نخستین نمایشگاه صنعت پست و تجارت الکترونیک آغاز شد

نخستین نمایشگاه صنعت پست و تجارت الکترونیک آغاز شد

نخستین همایش و نمایشگاه صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع وابسته صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، نخستین همایش و نمایشگاه صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع وابسته از امروز در مصلای تهران آغاز شده و تا یازدهم خرداد ماه ادامه دارد. آشنایی زیست بوم صنعت پست با یکدیگر، تعامل شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی آشنایی با عرصه‌های مختلف پست برخی از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش و نمایشگاه عنوان شده است.

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنعت پست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون وزیر صمت، مدیرعامل شرکت‌ملی‌پست و جمعی از مسيولان وزارت ارتباطات و سایر سازمان‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی عضو مرکز نوآوری پست و شرکتهای خصوصی حضور داشتند.

لیايی - مدیر عامل شرکت ملی پست در این مراسم اظهار کرد: امیدواریم که با تلاش و پشتکار خود بتوانیم در سالهای آینده این‌نمایشگاه را به صورت پربارتر برگزار کنیم و شاهد حضور بخش‌های خارجی نیز در این رویداد باشیم.

وی با بیان اینکه همواره ما با شعار “پست برای همه” درتلاشیم بتوانیم شاهد رشد و شکوفایی و تنومندی پست در سراسر کشور باشیم، ادامه داد:  تلاش می‌کنیم که ادبیات پست را به ادبیات صنعت پست در سطح کشور اضافه کنیم تا بتوانیم زمینه ساز سرمایه گذاری برای جوانان در کل کشور باشیم.

او خاطر نشان کرد: ذايقه مردم در کشور و پس از دوران‌ کرونا به سمت تجارت الکترونیک و خریدهای اینترنتی گرایش یافته و ما در تلاشیم با ارتقای لجستیک توان پاسخگویی به خواسته‌های هموطنان را داشته باشیم.

لیایی گفت: در سال‌های گذشته بیشتر بار ترافیک پست توزیع قبوض آب و برق و تلفن در سطح کشور بود ولی امروز با پیشرفت تکنولوژی و در زمان حاضر بیشتر ترافیک پست مربوط به توزیع امانات و بسته‌های پستی است.

مدیرعامل شرکت ملی پست با تاکید بر ارتقای ناوگان حمل و نقل پست گفت: امروز در حدود 300 میلیون ترافیک پستی داریم و موزعین ما هر یک حدودا روزانه 96 بسته پستی با وزن های گوناگون توزیع می‌کنند که این مسيله مشکلی بزرگ برای نیروی انسانی ماست که در این راستا از توان شرکتهای دانش بنیان استفاده می کنیم.

در ادامه این همایش همچنین محمد موسوی - معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت - گفت: شرکت ملی پست به عنوان یک مکمل، توسعه دهنده و تکمیل کننده جاهای خالی اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک جایگاه خاصی برای خود تعریف کرده است. امیدواریم در نمایشگاه سال بعد شاهد افتتاح طرح‌های خوبی در حوزه پست باشیم.

وی افزود: این شرکت روش‌های سنتی را کنار گذاشته و ما هم به عنوان وزارت صمت به وزارت ارتباطات در توسعه شرکت‌های دانش بنیان کمک خواهیم داشت.

همچنین بهزاد شیری - مدیرعامل پست بانک ایران - با اشاره به اینکه مهار تورم با کاهش هزینه‌های مبادلات و رونق تولید با ارايه خدمت مفید و موثر برای تولید کننده رقم می خورد، گقت: این اتفاق با همگرایی دستگاه های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یک روی سکه تحولات صنعت لجستیک و پست است، گفت: روی دیگر این سکه موضوع تراکنش های مالی و حمایت های مالی این تحولات است. 

شیری در ادامه با تاکید بر اینکه پست بانک ایران به عنوان بانک تخصصی و توسعه ای حوزه فناوری  ارتباطات و اطلاعات نقش مهمی در این حوزه ایفا می کند، تصریح کرد: در عصر حاضر که اقتصاد به سمت اقتصاد بی وزن در حرکت است، تحولات صنایع حمل و نقل، لجستیک و پست اجتناب ناپذیر است و مترادف آن نیز صنعت مالی باید تحولات خود را رقم بزند.

وی افزود: نتیجه این فعالیت ها، خدمت رسانی به جامعه و ذی نفعان با حداقل هزینه خواهد بود و این موضوع تداوم دهنده شعار سال به عنوان برنامه محوری تمام دستگاه های اجرایی برای مهار تورم و رشد تولید است. 

او با اشاره به اینکه مهار تورم با کاهش هزینه‌های مبادلات و رونق تولید با ارايه خدمت مفید و موثر برای تولید کننده رقم می خورد، تصریح کرد: این اتفاق با همگرایی دستگاه های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام می شود و در نهایت می توانیم برای ذی‌نفعان خدمات موثر ‌و مفیدی را ارايه کنیم و به سهم و اندازه خود به مهار تورم و رشد تولید کمک کنیم.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد