کاهش قدرت خرید مردم، 55 درصد رستوران‌های تهران را به سمت ورشکستگی برده

کاهش قدرت خرید مردم، 55 درصد رستوران‌های تهران را به سمت ورشکستگی برده

راهنمای خریدانتخاب نوشت:نادر رفتاری، صاحب امتیاز برند رفتاری و رستوران دار، که در آغاز درباره تعطیلی رستوران ها به علت کاهش قدرت خرید مردم به انتخاب گفت: این اتفاق برای اصناف بخصوص رستوران ها از زمان کرونا شروع شد و 55 درصد رستوران های تهران به صورت ناخواسته به سمت ورشکستگی رفتند

خبر تعطیلی 255 رستوران در مشهد شوک جدیدی به بازار رستوران ها بود که نشان می دهد کاهش قدرت خرید مردم تاثیرات بسیار عمیقی بر بیکاری گذاشته است که به مرور بیشتر نیز خواهد شد. از سوی دیگر بالا رفتن قیمت اجاره مکان ها و مواد اولیه نیز تاثیر بسیار در روند تعطیلی برخی اصناف و بخصوص رستوران ها گذاشته است.

نادر رفتاری، صاحب امتیاز برند رفتاری و رستوران دار، که در آغاز درباره تعطیلی رستوران ها به علت کاهش قدرت خرید مردم به انتخاب گفت: این اتفاق برای اصناف بخصوص رستوران ها از زمان کرونا شروع شد و 55 درصد رستوران های تهران به صورت ناخواسته به سمت ورشکستگی رفتند؛ این اتفاق قبل از بالا رفتن قیمت ها بود. الان که قیمت مواد اولیه و اجاره ها بالا رفته است قدرت خرید مردم کم می شود و موج شدید این اتفاق را در ماه آینده در کل کشور می بینیم که رستوران ها و اصناف این چنینی با بالا رفتن مواد اولیه و اجاره ناچار به تعطیلی می شوند. این رستوران ها چه بفروشند چه نفروشند باید دارایی و بیمه و... را هم پرداخت کنند نتیجتا در ماه های آینده شاهد تعطیلی خواهیم بود و مدل رستوران داری عوض می شود که منجر به حرفه ای شدن و تخصصی تر شدن هم می شود تا مدیریت بحران هم یاد بگیرند.

وی در ادامه نسبت به شکل جدید رستوران ها پس از تعطیلی ها افزود: به این اصناف به صورت تخصصی نگاه نشده است و فقط به عنوان یک شغل به آن نگاه شده است در حالیکه این کار فوق العاده تخصصی است؛ اینطور نیست که یک رستوران احداث کنند و پیش بروند در حالیکه با یک نوسان همه چیز بهم می ریزد چون شما مستقیم با سلامت مردم سر و کار دارید و رعایت این مسيله هزینه بر است و زمانیکه نتوانید آن را رعایت کنید باید تعطیل کنید. در مشهدی که زاير پذیر است و موج جمعیت در آن کم نمی شود و مسافر ها در آن پول خرج می کنند، 255 رستوران تعطیل شده است! در تهران مسلما این عدد بیشتر می شود چون در مشهد مقداری ارزان تر است.

نادر رفتاری در پایان درباره ادامه روند تعطیل شدن اصناف و رستوران ها بر اثر کاهش قدرت خرید مردم گفت: این روند باعث کمرنگ تر شدن توجه به رستوران ها می شود.برخی رستوران ها در کرونا پرسنل را حفظ کردند و بخاطر وظیفه اخلاقی و بحران کل کشور نیروهای را تعدیل نکردند اما الان که فروش کم است پرسنل چگونه حفظ شوند؟ قیمت مواد اولیه و اجاره ها به شدت در این زمینه تاثیر می گذارد. ما باید یک بیکاری شدید در این زمینه مواجه می شویم که قشر ضعیف درگیر آن می شوند چون کارگر رستورانی عمدتا قشر ضعیف محسوب می شوند. تیپولوژیک رستوران داری باید عوض شود و مقداری هم یاد بگیریم که غذا را به اندازه ای که می خواهیم خرید کنیم؛ این اتفاق در چند سال گذشته در میوه جات اتفاق می افتد. شاید به آن سمت می رویم که میزان غذا تغییر کند، مثلا نیم پرسی هم بفروشند.

