کل فولاد کشور در بورس کالا عرضه می شود

کل فولاد کشور در بورس کالا عرضه می شود

روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد که براساس جلسات برگزار شده میان وزیر صمت و کمیسیون صنایع مجلس، تمامی فولاد تولیدی کشور به منظور ایجاد...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از کالا خبر، با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تاکید دولتمردان بر ایجاد شفافیت اقتصادی و مقابله با فساد، موضوع عرضه کالاهای شرکت های تولیدی در بورس کالا به منظور برقراری شفافیت و عدالت و همچنین سهولت در تامین نیاز مواد اولیه تولید مورد توجه ویژه قرار گرفته است. در این راستا عرضه کل سیمان تولیدی کشور در بورس کالا پیگیری شد که اثرات مطلوب این اتفاق ظرف چند هفته در تعادل بازار نمایان شد. در همین زمینه روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از عرضه کل فولاد کشور در بورس کالا خبر می دهد که این اتفاق می تواند چتر شفافیت را در مبادلات این محصول باز کرده و سودی منطقی و جذاب را در سراسر زنجیره تولید به طور متوازن توزیع کند. 

ایزدخواه گفت: صنعت فولاد کشور از اهمیت ویژه در بخش تولید کشور برخوردار است و فراهم شدن زیرساخت های لازم به منظور رشد و توسعه بیشتر این صنعت در اولویت برنامه مسوولان و سیاست گذاران قرار دارد؛ از این رو به منظور رشد متوزان کل زنجیره فولاد کشور باید به کل تولیدات این زنجیره با یک رویکرد واحد و منطقی که برای تولید ایجاد انگیزه مضاعف کند، نگاه کرد. 

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به برگزاری چند جلسه میان این کمیسیون با وزیر صمت، گفت: با توجه به بررسی تمامی جوانب، مقرر شده که عرضه انواع محصولات تولیدی از جمله کل فولاد در بورس کالا انجام شود تا شاهد تمرکز معاملات و حمایت واقعی از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باشیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: کمیسیون صنایع مجلس نیز معتقد است که عرضه بخشی از محصولات در بورس کالا و بخش دیگر در خارج از بورس به دونرخی شدن بازار منجر شده که از این رو برای تحقق رفع موانع و پشتیبانی از تولید باید کل فولاد کشور در بورس کالا عرضه شود و حتی امکان صادرات محصولات از رینگ صادراتی بورس نیز فراهم شود. 

ایزدخواه در پایان به اثر ورود کل محصولات مهم از جمله فولاد به بورس کالا اشاره کرد و گفت: بدون شک اگر همه فولاد تولید شده در بورس کالا عرضه شود، بازار زیر نورافکن های شفافیت، تنظیم و قیمت ها براساس مکانیسم عرضه و تقاضا و به شیوه ای کاملا شفاف کشف می‌شود و به این ترتیب باید اجازه دهیم ساز و کار بورس کالا بر مبادلات کالایی کشور اجرایی شود تا رویه ای به سود تولیدکننده و مصرف کننده برقرار شود.

local_offerبرچسب‌ها:
سهامداران فولاد مبارکه بخوانند(29شهریور) / فولاد به مدار صعود بازگشت

سهامداران فولاد مبارکه بخوانند(29شهریور) / فولاد به مدار صعود بازگ...

امروز سهام فولاد مبارکه با معاملاتی 70میلیاردی، رشد 0.4درصدی و قیمت پایانی 10,480ریال را رقم زد.

EghtesadOnline.com/
سهامداران فولاد مبارکه بخوانند(21شهریور) / روند نزولی فولاد با افت 2.8درصدی ادامه یافت

سهامداران فولاد مبارکه بخوانند(21شهریور) / روند نزولی فولاد با افت...

امروز سهام فولاد مبارکه با معاملاتی 120میلیاردی، افتی 2.8درصدی و قیمت پایانی 11,260ریال را رقم زد.

EghtesadOnline.com/
پیش‌بینی آینده قیمت فولاد / مذاکرات چه تاثیری بر فولاد می‌گذارد؟

پیش‌بینی آینده قیمت فولاد / مذاکرات چه تاثیری بر فولاد می‌گذارد؟

بازار فولاد ایران طی روزها‌ی اخیر دستخوش تغییراتی شده و آینده‌ این بازار را با ابهاماتی همراه کرده است. یکی از این ابهامات آینده مذاکرات وین است. صنعت فولاد در آینده چه تغییراتی می‌کند؟

TejaratNews.com/
ثبت حجم معاملات بیش از 115میلیارد تومانی برای فولاد / فولاد با زیان همراه شد

ثبت حجم معاملات بیش از 115میلیارد تومانی برای فولاد / فولاد با زیا...

فولاد امروز در معاملات پایانی خود با زیان 0.18 درصدی قیمت 10,830را ثبت کرد. همچنین حجم معاملات امروز این سهم از تعداد 107میلیون برگه سهم عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
ثبت رشد دو درصدی برای فولاد / فولاد برای دومین روز متوالی با رشد همراه شد

ثبت رشد دو درصدی برای فولاد / فولاد برای دومین روز متوالی با رشد ه...

فولاد امروز در معاملات پایانی خود با رشد دو درصدی قیمت 10,740را ثبت کرد. همچنین حجم معاملات امروز این سهم از تعداد 156میلیون برگه سهم عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (19 تیر) / فولاد مبارکه با خروج پول حقیقی‌ ها مواجه شد

اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (19 تیر) / فولاد مبارکه با خروج پول ...

سهام فولاد مبارکه اصفهان اولین روز هفته را با سرخ‌پوشی آغاز کرد و تاثیر هزار و 634واحدی بر افت شاخص گذاشت. همچنین فولاد با خروج پول افراد حقیقی مواجه شد.

EghtesadOnline.com/
ثبت رشد یک درصدی برای فولاد مبارکه / 115میلیون برگه سهم فولاد دست به دست شد

ثبت رشد یک درصدی برای فولاد مبارکه / 115میلیون برگه سهم فولاد دست ...

فولاد امروز در معاملات پایانی خود با افت 0.1درصدی قیمت 10,260را ثبت کرد. همچنین حجم معاملات امروز این سهم به تعداد 115میلیون برگه سهم نزدیک شد.

EghtesadOnline.com/
ثبت ارزش معاملات 63میلیارد تومانی برای فولاد / فولاد به سیر صعودی بازگشت

ثبت ارزش معاملات 63میلیارد تومانی برای فولاد / فولاد به سیر صعودی ...

فولاد امروز در معاملات پایانی خود با رشد 0.09درصدی قیمت 10,620را ثبت کرد. همچنین حجم معاملات امروز این سهم به تعداد 60میلیون برگه سهم نزدیک شد.

EghtesadOnline.com/
ثبت ارزش معاملات 185میلیارد تومانی برای فولاد / فولاد برای چهارمین روز متوالی با سبزپوشی همراه شد

ثبت ارزش معاملات 185میلیارد تومانی برای فولاد / فولاد برای چهارمین...

فولاد امروز در معاملات پایانی خود با رشد چهار درصدی قیمت 9,770را ثبت کرد. همچنین حجم معاملات امروز این سهم به تعداد 190میلیون برگه سهم نزدیک شد.

EghtesadOnline.com/
تحلیل تکنیکال و بنیادی فولاد/ سیگنال خرید در فولاد صادر شد؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی فولاد/ سیگنال خرید در فولاد صادر شد؟

فولاد امروز را منفی آغاز کرد، اما با توجه به قیمت‌های جهانی حوزه فولاد خیلی زود مثبت و متعادل شد تا اینکه از نیمه‌های بازار با اقبال بیشتر خریداران به سمت صف خرید پیش رفت. آیا روند صعودی فولاد آغاز شد...

NabzeBourse.ir/
حمایت 73درصدی حقوقی ها از فولاد/ فولاد در کف قیمت روزانه معامله شد

حمایت 73درصدی حقوقی ها از فولاد/ فولاد در کف قیمت روزانه معامله شد

فولاد امروز در معاملات پایانی خود با افت سه درصدی قیمت 11,580را ثبت کرد. همچنین حجم معاملات امروز این سهم به تعداد 60میلیون برگه سهم نزدیک شد.

EghtesadOnline.com/
معاملات فولاد زیر ذره بین / فولاد افت یک و نیم درصدی برای خود رقم زد

معاملات فولاد زیر ذره بین / فولاد افت یک و نیم درصدی برای خود رقم ...

فولاد امروز در معاملات پایانی خود با افت نیم درصدی قیمت 11,930را ثبت کرد. همچنین حجم معاملات امروز این سهم از تعداد 45میلیون برگه سهم عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (15اردیبهشت) / فولاد مبارکه کام سهامدارانش را شیرین کرد

اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (15اردیبهشت) / فولاد مبارکه کام سهام...

