شارژ روزانه کارت سوخت خودروهای سنگین

شارژ روزانه کارت سوخت خودروهای سنگین

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری کشور از تخصیص روزانه سهمیه سوخت ناوگان حمل‌ونقل عمومی بر مبنای پیمایش خبر داد.

‌به گزارش تجارت‌نیوز، فرامرز مداح با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع پیمایش و سوخت هوشمند در حوزه ناوگان حمل‌ونقل عمومی که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید گفت: با هدف افزایش نظارت بر بخش حمل‌ونقل عمومی کشور، سامانه‌هایی را راه‌اندازی کرده‌ایم که فاز اول آن مربوط به ناوگان و شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای است و توانستیم دو سامانه پیمایش و توزیع سوخت را اجرایی و عملیاتی کنیم.

به گفته معاون سازمان راهداری، بر اساس این سامانه قرار است حداکثر 24 ساعت پس از پیمایش، کارت سوخت خودروهای ناوگان حمل‌ونقل عمومی شارژ شود.

وی افزود: سامانه جامع پیمایش، نقش مهمی در تسهیل روند صدور بارنامه، صورت وضعیت و تردد مرزی دارد و رابط کاربری مدیریت سامانه امروز به مرحله اجرایی رسید.

مداح همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه هوشمند سوخت گفت: این سامانه وظیفه توزیع سوخت گازويیل بین ناوگان حمل‌ونقل عمومی را بر عهده دارد و بر این اساس، با ارتباط این سامانه با سامانه‌های وزارت کشور و خودروهای عملیاتی دستگاه‌های خاص مانند نیروهای مسلح، راهداری و هلال احمر، اطلاعات این خودروها بر مبنای پیمایش، ساماندهی و به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال خواهد شد تا کارت سوخت این خودروها شارژ شود.

به گفته این مقام مسيول، همچنین در موارد خاص یا حمل بارهای خاص یا مواردی، چون لزوم تخلیه بنادر که نیاز به سفر یک‌سر خالی خودروها وجود دارد نیز، می‌توان برای تامین سوخت ناوگان اقدام کرد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه توزیع نفت‌گاز با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هم اکنون بر اساس سهمیه بندی و ضریبی از پیمایش انجام می‌شود، گفت: تخصیص سوخت در سامانه‌های جدید بر مبنای پیمایش و بارنامه و کارکرد خودروها بر اساس اطلاعات سامانه‌هایی نظیر جی‌پی‌اس خواهد بود و سامانه جامع پیمایش در این حوزه از امکانات ویژه و متنوعی برخوردار است.

مداح درباره راه‌اندازی سامانه محاسبه میزان پیمایش خودروهای ناوگان حمل‌ونقل عمومی افزود: سهمیه سوخت هر وسیله نقلیه گازويیل‌سوز بر اساس اطلاعات سامانه GPS و طبق اسناد جابجایی کالا و مسافر تعیین خواهد شد.

وی در خصوص اجرایی شدن این سامانه گفت: مراحل اجرایی شدن این سامانه به گونه‌ای است که در ابتدا اطلاعات از اسناد حمل‌ونقل برون‌شهری مانند بارنامه، پروانه تردد، صورت وضعیت مسافری و همچنین سامانه‌های ردیاب سپهتن دریافت می‌شود و سایر اطلاعات هم بر اساس پیمایش ناوگان درون‌شهری از سامانه وزارت کشور دریافت می‌شود.

عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: محاسبه میزان پیمایش ناوگان، بر اساس اسناد حمل و ردیابی و یکپارچه‌سازی اطلاعات میزان پیمایش ناوگان حمل‌ونقل برون‌شهری و درون شهری صورت می‌گیرد.

مداح در مورد ورودی‌های اطلاعات این سامانه نیز گفت: با نصب سامانه‌های پلاک خوان، پلاک‌ها شناسایی و تردد آن‌ها ثبت شده و خروجی‌ها را هم طبق اطلاعات این سامانه استخراج می‌کنیم.

وی راه‌اندازی این دو سامانه را جزو مهمترین پروژه‌های راهداری دانست و افزود: این دو طرح نقش موثری در حوزه پیمایش و همچنین توزیع جامع سوخت ناوگان حمل‌ونقل عمومی و جلوگیری از تخلفات این بخش دارند.

مطالعه بیشتر: سهمیه سوخت چه کسانی قطع می‌شود؟

 

منبع: مهر

سهمیه سوخت اعتباری شهریورماه وانت بارها واریز شد

سهمیه سوخت اعتباری شهریورماه وانت بارها واریز شد

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از واریز هفتمین مرحله سهمیه اعتباری مابه‌التفاوت قیمت بنزین برای وانت‌بارها خبر داد.

TejaratNews.com/
سهمیه سوخت چه کسانی قطع می‌شود؟

سهمیه سوخت چه کسانی قطع می‌شود؟

با توجه به ظرفیت ذخیره‌سازی کارت سوخت تا 540 لیتر کسانی که از این سهمیه استفاده نکردند، کارت آن‌ها در مرداد شارژ نخواهد شد.

