تويیت ایلان ماسک تسلا را به دادگاه کشاند

تويیت ایلان ماسک تسلا را به دادگاه کشاند

یک بانک بزرگ آمریکایی، از تسلا به خاطر تويیت‌های ایلان ماسک شکایت کرد.

خبرگزاری فارس: بانک بزرگ JP مورگان آمریکا از شرکت تولید خودروهای برقی تسلا به خاطر تويیت‌های ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت و بزرگ‌ترین سهامدار آن شکایت کرد.

این شکایت در دادگاه فدرال منطقه منهتن مطرح شده و JP مورگان می‌گوید ماسک به صورت عمدی باعث نوسان در قراردادهای ضمانت بورسی شده است.

JP مورگان می‌گوید: شرکت تسلا در سال 2014 به JP مورگان اوراق ضمانت فروخته و قرار بوده در صورتی که تا جولای سال 2021 از یک قیمت مشخصی پایین‌تر برسند، تسلا پول آنها را بپردازد.

به نقل از راشا تودی، بانک JP مورگان می‌گوید:‌ تسلا از عمل به تعهدات خود سر باز زده است. اختلاف بین این دو موسسه آمریکایی البته از سال 2018 و زمانی که ایلان ماسک در تويیتر نوشت که به دنبال خصوصی‌سازی تسلاست، ادامه دارد. البته پس از چند هفته ایلان ماسک دوباره در تويیتر اعلام کرد که این ایده را کنار گذاشته است.

زمان انتشار تويیت اول JP مورگان رقم تضمین قیمت سهام تسلا را پایین آورده و در زمان تويیت دوم دوباره آن را افزایش داد و می‌گوید حق دارد بر اساس شرایط قیمت تضمین سهام را تغییر دهد، اما تسلا می‌گوید که این اقدام بانک JP مورگان غیرقابل توجیه بوده و نشان‌دهنده فرصت‌طلب بودن آنهاست.

local_offerبرچسب‌ها:
ایلان ماسک باز هم سهام تسلا را فروخت

ایلان ماسک باز هم سهام تسلا را فروخت

مدیرعامل شرکت تسلا برای تامین پول نقد به منظور پرداخت مالیات، دوباره سهام این شرکت را فروخت.

Bartarinha.ir/
حاشیه دیروز ایلان ماسک / ماجرای اختلال اپلیکیشن تسلا چه بود؟

حاشیه دیروز ایلان ماسک / ماجرای اختلال اپلیکیشن تسلا چه بود؟

ایلان ماسک در پی قطعی سرورهای اپلیکیشن تسلا در روز جمعه اعلام کرد این مشکل به زودی رفع می‌شود. اما ماجرا چه بود؟

TejaratNews.com/
ثروت ایلان ماسک 50میلیارد افت کرد

ثروت ایلان ماسک 50میلیارد افت کرد

نظرسنجی ایلان ماسک در تويیتر برای فروش 10 درصد از سهام شرکت، ارزش سهام آن را پایین آورد و باعث کاهش 50 میلیارد دلاری ثروت او شد.

Bartarinha.ir/
نظرسنجی ایلان ماسک برای فروش سهام تسلا

نظرسنجی ایلان ماسک برای فروش سهام تسلا

ایلان ماسک در تويیتر خود فروش ده درصد از سهام تسلا را به رای گذاشت.

Bartarinha.ir/
ثروتمندترین فرد در تاریخ: ثروت ایلان ماسک از 300 میلیارد دلار فراتر رفت

ثروتمندترین فرد در تاریخ: ثروت ایلان ماسک از 300 میلیارد دلار فرات...

در هفته‌های اخیر با رشد قیمت سهام تسلا، ثروت ایلان ماسک چندین بار افزایش یافت و فاصله‌اش را با دیگر ثروتمندترین جهان بیشتر کرد. حالا مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس سرمایه‌ای بیش از 300 میلیارد دلار دارد و...

Bartarinha.ir/
واکنش ایلان ماسک به اظهارات ريیس سازمان‌ملل

واکنش ایلان ماسک به اظهارات ريیس سازمان‌ملل

ایلان ماسک اگر سازمان ملل ثابت کند 6 میلیارد دلار گرسنگی جهانی را رفع می‌کند، سهام تسلا را می‌فروشم.

Bartarinha.ir/
پاسخ ایلان ماسک به ريیس برنامه جهانی غذا

پاسخ ایلان ماسک به ريیس برنامه جهانی غذا

ایلان ماسک به اظهارنظر رییس برنامه جهانی غذا در سازمان ملل متحد درباره این که دو درصد از ثروتش می‌تواند مشکل گرسنگی در جهان را برطرف کند پاسخ داد.

Bartarinha.ir/
ایلان ماسک؛ ثروتمندترین مرد جهان شد

ایلان ماسک؛ ثروتمندترین مرد جهان شد

سهام تسلا در روز گذشته از یک تریلیون دلار عبور کرد و این موضوع سبب شد تا تسلای ایلان ماسک نیز به جمع چند شرکتی که ارزشی بیش از یک تریلیون دلار ثروت دارند، بپیوندد.

Bartarinha.ir/
ایلان ماسک: دوج‌کوین، ارز مردم است!

ایلان ماسک: دوج‌کوین، ارز مردم است!

در حالی که بازار رمزارز‌ها وارد فاز تثبیت شده است، تويیت ایلان ماسک با این عنوان که «دوج کوین» رمزارز مردمی است، دوج را با رشد مواجه کرد.

Bartarinha.ir/
تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد

تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد

ایلان ماسک هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان است و بارها با تويیت‌های خود قیمت ارزهای مجازی را جابه‌جا کرده است.در آخرین اقدام انتشار یک تويیت از سوی ایلان ماسک باعث شد تا ارزش ارز مجازی شیبايینو در 20 دق...

Bartarinha.ir/
ایلان ماسک، جف بزوس را مسخره کرد

ایلان ماسک، جف بزوس را مسخره کرد

ريیس موسسه تسلا روز دوشنبه در واکنش به تويیت جف بزوس یک صورتک (ایموجی) مدال نقره فرستاد.

Bartarinha.ir/
کنایه بیل گیتس به ایلان ماسک و جف بزوس

کنایه بیل گیتس به ایلان ماسک و جف بزوس

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت که مدتها لقب ثروتمندترین مرد جهان را یدک می‌کشید در یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به چالش‌‌های زندگی امروز بشر، کنایه‌ای هم به بلندپروازی‌های فضایی همتایان میلیاردرش زد.

Bartarinha.ir/
رشد قیمت بیت کوین پس از اظهارات جدید ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجیتال امروز 4مرداد

رشد قیمت بیت کوین پس از اظهارات جدید ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجی...

قیمت بیت‌کوین، مهمترین رمزارز جهان در معاملات امروز با جهشی فوق‌العاده روبرو شده و با 12.36 درصد به 40 هزار دلار نزدیک شد

NabzeBourse.ir/
افزایش قیمت بیت کوین با صحبت های ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجیتال 31 تیرماه 1400

افزایش قیمت بیت کوین با صحبت های ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجیتال ...

از روز گذشته تا کنون و پس از آنکه ایلان ماسک اعلام کرد که احتمالا دوباره بیت‌کوین را به عنوان گزینه در خرید و فروش محصولات تسلا به کار بگیرد، قیمت این رمز ارز وارد کانال صعودی شد.

NabzeBourse.ir/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل