آلمان واردات زغال‌سنگ روسیه را از ماه آینده متوقف می کند

آلمان واردات زغال‌سنگ روسیه را از ماه آینده متوقف می کند

معاون وزیر دارایی آلمان اعلام کرد، برلین از ابتدای ماه آگوست (ماه آینده) خرید زغال سنگ و از 31 دسامبر (آخر سال میلادی) خرید نفت روسیه را به طور کامل قطع خواهد کرد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، معاون وزیر دارایی آلمان در یک کنفرانس در سیدنی اعلام کرد، برلین از ابتدای ماه آگوست خرید زغال سنگ و از 31 دسامبر خرید نفت روسیه را به طور کامل قطع خواهد کرد.

گفت، چالش اصلی پیش رو، پر کردن شکاف بزرگی خواهد بود که وقتی اتحادیه اروپا، دریافت 158 میلیارد متر مکعب گاز در سال از روسیه را قطع کند.

وی در کنفرانس انرژی سیدنی که به میزبانی دولت استرالیا و آژانس بین المللی انرژی برگزار شده است، افزود: «ما تا چند هفته زغال سنگ روسیه را کنار خواهیم گذاشت.»

وی توضیح داد، روسیه قبلا 40 درصد زغال سنگ و 40 درصد نفت آلمان را تامین می کرد.

گفت: «هرکسی که تاریخچه خط لوله دروژبا را که در گذشته ابزار امپراتوری شوروی بر اروپای شرقی بود، بداند، رهایی از این وابستگی را آسان نخواهد دید، اما موضوعی است که ما ظرف چند ماه آینده به آن خواهیم رسید.»

آلمان به سرعت، پایانه واردات گاز طبیعی مایع (LNG) را توسعه می دهد تا شکاف تامین گاز را پر کند در عین حال وی خاطرنشان کرد، درحالی که آمریکا و قطر می تواند به همراه یکدیگر حدود 30 گاز به شکل LNG به اروپا عرضه کنند، اما همچنان شکاف عظیمی باقی می ماند.

افزود: « ما نمی توانیم این مشکل را از بین ببریم.»

چندی پیش، جنس اکهارد، کارشناس اقتصادی و بازارهای مالی در آلمان، گفت، این کشور باید هزینه‌ های سنگینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر تحریم‌ های روسیه و جایگزین کردن گاز این کشور با گاز طبیعی مایع‌ شده بپردازد.

وی طی مصاحبه‌ ای با روزنامه هاندلز بلات آلمان توضیح داد: تغییر فاز گازی و رفتن به سمت ال ان جی و ایجاد تاسیسات آن یک تریلیون یورو برای آلمان هزینه خواهد داشت.

«یونیپر» (Uniper‌) شرکت بزرگ انرژی در آلمان اعلام کرده، این شرکت از زمانی که روسیه عرضه گاز خود را به بزرگترین اقتصاد اروپا کاهش داده است، روزانه میلیون‌ها یورو ضرر می‌ کند.

در حالی که پیش‌ بینی می‌ شود، زیان این غول انرژی در سال جاری به 10 میلیارد یورو برسد، یونیپر برای نجات از ورشکستگی از دولت برلین درخواست کمک کرده است.

گازپروم روسیه هفته آخر خردادماه، جریان گاز به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم را 60 درصد کاهش داد و دلیل آن عدم بازگشت توربین های این شرکت توسط شرکت زیمنس اعلام کرد. بنا بر اعلام گازپروم، این توربین‌ها به علت تحریم‌ها علیه روسیه در مونترال کانادا مانده است.

در نهایت برلین و اوتاوا در برابر خواسته مسکو تسلیم شدند و قرار است این توربین تحویل گازپروم شود.

دو روز پیش گازپروم اعلام کرد، جریان گاز این خط لوله به مدت 10 روز برای انجام عملیات نگهداری و تعمیرات متوقف می‌ شود. سال گذشته نیز بین روزهای 13 تا 23 جولای فعالیت این خط لوله متوقف شده بود.

این قطعی سبب شده تا شرکت‌های انرژی فرانسه برای جلوگیری از اختلال ناشی از قطع برق، به جای استفاده از گاز، دوباره به نفت روی آورده‌اند.

آنها معتقدند، درحالی که احتمال کمبود گاز در اروپا محتمل است، نفت به عنوان یک جایگزین همچنان در دسترس خواهد بود.

پیام/

گاز گران شد؟

گاز گران شد؟

ريیس آژانس شبکه فدرال آلمان به مصرف کنندگان این کشور هشدار داد که ممکن است تا زمستان آینده قبض گاز آن‌ها دو یا سه...

Gostaresh.news/

تحریم‌ها‌ بیش از روسیه به اروپا آسیب زده است

رشد 3 برابری تجارت ایران و روسیه

رشد 3 برابری تجارت ایران و روسیه

الجزیره اعلام کرد در سه سال گذشته روسیه حجم صادرات غلات را به ایران افزایش داده است.

Borna.news/

‌روسیه گاز لاتویا را قطع کرد

قطب طلای جهان طلای روسیه را تحریم کرد

قطب طلای جهان طلای روسیه را تحریم کرد

سويیس، قطب جهانی پالایش طلا در جهان، طلای روسیه را تحریم کرد.

FarsNews.ir/
امضاء تفاهمنامه بزرگترین سرمایه‌گذاری در صنعت نفت با گس‌پروم روسیه/ همه می‌دانند نفت ایران حذف‌شدنی نیست

امضاء تفاهمنامه بزرگترین سرمایه‌گذاری در صنعت نفت با گس‌پروم روسیه...

ایلنا: توسعه میدان کیش و پارس جنوبی و با سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در دستور کار است که براین اساس 100 میلیون متر مکعب تولید گاز خواهیم داشت که توسط گس پروم اجرا...

Ilna.ir/
نظم جدید بازار نفت چین بعد از جنگ اوکراین/ نفت روسیه و ایران جایگزین آمریکا و عربستان شد

نظم جدید بازار نفت چین بعد از جنگ اوکراین/ نفت روسیه و ایران جایگز...

بعد از وقوع جنگ اوکراین، صادرات نفت روسیه، ایران و ونزويلا به بازار چین افزایش یافته و در عوض از سهم عربستان، آمریکا، عراق و عمان کاسته شده است.

FarsNews.ir/
اتحادیه اروپا طرح جایگزین گاز روسیه را اعلام کرد

اتحادیه اروپا طرح جایگزین گاز روسیه را اعلام کرد

ایلنا: اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای افزایش واردات گاز طبیعی مایع (LNG) از نیجریه به دلیل افزایش نگرانی‌ها از کاهش عرضه از روسیه است.

Ilna.ir/
قطار باری روسیه برای اولین بار وارد خاک ایران شد/حمل 39 کانتینر بار روسیه به هند از مسیر ایران

قطار باری روسیه برای اولین بار وارد خاک ایران شد/حمل 39 کانتینر با...

وزیر راه و شهرسازی گفت: قطار باری روسیه به مقصد هند، از مسکو با پیمایش بیش از 3 هزار و 800 کیلومتر به مرز ایران رسیده...

Borna.news/
سرکوب تقاضا در بازار جهانی گاز طبیعی

سرکوب تقاضا در بازار جهانی گاز طبیعی

تقاضای جهانی برای گاز طبیعی در سه سال آینده به دلیل افزایش قیمت‌ها و تهدید کاهش بیشتر عرضه روسیه که مانع مصرف می‌شود، سرکوب خواهد شد.

Isna.ir/
ایران بر تحریم صادرات میعانات گازی غلبه کرد

ایران بر تحریم صادرات میعانات گازی غلبه کرد

وزیر نفت در تازه‌ترین مطلب خود در تويیتر از غلبه بر تحریم صادرات میعانات گازی کشور با استفاده از توان داخلی و استفاده از ظرفیت مغفول‌مانده پالایشگاه‌های کوچک کشور خبر داد.

Isna.ir/

هشدار جیره‌بندی گاز در سويیس

راهبرد شرکت ملی گاز ایران چیست؟

راهبرد شرکت ملی گاز ایران چیست؟

معاون وزیر نفت در امور گاز اعلام کرد که راهبرد شرکت ملی گاز ایران توسعه زنجیره ارزش، تراز انرژی و توسعه پایدار با...

Borna.news/
آغاز ترانزیت 10 میلیون تنی کالا از روسیه

آغاز ترانزیت 10 میلیون تنی کالا از روسیه

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ترانزیت 10 میلیون تنی کالا از روسیه از طریق ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند، آغاز شده است.

MehrNews.com/
گاردین: بریتانیا در حال آماده شدن برای قطع گاز ارسالی به اروپا است

گاردین: بریتانیا در حال آماده شدن برای قطع گاز ارسالی به اروپا است

گاردین گزارش داد انگلیس در چارچوب یک طرح اضطراری، قصد دارد در صورتی که طی ماه‌های آینده با کمبود گاز مواجه شود، عرضه گاز به اروپا را قطع کند.

FarsNews.ir/
قیمت جدید برنج را ببینید/ سقوط قیمت برنج آغاز شد 355640 ریال هزینه تزيینات توالت فرح در دوره پهلوی + سند استراحت کنید و منتظر جهش بیت‌کوین باشید/ پیش‌بینی قیمت... عکس| تیپ جالب شاگردان ماست فروشی در دوره قاجار مردم می‌پذیرند به جای یارانه، کالابرگ دریافت کنند؟/... مشخصات فنی گوشی جدید شیايومی + عکس معرفی سامسونگ گلکسی بادی 2 + عکس یارانه پنهان شهری‌ها بیشتر از روستانشینان/ یارانه بنزین به جیب چه کسانی می‌رود؟ تحلیل شستا | وضعیت شستا چگونه خواهد شد؟ عقب‌نشینی اتاق تهران از ادعای افت صادرات نفت ایران با دو گاف بزرگ/ پروژه چین‌هراسی چگونه کلید خورد؟ تصمیم ویژه دولت برای بازنشستگان/ امروز تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان روشن می‌شود؟ امروز بورس چگونه خواهد بود؟ وارداتی های بازار خودرو چند؟ + جدول قیمت منتظر کاهش قیمت شدید این ارز دیجیتال باشید بسته اینترنت رایگان اقشار کم برخوردار فعال شد از قیمت سفر هوایی اربعین مطلع شوید قیمت دوچرخه 25 مرداد ماه+ لیست قیمت قیمت جدید انواع دیسک ترمز اعلام شد پیش بینی افزایش 30 درصدی تولید میگوی پرورشی خریداران ساینا عجله کنند | فروش اقساطی ساینا با کمترین اقساط تورم قیمتی مواد غذایی در بریتانیا به قله جدیدی رسید خبر خوش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن | زمان تحویل نهضت ملی مسکن مشخص شد حذف ارز ترجیحی چه تاثیری بر زندگی مردم داشت؟ برق بیش از 30 اداره پایتخت قطع شد کاهش ارزش دلار برابر دینار در پی تغییر در کابینه دولت عراق پیشنهاد روسیه به شرکای تجاری برای پیوستن به سويیفت روسی آخرین قیمت محبوب ترین خودروها در بازار + جدول در این بازار همه فروشنده‌اند اما خریداری نیست نقص فنی لاستیک پرواز تهران-دهلی ماهان هنگام تیک آف خرید شهاب سنگ‌ها به شرط آزمایشگاه، گرمی چند میلیارد؟ جزيیات حادثه پرواز هواپیمای تهران - دهلی شرکت ماهان سورپرایز ريیسی برای معلمان | واریز علی الحساب به حساب معلمان پرداخت بیش از 625 هزار وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن هشدار بزرگ‌ترین بانک آمریکا: چیزی بدتر از رکود در انتظار اقتصاد آمریکاست در این بازار همه فروشنده اند اما خریداری نیست صندوق‌های سرمایه‌گذاری خاصیت ضد تورمی دارند اعلام دلیل ترکیدن لاستیک هواپیمای پرواز دهلی/ هواپیما با تاخیر دو ساعته عازم مقصد شد خریداران خودرو بخوانند | جایگزین حذف قرعه کشی خودرو چیست؟ سازمان ملل نسبت به تشدید گرسنگی افغانستان هشدار داد دنا ریخت/ آخرین قیمت تیبا، رانا، پژو و پراید پرداخت 130 میلیارد تومان مالیات خودروهای لوکس کشاورزان ایرانی در استرالیا و کانادا سر زمین می روند! فردا نحوه افزایش حقوق بازنشستگان اعلام می‌شود دورکاری کارمندان اپل به اتمام رسید مصوبه رمزارزها در ایران به ایستگاه پایانی رسید تصمیم نهایی دولت برای حقوق کارمندان | افزایش حقوق کارمندان دولت ماه آتی نهایی می‌شود دولت برای مهار تورم ناچار به کنترل هزینه‌هاست 30 درصد قطعات خودرو در بازار تقلبی و قاچاق است/ تامین زمین نهضت ملی مسکن سرعت گرفت دخل و خرج ایرانی ها در سال 1400