جابجایی بین منطقه ای مستاجران شدت خواهد یافت

جابجایی بین منطقه ای مستاجران شدت خواهد یافت

همزمان با اوج جهش اجاره‌بها در تهران، مستاجران حداقل یک محله و بعضا یکی دو نوبت طی سال‌های اخیر میان مناطق مختلف...

جابه‌جایی بین منطقه‌ای میان مستاجران تهرانی رواج زیادی پیدا کرده و به نظر می‌رسد امسال این شکل از جابه‌جایی‌ها بیشتر از پارسال رخ دهد.

از حدود سه سال گذشته همزمان با اوج جهش اجاره‌بها در پایتخت، روند جابه‌جایی‌های بین منطقه‌ای میان مستاجران آغاز شد و با دنباله‌دار شدن این جهش حتی جابه‌جایی بین تهران و برخی شهرهای حومه نظیر پردیس، پرند و هشتگرد نیز رخ داد؛ چراکه مستاجران محله‌های ارزان در جنوبی‌ترین نقاط تهران، گزینه دیگری برای جابه‌جایی داخل پایتخت نداشتند و ناگزیر بودند برای یافتن خانه متناسب با استطاعت پرداخت اجاره برای خود، به شهرهای نزدیک تهران مهاجرت کنند و برای حضور در محل کار هر روز ناگزیر به سفر به شهر مادر باشند.

مستاجران ساکن در سایر مناطق نیز اغلب حداقل یک محله و بعضا یکی دو نوبت طی سال‌های اخیر میان مناطق مختلف تهران جابه‌جا شدند؛ به این صورت که از مناطق برخوردارتر به مناطق مجاور ارزان‌تر جابه‌جا شدند. به عنوان مثال گروهی از مستاجران محله‌های تهرانپارس و سراج ناگزیر به نقل مکان به خانه‌های اجاره‌ای در بلوار پروین واقع در منطقه چهار شدند و برخی نیز از منطقه چهار به منطقه هشت که مجاور آن قرار دارد عزیمت کردند. گروهی از مستاجران منطقه پنج نیز تحت تاثیر جهش پرشتاب اجاره‌بها در سه سال اخیر به مناطق 21 و 22 که در منتهی‌الیه غربی تهران واقع است نقل مکان کردند. به همین ترتیب مستاجران برخی مناطق مرکزی مثل شش و هفت نیز به مناطق 12 تا 14 رفتند و اجاره‌نشینی را در نقطه دیگری از شهر ادامه دادند.

اما کدام گروه از مستاجران در سال‌های اخیر ناگزیر به جابه‌جایی بین منطقه‌ای نشدند؟ پاسخ واسطه‌های ملکی این است که مستاجرانی که خود مالک خانه‌ای در یک نقطه دیگر از شهر هستند و آن را اجاره داده‌اند تا خود در نقطه مطلوب‌تری اجاره‌نشینی کنند، امکان تطبیق شرایط مالی خود برای ادامه سکونت در منطقه مطلوبشان را داشته‌اند و ناچار به جابه‌جایی بین مناطق نشده‌اند.

 

محموله‌های نفتی ایران در انتظار تخلیه در بنادر چین چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ 83 هزار میلیارد تومان از اراضی به مناطق آزاد برگشت چطور می‌توانید به یارانه همسرتان اضافه شوید؟ قیمت طلا، سکه و ارز 1401.02.29/ سکه و ارز گران شد گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان حضور دوباره ایران در بازار نفت بدون نیاز به هیچ توافقی/2 میلیون نفت ایران در انتظار تخلیه در چین قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند انتشار صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "دلقما" در کدال این شهر‌ها رکورد گردشگری را در ایران جا به جا کردند! قیمت دلار ثابت شد! | قیمت دلار در بازار امروز نفت همچنان بالای 110 دلار ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر نرخ 24 ارز کاهش یافت | 29 اردیبهشت 1401 فروش میوه های نوبرانه به قیمت های لاکچری! چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ ساخت و بازسازی 400 قطعه تخصصی در نیروگاه بندرعباس توضیح وزیر نفت درباره قیمت بنزین | گاز پرمصرف‌ها غیریارانه‌ای می‌شود | شیوه وصول درآمدهای نفتی قیمت جدید دلار در بازار متشکل + جدول معاون وزیر صمت: مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد تاکید ريیس‌جمهور بر اجرای تعهدات نظام بانکی در حوزه ساخت مسکن فروش کیسه آرد یارانه‌ای تا یک میلیون تومان مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برکنار شد فردا، آخرین فرصت اصلاح اطلاعات جاماندگان سود سال 99 سهام عدالت در سامانه سجام اقدام بانک مسکن خلاف دستور وزیر راه و شهرسازی توضیحات وزیر نفت در خصوص قیمت بنزین / پول فروش نفت... "تنوین" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد صورت مالی میاندوره ای "آ س پ" منتشر شد مجمع "سابیک" تا 20 روز آینده برگزار می‌شود/ سود 156 تومانی به ازای هر سهم "سابیک" متقاضیان دریافت یارانه جدید بخوانند گهرزمین، فاتح قله‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه کشور دریافت تندیس و جایزه روابط رسانه‌ای و تقدیرنامه تحلیل محتوا توسط فولاد هرمزگان صورت مالی 12 ماهه "فرآور" روی کدال آمد انتشار صورت مالی حسابرسی نشده "خعمرا" 2 مقام ارشد قره باغ دور میز مذاکره با وزیر راه/ وام 700 میلیونی؟ نفتی‌ترین ایام سال در نمایشگاه بین‌المللی نفت/ نمایش توانمندی‌ها در دل تحریم‌ها 320 مگاوات به تولید برق کشور اضافه شد خاموشی های برق برای دولت قبلی دردسر ساز می شود؟ اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک ها کسری تجاری ژاپن افزایش یافت تصمیم جدید دولت برای کالابرگ الکترونیک | پرداخت کالابرگ الکترونیکی برای خرید مرغ از طرف دولت خبر جدید درباره توزیع روغن خوراکی اجاره خانه ها چند درصد گران می شود؟ مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منصوب شد