رشد 50 درصدی تولید تراکتور در یک سال اخیر/‌ سال آینده 10 هزار تراکتور صادر می‌کنیم

رشد 50 درصدی تولید تراکتور در یک سال اخیر/‌ سال آینده 10 هزار تراکتور صادر می‌کنیم

معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزیر صمت با بیان اینکه هپکو با پیگیری وزارت صمت به چرخه تولید برگشت از رشد 122 درصدی تولید ماشین آلات معدنی و رشد 50 درصدی تولید تراکتور در یک سال اخیر خبر داد و گفت: سال آینده تراکتور صادر می‌کنیم.

محمد موسوی در گفت‌ با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، به اشاره به اقدامات و دستاوردهای وزارت در بخش صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات این وزارتخانه، اظهار داشت: در معاونت صنایع تجهیزات و ماشین‌آلات وزارت ، اقدامات اساسی انجام می‌شود که یکی از این اقدامات پایش وضعیت تولید با توجه به شرکت‌های موجود در کشور است، بنابراین کمک به شرکت‌ها، انجمن‌ها و افراد شاغل در این بخش از صنعت، از وظایف این معاونت است.

* خروج بیش از 2 هزار شرکت از تعطیلی و زیان دهی در دولت سیزدهم

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزیر با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم نسبت به احیای واحدهای راکد، افزود: ‌ با اقدامات وزارت ، دولت سیزدهم موفق شد از زمان استقرار تاکنون بیش از 2 هزار شرکت تعطیل و زیان‌ده را احیا و از زیاندهی و تعطیلی خارج کند.

* پیگیری های مجدانه وزیر هپکو را به چرخه تولید برگرداند

وی با بیان اینکه هپکو یکی از شرکت‌های خارج شده از تعطیلی در یک سال گذشته است، گفت: این شرکت با دارا بودن یک‌هزار پرسنل می‌توانست سالانه 3 هزار ماشین آلات معدنی تولید کند اما طی سال‌های گذشته سفارش‌گذاری ناچیزی در این شرکت انجام شده بود و به دلایل برخی مشکلات مانند ایفای تعهدات ارزی دچار توقف فعالیت شده بود.

معاون وزیر بیان داشت: اما پس از دستور ريیس جمهور در سفر استانی به اراک و بازدید حضوری از این شرکت و پیگیری‌های مجدانه وزیر از سایر دستگاه‌های دولتی و اخذ مجوزهای لازم، خوشبختانه این شرکت به تولید بازگشت.

* تلاش برای توسعه صادرات در حوزه تجهیزات پزشکی

موسوی افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی بیش از یکصد شرکت دارای نشان CE (نشان کیفیت اروپا) در کشور وجود دارد که با میانگین صادرات سالیانه 10 تا 15 میلیون دلار قابلیت صادرات سالیانه 50 میلیون دلار را دارند که البته در این حوزه نیازمند مساعدت و همکاری سایر دستگاه‌ها نیز هستیم.

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزیر اظهار داشت: بنابراین در این راستا طی تفاهم‌نامه‌ای که با ستاد زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد به دنبال تقسیم کار ملی برای رفع این موانع برای تولید تجهیزات پزشکی و وارداتی با ارزبری بالا و صادراتی شدن شرکت‌های فعال در این حوزه هستیم.

* مذاکره با کشورهای همسایه برای صادرات محصولات تجهیزات پزشکی

وی درباره بازارهای صادراتی حوزه تجهیزات پزشکی بیان کرد: در حوزه صادرات در حال مذاکره با کشورهای همسایه و همسو هستیم.

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزیر با تاکید بر اینکه در جنگ اقتصادی کنونی که در آن قرار داریم باید برای کشور ارزآوری داشته باشیم، گفت: در دنیا شاخصی به عنوان کالاهای پیچیده وجود دارد و براساس این شاخص کشوری قوی به شمار می‌رود که در زمینه صادرات کالاهای پیچیده موفق باشد زیرا پیش‌بینی می‌شود که این کشورها در آینده نیز رشد داشته باشند و در عرصه جهانی نیز حرفی برای گفتن داشته باشند بنابراین یکی از اهداف ما در پایش شرکت‌ها این است که به ارتقا فناوری و نوآوری شرکت ها کمک کنیم.

* بومی سازی 15 تجهیز پرکاربرد در حوزه تجهیزات پزشکی

موسوی با اشاره به آغاز اقداماتی برای بومی سازی 15 تجهیز پرکاربرد در حوزه تجهیزات پزشکی اظهار داشت: میانگین ارزبری از این کالاها 20 تا 35 میلیون دلار است.

* افزایش 50 درصدی تولید تراکتور در یک سال گذشته

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزیر گفت: یکی از دستاوردهای یک سال اخیر وزارت افزایش 50 درصدی تولید تراکتور در کشور بوده است به نحوی که به تولید 35 هزار دستگاه تراکتور در سال خواهیم رسید.

وی اظهار داشت: اساس نه تنها نیاز کشور مرتفع می‌شود بلکه امکان صادرات 10 هزار تراکتور را در سال آینده خواهیم داشت.

* رشد 122 درصدی تولید ماشین آلات معدنی

موسوی بیان داشت: همچنین در تولید ماشین آلات معدنی طی 6 ماهه اول سال جاری در مقایسه با 6 ماه نخست سال گذشته بیش از 122 درصد افزایش تولید داشته‌ایم که بر این اساس به تولید هزار و 332 دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی دست یافته‌ایم.

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزیر اظهار داشت: رشد صنعت در بهار امسال 5.1 درصد بود‌ و وزارت با ایجاد 158 هزار اشتغال حايز رتبه اول در تولید اشتغال بوده است.

موسوی تصریح کرد: همه این دستاوردها به توفیق الهی و تلاش صنعتگران، مهندسان و کارگران بومی کشور محقق شده است.

پایان پیام/

روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد استفاده از کالابرگ اختیاری شد؛ می خواهید استفاده کنید نخواستید معادل ریالیش را برداشت کنید کالابرگ؛ وعده‌ای در میان اظهارات ضد و نقیض مسيولان / ريیس کمیسیون اقتصادی مجلس: کالابرگ به امسال نمی... تنها جایی که ريیسی اول شد! آهن الات ساختمانی تغییر قیمت داد رشد سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی در بوشهر رکورد زد رشد بی‌رمق بورس در آخرین روز هفته قیمت روغن موتور در بازار چند؟ وزیر نیرو با ريیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد تغییر قیمت لاستیک خودرو در بازار + جدول 4 مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد قیمت طلا، سکه و ارز امروز 9 آذرماه/ قیمت سکه پیش رفت نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت