اولویت آبرسانی به روستا‌های محروم

اولویت آبرسانی به روستا‌های محروم

وزیر نیرو گفت: هدف شورای جهاد آبرسانی ایجاد هم‌افزایی و یکپارچگی برای سرعت دادن به کار آبرسانی به مناطق و روستا‌های محروم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«علی اکبرمحرابیان» امروز (شنبه-هفدهم مهرماه) در نخستین جلسه شورای جهاد آبرسانی در ستاد وزارت نیرو افزود: ایجاد یکپارچگی در فعالیت‌های پراکنده آبرسانی و نیز تعیین مدیریت واحد در این زمینه کمک خواهد کرد تا بتوان کار آبرسانی به روستا‌ها محروم را سرعت بخشید.

وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی در بخش‌های آب و برق خدمات شایانی چه در بخش شهری و چه در روستا‌ها انجام گرفته که نتبجه آن رشد و توسعه کشور را به همراه داشته است.


وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ارايه این خدمات در برخی مناطق محروم سبب شد تا میزان برخورداری مردم این مناطق، بسیار خیره کننده باشد.

محرابیان ادامه داد: در برخی دوره‌ها خدمت رسانی در بخش آب و برق سرعت چشمگیری یافته و برق رسانی چنان رشد کرده که در یک مدت معین بسیاری از روستا‌ها از نعمت برق بهره‌مند شده اند.

وی افزود:، اما در بخش آبرسانی ضرورت دارد قدم‌های بلندتری با عزمی جدی‌تر برای یک کار جهادی و فراگیر برداشته شود تا بتوان بی آبی در برخی روستا‌ها و نیز تنش آبی در برخی دیگر از روستاهارا برطرف کرد.

وزیر نیرو ادامه داد: اکنون در کشور دستگاه‌ها و گروه‌های زیادی با اعتبارات فراوان وجود دارد که در زمینه آبرسانی فعالیت دارند.

محرابیان گفت: ضرورت دارد با یکپارچه کردن این فعالیت ها، اعتبار‌ها و ایجاد هم افزایی، معضل بی آبی در روستا‌های هدف را برطرف ساخت.

وی افزود: اعتباراتی که در بخش آبرسانی صرف می‌شود، نشان می‌دهد که در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت و با بسیج امکانات و یکی کردن فعالیت‌ها می‌توان کار را به سرعت جلو برد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در این شورا دنبال ایجاد هم افزایی و یکپارچه ساختن امکانات و فعالیت‌ها چه در بخش دولتی، چه خصوصی و چه خیرین با ایجاد یک چارچوب مناسب هستیم.

محرابیان گفت: تلاش خواهد شد با تقسیم کار بین گروه‌های مختلف کار آبرسانی به نقاط فاقد آب یا نقاطی که دچار تنش آبی به بهترین شکل انجام شود.

محرابیان گفت: موفقیت در امر آبرسانی در این برهه زمانی نیازمند روحیه انقلابی، کار جهادی و بهره‌مندی از ظرفیت متنوع نخبگان، کارشناسان گروه‌های جهادی، نهاد‌ها و خیران است.

وی به وجود مجتمع‌های آب سانی در برخی روستا‌ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: گرچه این مجتمع‌ها کار‌های خوبی در امر آبرسانی انجام داده اند، اما در برخی روستا‌ها نیاز به کار بیشتر وجود دارد.

وزیر نیرو گفت: خیرین نیز کار‌های خوبی کرده اند و نهاد‌های مردمی و ما در این مرکز دنبال ایجاد سازو کاری برای سرعت دادن به امور هستیم.

وی میزان بهره مندی کنونی مردم روستا‌ها از آب را 75 درصد اعلام کرد و گفت: باید تلاش کرد روستا‌های باقی مانده به سرعت آبرسانی شوند.

وی افزود: باید کار آبرسانی به روستا‌های کم جمعیت در دستور کار قرار گیرد.
650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های آبرسانی نمین و عنبران

650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های آبرسانی نمین و عنبران

فرماندار شهرستان نمین گفت: تامین آب در شهرستان نمین و عنبران با مشکل جدی روبرو است و برای اجرای کامل طرح آبرسانی باید اعتباری بالغ بر 650 میلیارد ریال تامین شود.

