طلا امسال 2000 دلاری می‌شود؟

طلا امسال 2000 دلاری می‌شود؟

بازار مالیبا توجه به افزایش نرخ بهره و ترس از رکود، قیمت طلا روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد و انتظار می رود که امسال از سد روانی 2000 دلار در هر اونس عبور کند.

نگارعلی_ تقاضای زیادی برای شمش طلا، سکه و جواهرات وجود دارد زیرا بانک‌های مرکزی، شرکت‌ها و افراد به دنبال گزینه‌های سرمایه‌گذاری و پس‌انداز در عصر افزایش تورم و اقتصاد نامطمين جهانی هستند؛ وین گوردون از UBS Global Wealth Management گفت انتظار می رود طلا تا پایان سال 2023 به سطح 2000 دلار برسد، چراکه دلار آمریکا در حال حاضر نشانه‌هایی از ضعف دارد و طلا همچنان یک محافظ بسیار خوب در برابر ضعف دلار خواهد بود.

امروز قیمت طلا دوباره افزایش یافت زیرا کاهش ارزش دلار آمریکا و بازده خزانه داری نگرانی‌ها از افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو را کاهش داد؛ هر اونس طلا به 1.855.37 دلار رسید که بالاترین میزان در دو هفته اخیر است. هر اونس طلای آمریکا 0.95 درصد یا 17 دلار و 40 سنت افزایش یافت.

آخرین بار، قیمت طلا در فوریه 2022 با شروع درگیری روسیه و اوکراین به رکورد بیش از 2000 دلار در هر اونس نزدیک شد. در ژانویه، فلز زرد از 1860 دلار در هر اونس به اوج حدود 1960 دلار در هر اونس رسید.

تحلیلگران می گویند که ثبات بلندمدت طلا بزرگترین ارزش آن برای سرمایه گذاران است، به ویژه در یک محیط اقتصادی بی ثبات. فلز زرد، که از موقعیت امنی برخوردار است، اغلب به عنوان پرچینی در برابر تورم و ذخیره ارزش در نظر گرفته می شود.

با توجه به آنچه گفته‌شد قیمت طلا در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت و تقاضای روزافزون برای طلا در بازار، چه در میان مخاطبان مسن و چه در جوان تر، گواهی بر این واقعیت است که طلا همچنان جایگاه خود را به عنوان یک سرمایه امن حفظ می کند.

بانک‌های مرکزی چه جایگاهی در این روند دارند؟

تقاضای طلای بانک های مرکزی در سال 2023 از جایی که در سال 2022 متوقف شد، افزایش یافته‌است، در ژانویه، بانک‌های مرکزی مجموعا 31 تن خالص به ذخایر طلای جهانی اضافه کردند که 16 درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشت. فعالیت ها در طول ماه نسبتا متمرکز بود، به طوری که تنها سه بانک مرکزی خرید ناخالص 44 تنی را به خود اختصاص دادند و یک بانک با 12 تن فروش این میزان را جبران کرد.

بزرگترین خریدار گزارش شده در سال 2022 نیز بزرگترین خریدار در ژانویه بود: بانک مرکزی ترکیه 23 تن به ذخایر رسمی طلای خود اضافه کرد که اکنون به 565 تن می رسد. بانک خلق چین (PBoC) نیز در طول ماه مجددا خرید کرد و 15 تن به 62 تن طلای گزارش شده بین نوامبر تا دسامبر 2022 اضافه کرد. ذخایر طلای آن اکنون به 2025 تن (3.7 درصد از کل ذخایر) رسیده است. بانک ملی قزاقستان ذخایر طلای خود را در ماه ژانویه به میزان متوسط چهار تن افزایش داد و ذخایر طلای خود را به 356 تن رساند.

223227

هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد شتاب این خودرو تولید انبود هوش از سرتان می‌پراند/ عکس خانه کارگر: روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد شورایعالی کار را آغاز می‌کنیم