TejaratNews.com/
سهمیه سوخت به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟

سهمیه سوخت به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت:افرادی که تا کنون از سهمیه سوخت خود استفاده نکرده باشند، سهمیه‌ای به کارت سوخت آن اضافه نمی‌شود.

Bartarinha.ir/
افزایش 25 درصدی سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی

افزایش 25 درصدی سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی

سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی با هدف حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی و تامین نیاز این بخش، 25 درصد افزایش یافت.

TejaratNews.com/
ماجرای فروش سهمیه سوخت در پمپ بنزین‌ها

ماجرای فروش سهمیه سوخت در پمپ بنزین‌ها

به تازگی دیده شده که برخی از جایگاه‌داران سوخت اجازه استفاده از کارت جایگاه برای سوخت‌گیری را نداده و رانندگان را به سوخت‌گیری با کارت شخصی خود وادار می‌کنند.

TejaratNews.com/
برای دریافت سهمیه سوخت به صنف‌تان مراجعه کنید

برای دریافت سهمیه سوخت به صنف‌تان مراجعه کنید

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هر شخصی که در آژانس، تاکسی‌های اینترنتی و موسسات تعلیم رانندگی فعالیت می‌کنند و تاکنون سهمیه سوختی برای فعالیت خود دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به صنف...

TejaratNews.com/
افزایش سهمیه سوخت خودروهای معلولان و جانبازان

افزایش سهمیه سوخت خودروهای معلولان و جانبازان

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای از افزایش سهمیه سوخت خودروهای سواری دارای پلاک معلولان و جانبازان خبر داد.

TejaratNews.com/
زمان پرداخت سهمیه سوخت سرویس مدارس اعلام شد

زمان پرداخت سهمیه سوخت سرویس مدارس اعلام شد

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما‌به‌التفاوت سهمیه سوخت رانندگان سرویس مدارس تا 10 دی ماه سال 98 واریز می‌شود.

TejaratNews.com/
واریز دو یارانه تا پایان سال آنچه سهامداران عدالت باید بدانند/ مشارکت 49 میلیون نفر در اقتصاد کشور قاچاق سیگار کاهش یافت آمریکا با آزادسازی منابع ایران در عراق موافقت کرد سود بین بانکی به 19.7درصد کاهش یافت با موافقت بایدن، منابع پولی ایران در عراق آزاد شد نفت رکورد 14 ماه خود را شکست یک هفته با صنایع بورسی مدیرعامل بانک رفاه کارگران به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور انتخاب شد سقوط 20درصدی ارزش بیت‌کوین افت 152 تومانی بهای دلار در این هفته / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت بررسی بورس در هفته دوم اسفند/ بازار سرمایه همچنان در مدار منفی ارزش بازارهای مالی افت کرد / سرمایه‌گذاران کدام بازار کمتر ضرر کردند؟ گرانی، مصرف گوشت را تا 50درصد کاهش داد روند نزولی بورس تا کی ادامه دارد؟ قیمت میوه شب عید کاهش می‌یابد نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه پانزدهم اسفند بازگشت رشد به بورس به شرط حمایت بازارگردان‌ها ادامه تقاضای ضعیف برای محصولات ایرالکو درخواست هند درباره بندر چابهار قاچاق سیگار کاهش یافت چرا میوه گران شد؟ عرضه‌های سنگین فولاد مبارکه در بورس کالا مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته جهش قیمت نفت پس از تصمیم جدید اوپک ارزش هفتگی معاملات "فملی" بیش از 70 درصد کاهش یافت قیمت دلار چقدر شد؟ / سیگنال‌های جدید برای بازار ارز رقم واقعی سبد معیشت کارگران چقدر است؟ وضعیت بازار ارز در هفته دوم ماه اسفند چگونه بود؟ / قیمت دلار، یورو و درهم پیش از روز جمعه طرح اینترنتی تنظیم بازار گوشت در تهران و کرج تصمیم مجلس درباره مالیات خودرو و خانه آخرین قیمت طلا در شب عید / اخبار سیاسی مهم برای آینده طلا روند صعودی شبندر آغاز خواهد شد؟ عرضه و مصرف بنزین سوپر کاهش یافت واکنش به خبر فروش قسطی گوشت بیانیه چهاردهمین نشست وزارتی اوپک پلاس بوگاتی سفارشی به شکل کفشدوزک درآمد جهش قیمت نفت با تمدید توافق اوپک پلاس سرنوشت رمزارزها در سال 1400 کاهش قیمت تخم مرغ/ تخم مرغ تک نرخی شد مصوبه تلفیق برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اوپک فعلا قصد کاهش تولید نفت را ندارد/قیمت نفت افزایش یافت خرید مرغ فقط به شرط صف!/ فروش آنلاین مرغ ممنوع شد چند شرط برای بهتر شدن حال بازار سرمایه تصویب FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟ قیمت خودروهای کره‌ای در بازار بازرگانان هندی، صادرات به ایران را متوقف کردند قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/14 میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال آینده تکذیب ناپدید شدن هواپیمای ارمنی در آسمان ایران

در حال بارگیری...