Irinn.ir/
هشدار وزیر نیرو درباره خشکسالی بی‌سابقه در 52 سال اخیر

هشدار وزیر نیرو درباره خشکسالی بی‌سابقه در 52 سال اخیر

وزیر نیرو با بیان اینکه در این وزارتخانه مهمترین حوزه‌ای که به دنبال بهترین برنامه‌ریزی برای آن هستیم حوزه خوزستان است، گفت: در یک خشکسالی بسیار سخت در کشور به سر می‌بریم و براساس آمار و گزارش‌ها در 5...

TejaratNews.com/
ماجرای دستور وزیر نیرو برای دعای باران چیست؟

ماجرای دستور وزیر نیرو برای دعای باران چیست؟

در روزهای اخیر، تصویر نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد وزیر نیرو برای حل مشکل آب در خوزستان دستور برگزاری دعای باران را داده است اما روابط عمومی این وزاتخانه صدور چنین دستوری را تکذی...

TejaratNews.com/
وعده وزیر نیرو درباره قطعی برق

وعده وزیر نیرو درباره قطعی برق

وزیر نیرو گفت: احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر یکی از برنامه‌های ما در آینده برای کاهش خاموشی‌هاست و دیروز قرار شد خاموشی‌ها کاهش داشته باشد، اما 500 مگاوات خاموشی در بخش‌های غیر مصارف خانگی داشتیم که ظرف...

TejaratNews.com/
محرابیان: قطعی برق در روز‌های آینده به صفر می‌رسد

محرابیان: قطعی برق در روز‌های آینده به صفر می‌رسد

وزیر نیرو گفت: دیروز قرار بود قطعی برق کاهش داشته باشد، اما 500 مگاوات خاموشی در بخش‌های غیر مصارف خانگی داشتیم که ظرف روز‌های آینده این رقم به صفر خواهد رسید.

Irinn.ir/
آبرسانی به 8 هزار روستا تا پایان دولت سیزدهم

آبرسانی به 8 هزار روستا تا پایان دولت سیزدهم

وزیر نیرو با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های محوری ما آبرسانی به روستا‌ها و مناطق محروم است گفت: برنامه ریزی کردیم پوشش آب روستایی را از 75 به 90 درصد برسانیم و حدود 8 هزار روستا را در طول 4 سال ...

Irinn.ir/
راهکار وزیر نیرو برای حل مشکل کمبود برق

راهکار وزیر نیرو برای حل مشکل کمبود برق

وزیر نیرو گفت: در فکر حل معضلات استان خوزستان هستیم و وزارت نیرو 7 طرح بزرگ برای تامین آب شرب این استان دارد.

Bartarinha.ir/
محرابیان وارد وزارت نیرو شد

محرابیان وارد وزارت نیرو شد

علی‌اکبر محرابیان امروز شنبه، 6 شهریور، با حضور در دفتر کار خود در وزارت نیرو، رسما کار خود را به‌عنوان وزیر نیرو آغاز کرد.

Irinn.ir/
توضیحات وزیر نیرو درخصوص آب خوزستان

توضیحات وزیر نیرو درخصوص آب خوزستان

وزیر نیرو با بیان اینکه در خصوص آب شرب و کشاورزی در استان خوزستان مساله کمی پیچیده است، گفت: اکنون آب از طریق طرح آبرسانی غدیر به 18 شهر استان خوزستان رسیده است، اما کیفیت آب به ویژه در سال‌های کم بار...

Bartarinha.ir/
وعده جدید وزیر نیرو درباره قطعی برق

وعده جدید وزیر نیرو درباره قطعی برق

رضا اردکانیان با بیان اینکه فعالیت شیفت شب صنایع با 70 درصد ظرفیت را آغاز کردیم، گفت: امیدواریم با عبور از موج گرما به ویژه از دوشنبه پیش رو همراهی مردم نیز با وزارت نیرو به اوج برسد و بتوانیم با مجمو...

TejaratNews.com/
وزیر نیرو: دیگر خاموشی نداریم

وزیر نیرو: دیگر خاموشی نداریم

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه جلسه امروز هیات دولت گفت: دیگر خاموشی نداریم. حتی اگر یک لامپ در یک واحد مسکونی خاموش شود صرفه جویی بزرگی خواهد کرد.

Bartarinha.ir/
وزیر نیرو: دیشب خاموشی نداشتیم

وزیر نیرو: دیشب خاموشی نداشتیم

اردکانیان وزیر نیرو با بیان اینکه 6 تا 7 هزار مگاوات کمبود برق داریم، با اشاره به صرفه جویی‌های صورت گرفته گفت: تا الان نتیجه خوبی داده. دیشب توانستیم صددرصد عرضه کنیم و در نتیجه دیشب خاموشی نداشتیم، ...

Bartarinha.ir/
عذرخواهی وزیر نیرو از مردم برای قطع برق

عذرخواهی وزیر نیرو از مردم برای قطع برق

وزیر نیرو در مراسم افتتاح 7 طرح بزرگ صنعت آب در 3 استان به خاطر قطع برق از همه مردم ایران عذرخواهی کرد.

Bartarinha.ir/
توضیح وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارز‌ها

توضیح وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارز‌ها

وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارز‌ها و صحبت‌هایی که در مورد علت خاموشی‌ها در این راستا مطرح می‌شود، تاکید کرد: هر کسی که مجوز دارد طبق مجوز می‌تواند نسبت به استخراج رمزارز‌ها اقدام کند و هر ک...

Bartarinha.ir/
" شبندر " بنزین یورو 4 تولید نمی‌کند بهره برداری از واحد تولیدی کودهای "شفارس" آخرین وضعیت سوخت‌رسانی در کشور آرامش در انتظار بازار ارز زمان اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی سایپا اعلام شماره‌های پیامکی به مشتریان بانک ایران زمین ادامه اختلال در پمپ بنزین‌ها / بنزین 1500 تومانی چه زمانی عرضه می‌شود؟ آخرین قیمت کارخانه‌ای پراید چقدر بود؟ قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بورس و اقتصاد " زقیام " گاوداری 10 هکتاری را روانه میز فروش کرد " وامین " در بازار دوم فرابورس پذیرفته شد آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو "نه" دلاریون به سیگنال بازارساز میرداماد اختلال در سامانه سوخت، حمله سایبری بود یا مشکل فنی؟ درخواست بازار سرمایه برای حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو دریافت مجوز افزایش نرخ فروش شیشه های " کساپا " افزایش عرضه «کوچک‌متراژ» در منطقه 13 تهران تهرانی‌ها مشغول چه کاری هستند؟ رکود به بازار معاملات خودرو بازگشت اوضاع بازار ارز از نگاه ريیس کل بانک مرکزی آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو + جدول فروش و جزيیات پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از بازار ارز/ آرامش در انتظار بازار ارز است علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟ افزایش جوجه‌ریزی در آبان ماه/ مرغ ارزان می‌شود؟ 60 ثانیه 5 آبان 1400 اعلام جزيیات توافق ایران و ترکمنستان قرعه‌کشی 5 محصول طرح فروش فوق‌العاده سایپا دستورالعمل درج قیمت بر کالاها ابلاغ شد احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان درصد تغییر قیمت مسکن شیراز در یک سال گذشته / کدام مناطق کمترین میزان افزایش را داشته است؟ قطعی پمپ‌بنزین‌ها، مرغ را کمیاب کرد آخرین وضعیت از جایگاه‌های سوخت/ 340 جایگاه به سامانه هوشمند متصل شد آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت سراسر کشور سکه تمام بهار 75 هزار تومان گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/5 قیمت‌های عجیب قوری و کتری‌های لاکچری آغاز فصل جدید روابط همه جانبه ایران و ترکمنستان توزیع سود 170 شرکت سهامی از طریق سامانه سجام اتصال 340 جایگاه عرضه سوخت کشور به سامانه هوشمند تولید روزانه 940 میلیون مترمکعب گاز در زمستان امسال سود سهام شستا واریز شد بهره گیری صحیح از فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور صادرات 2 هزار تن مس از بورس کالای ایران سناریو کلاغ ها برای بازار سرمایه فروش خوب فولادی‌ها در بورس کالا 2 پیش‌بینی از روند هفته آینده بورس/ شاخص رشد می‌کنند؟ بهره گیری صحیح فناوری‌های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟ «فیدلیتی» به تالار بورس کالا نزدیک شد وقتی وزیر نفت هم از حضور سرزده ريیسی غافلگیر شد در سایه سکوت مسيولان، شاخص کل بورس حدود 3 درصد ریخت