35220

local_offerبرچسب‌ها:
افتتاح 5000 واحد در بافت فرسوده/ افزایش 80 درصدی صدور پروانه در بافت‌ها اندونزی صادرات ال‌ان‌جی را محدود می‌کند پشت پرده سقوط قیمت دلار قبل از تعطیلات 93 هزار واحد بازآفرینی در تهران است ماموریت غیرممکن درباره خانه‏‏‌های خالی امکان دسترسی سریع به 6.7 میلیارد دلار از منابع ایران در صندوق بین‌المللی پول خبر خوب رییس بانک مرکزی / 6.7 میلیارد دلار از منابع ایران در صندوق بین المللی در دسترس قرار می گیرد وام نو سازی افزایش یابد وضعیت قیمت و بازار برخی کالاهای اساسی اورژانسی است قیمت سنگ آهن وارداتی چین کاهش یافت هرگونه افزایش قیمت نان ممنوع است طرح وام قرض‌الحسنه "آفتاب" بانک سینا رونمایی شد بیش از 47 هزار تن میلگرد در بورس کالا به فروش رسید بهره برداری از 5 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده بهبود شاخص‌های اقتصادی ایران باوجود تشدید تحریم‌های غیرقانونی آمریکا گواهینامه CARES در ذوب آهن اصفهان تمدید شد قیمت خودرو در بازار آزاد -11 خرداماه 1402+جدول تولید گروه صنعتی ایران خودرو از مرز 100 هزار دستگاه عبور کرد تقویت برند فولاد هرمزگان در دنیا با اجرای طرح‌های توسعه‌ای واردات خودروهای کارکرده روی دور تند افتاد/ می‌توانیم به این زودی منتظر واردات باشیم؟ قیمت خودرو سکته کرد | قیمت پراید در بازار امروز چند؟ خبرهای خوب اقتصادی در راه است بهبود شاخص‌های اقتصادی ایران به رغم تشدید تحریم‌های غیرقانونی آمریکا/ تقویت بانکداری بین‌الملل بهبود شاخص‌های اقتصادی ایران به رغم تشدید تحریم‌های غیرقانونی آمریکا / تقویت بانکداری بین‌الملل برای... دولت کند و گران مسکن می‌سازد/ 600 هزار واحد مسکونی در تهران باید نوسازی شود عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی سروش انرژی پایدار... ریزش قیمت سکه در بازار/ چگونه قیمت سکه 4 میلیون تومان... دلیل کاهش قیمت اتریوم مشخص شد فوری؛ از شنبه یارانه این افراد افزایش می یابد سود غول نفتی روسیه 45 درصد رشد کرد روسیه عامل رشد 225 درصدی انتقال پنهانی نفت در دریا قیمت سکه رفاه پایین‌تر از سکه امامی/ ترمز ریزش قیمت دلار کشیده می شود؟ تایر‌های درآمدزایی مجتمع صنایع لاستیک یزد در راه صادرات اجاره خانه در شهرک اکباتان چند؟ / اجاره سوییت 43 متری ماهی 16 میلیون تومان دلار یک کانال سقوط کرد/ پیش‌بینی از قیمت ارز در بازار دلار از بازار جمع شد؟/ ارز جایگزین معرفی شد قیمت دلار با سر زمین خورد | قیمت دلار در بازار امروز چند؟ ماموریت غیرممکن درباره خانه‏‏‌های خالی سیر تاریخی نگاه به آب؛ از سدسازی تا پروژه‌هایی کاغذی از جزيیات ذخیره سازی گاز ایران تا تکذیب چندباره افزایش قیمت بنزین سرمایه گذاری با برنامه در بازار سودآور است/ آغاز شیب ملایم صعودی از نیمه دوم خرداد ایمیدرو به تمام تعهدات خود عمل کرد اپلیکیشن‌های اندرویدی حامل جاسوس افزار 421 میلیون دفعه دانلود شدند پشت پرده سقوط قیمت دلار قبل از تعطیلات/ اتفاق بزرگ در راه است؟ قیمت بلیت هواپیما برای عتبات پرواز کرد ابزار جدید بورس تهران؛ بدون ریسک سود کنید بازدید خبرنگاران و اهالی رسانه از محل احداث... این اقدام همه جوره به نفع بورس است ویدیویی که ثابت می‌کند، چیپس کیلویی 500 هزار تومان است! استفاده از ابزار مالیات برای کنترل اجاره خانه