سهام فولاد مبارکه اصفهان سبزپوش شد و بر رشد شاخص کل تاثیر قابل توجهی گذاشت.

EghtesadOnline.com/
بازار فولاد هم دلال بازی شد/ معاون دادستان: 500 مشتری فولاد در بورس حرفه‌شان فولاد نیست

بازار فولاد هم دلال بازی شد/ معاون دادستان: 500 مشتری فولاد در بور...

معاون قضایی دادستان کل کشور با انتقاد از عرضه محدود فولاد در بازار گفت: همه تمرکز ما روی سکه است اما امروز فولاد به جای استفاده در تولید نقش کالای سرمایه ای را بازی می کند.

TasnimNews.com/
برنامه های توسعه ای شرکت فولاد هرمزگان جنوب/ فولاد هرمزگان، بهترین شرکت سرمایه گذاری فولاد مبارکه

برنامه های توسعه ای شرکت فولاد هرمزگان جنوب/ فولاد هرمزگان، بهترین...

نادری گفت: شرکت فولاد هرمزگان جنوب، یکی از بهترین شرکت های سرمایه گذاری در فولاد مبارکه است که پیشرفته ترین کارخانه فولاد سازی کشور را دارد و سرمایه شرکت، دو برابر شرکت فولاد خوزستان است.

Sena.ir/
" شپنا " برنامه ای برای افزایش تولید ندارد قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز نرخ ارز صرافی ملی امروز 6 آبان اعلام شد کدام جایگاه‌ها بنزین سهمیه‌ای دارند؟ / لیست پمپ بنزین‌های فعال تهران واردات موز سمی از سومالی واقعیت دارد؟ ارزش سهام عدالت در هفته اول آبان چقدر بود؟ تمام جایگاه‌های سوخت کشور وارد مدار شدند " شبندر " بنزین یورو 4 تولید نمی‌کند بهره برداری از واحد تولیدی کودهای "شفارس" آخرین وضعیت سوخت‌رسانی در کشور آرامش در انتظار بازار ارز زمان اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی سایپا اعلام شماره‌های پیامکی به مشتریان بانک ایران زمین ادامه اختلال در پمپ بنزین‌ها / بنزین 1500 تومانی چه زمانی عرضه می‌شود؟ آخرین قیمت کارخانه‌ای پراید چقدر بود؟ قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بورس و اقتصاد " زقیام " گاوداری 10 هکتاری را روانه میز فروش کرد " وامین " در بازار دوم فرابورس پذیرفته شد آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو "نه" دلاریون به سیگنال بازارساز میرداماد اختلال در سامانه سوخت، حمله سایبری بود یا مشکل فنی؟ درخواست بازار سرمایه برای حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو دریافت مجوز افزایش نرخ فروش شیشه های " کساپا " افزایش عرضه «کوچک‌متراژ» در منطقه 13 تهران تهرانی‌ها مشغول چه کاری هستند؟ رکود به بازار معاملات خودرو بازگشت اوضاع بازار ارز از نگاه ريیس کل بانک مرکزی آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو + جدول فروش و جزيیات پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از بازار ارز/ آرامش در انتظار بازار ارز است علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟ افزایش جوجه‌ریزی در آبان ماه/ مرغ ارزان می‌شود؟ 60 ثانیه 5 آبان 1400 اعلام جزيیات توافق ایران و ترکمنستان قرعه‌کشی 5 محصول طرح فروش فوق‌العاده سایپا دستورالعمل درج قیمت بر کالاها ابلاغ شد احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان درصد تغییر قیمت مسکن شیراز در یک سال گذشته / کدام مناطق کمترین میزان افزایش را داشته است؟ قطعی پمپ‌بنزین‌ها، مرغ را کمیاب کرد آخرین وضعیت از جایگاه‌های سوخت/ 340 جایگاه به سامانه هوشمند متصل شد آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت سراسر کشور سکه تمام بهار 75 هزار تومان گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/5 قیمت‌های عجیب قوری و کتری‌های لاکچری آغاز فصل جدید روابط همه جانبه ایران و ترکمنستان توزیع سود 170 شرکت سهامی از طریق سامانه سجام اتصال 340 جایگاه عرضه سوخت کشور به سامانه هوشمند تولید روزانه 940 میلیون مترمکعب گاز در زمستان امسال سود سهام شستا واریز شد بهره گیری صحیح از فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور صادرات 2 هزار تن مس از بورس کالای ایران سناریو کلاغ ها برای بازار سرمایه