و زمینه‌ساز ورود استارتاپ‌های مستعد ایرانی به عرصه جهانی باشد.


  • بیشتر بخوانید:
هندزفری‌های بی‌سیم هواوی؛ متنوع و پاسخ‌گوی تمام نیاز‌ها
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد

در حال بارگیری...