شناسایی و تامین زمین برای احداث 700 هزار واحد زمین در شهرهای جدید

شناسایی و تامین زمین برای احداث 700 هزار واحد زمین در شهرهای جدید

علیرضا جعفری گفت: یکی از اقدامات مهم درسال 1401، شناسایی وتامین زمین برای 700 هزار واحدمسکونی در شهرهای جدید وآغاز عملیات اجرایی 300 هزار واحد مسکونی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در تشریح اقدامات مهم عملکردی شهرهای جدید کشور در سال جاری، توضیح داد: یکی از اقدامات مهم در سال 1401، شناسایی و تامین زمین برای 700 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و شهرک‌های مسکونی و آغاز عملیات اجرایی 200 هزار واحد مسکونی و 100 هزار واحد ویلایی و واحدهای تجمیعی است.

تکمیل و تحویل 24 هزار واحد مسکونی مهر

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به تکمیل و تحویل بیش از 24 هزار واحد مسکونی مهر تصریح کرد: از این تعداد 16 هزار و 900 واحد شامل 10 هزار واحد در پردیس، 2 هزار و 800 واحد در پرند، 2 هزار و 300 واحد در هشتگرد و مابقی در گلبهار که با تعیین تکلیف، ایوانکی و صدرا 500 واحد و 400 واحد هم در شهر جدید اندیشه تا پایان سال افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید و بخش عمده مابقی نیز تا تابستان 1402 افتتاح خواهد شد.

پیگیری تولید 16 هزار واحد مسکونی در 12 استان

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تصریح کرد: پیگیری ایجاد 16 هزار واحد مسکونی در 12 استان که هدف اساسی در این مسیر بهره‌برداری از ظرفیت شهرهای جدید است، و فرصتی بی‌نظیر در حوزه سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید خواهد بود.

مطالعه و برنامه‌ریزی برای احداث 48 شهرک مسکونی در 11 استان

جعفری همچنین با اشاره به ساماندهی بانک اطلاعات املاک در سراسر کشور گفت: مطالعه و برنامه‌ریزی 48 شهرک مسکونی در 11 استان و ثبت درخواست بیش از 90 هزار شهرک خصوصی در سامانه در این راستا صورت گرفته است، علاوه بر این هوشمندسازی و بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان با توجه به ظرفیت شهرهای جدید هم در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به صدور پروانه بهره‌برداری اولین شهرک مسکونی خصوصی کشور در استان بوشهر بیان کرد: در زمینه شهر مولد که مورد تاکید معاون اول ريیس‌جمهور بوده، با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، کارگروه مشترکی شکل گرفته و تفاهم‌نامه‌ای تهیه شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: استحصال 21 هزار و 600 هکتار زمین در قالب شهرهای جدید و 10 هزار و 600 هکتار زمین در قالب شهرک‌های مسکونی نیز از موضوعاتی بود که در سال جاری پیگیری شد.

جعفری با تاکید بر موضوع هویت‌بخشی به شهرهای جدید گفت: نگاه آسیب‌شناسی نسبت به موضوعات اجتماعی و فرهنگی و دغدغه ایجاد شهرهایی با الگوی معماری ایرانی_ اسلامی از موضوعات مهمی است که باید در دستور کار جدی قرار گیرد و برنامه‌های جامعی در این زمینه تدوین و قرارگاه توسعه اجتماعی و فرهنگی راه‌اندازی شده که استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در آن لحاظ شده است.

وی ادامه داد: در موضوعات هوشمندسازی، مدیریت انرژی، موضوع فاضلاب، مدیریت آب، بازگردانی آب و حتی سوخت بحث‌های جدی وجود دارد که باید پیگیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: طبق عملکرد کلی یک‌میلیون و 242 هزار نفر در سامانه، متقاضی دریافت مسکن طرح نهضت ملی مسکن بودند که از این تعداد 371 هزار نفر حايز شرایط شده و 172 هزار نفر تایید نهایی به منزله افتتاح حساب داشتند که از این تعداد، 97 هزار و 645 نفر واریزی 40 میلیون داشتند.

جعفری گفت: مشکل اصلی این است که 87 درصد متقاضیان در 6 شهر اصلی بودند که باید در این زمینه تامل جدی داشت، چرا که کسری‌ها کاملا مشخص است.

وی تصریح کرد: 211 هزار و 820 واحد طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است، علاوه براین طرح، 49 هزار و 370 واحد در رابطه با بحث مشارکتی‌ها مطرح است، که برای طرح نهضت ملی مسکن 201 هزار واحد و برای مشارکتی‌ها هم 31 هزار واحد تامین زمین و قرارداد بسته شده، اما در حوزه ارزیابی بانک‌ها در سال جدید باید شرایط تسهیل شود.

به گزارش شرکت عمران شهرهای جدید، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: 23 هزار واحد پیشرفت فیزیکی داشته اما مشکل اصلی این است که مدل قرارگاه باید مشخص شود که درگاه 1 تا 4 که توان پرداخت ندارند و آورده اولیه نداشته‌اند در این چارچوب تعریف شود.

ابراز تمایل عربستانی‌های برای سرمای‌گذاری در ایران/ فرصت مناسب برای توسعه صنعت پتروشیمی بخشنامه وزارت کار درباره دستمزد کارگران در سال 1402/... پشت‌ پرده تمدید چندباره ثبت نام فروش بدون قرعه‌کشی خودرو حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد آماری از وضعیت اسفناک تورم خوراکی در ایران چه خبر از وعده احداث نیروگاه‌های برق با راندمان بالا؟/ تابستان برق داریم؟ سهم ایران در تجارت با ترکیه چقدر است؟/ پرواز سرمایه به سمت ترکیه سازوکار جدید کنترل قیمت در فرودگاه‌ها/ نرخ اجناس در غرفه‌های فرودگاهی یکسان می‌شود 400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده‌اند کاهش رشد نقدینگی در اسفندماه گذشته 400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند بدهی بانک‌ها از 300 هزار میلیارد تومان گذشت / رشد 110 درصدی بدهی بانکی در 1401 اعلام نشدن لیست محصولات آب‌بر برای عوارض صادراتی زمان بازگشایی سامانه یکپارچه خودرو/ از سرگیری ثبت‌نام خودرو از هفته آینده همه چیز درباره وام ازدواج سال 1402؛ از مبلغ تا پایان خدمت و وام ایثارگران فرهنگیان ببینند / صفر تا صد ماجرای تاخیر در... هشدار/ مسافران از این جاده به شمال سفر نکنند نرخ بهره بین بانکی به 23.36 درصد رسید سهم سرمایه‌گذاری از حجم اقتصاد ایران نصف شد +نمودار حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد شاهکار جدید پورشه / میخ‌کوب می‌شوید! جزيیات 14 طرح راهبردی برای رهایی از خام‌فروشی نفت تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023 آماده ورود این خودروها در 1402 باشید حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی ارزش دستمزدها در پایین‌ترین سطح تاریخ ایران پارلمان ترکیه با شراکت جامع اقتصادی با امارات موافقت کرد شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402 از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس 6 خودرویی که امسال بازار را سوپرایز می‌کنند سوناتا جدید از راه رسید + تصاویر چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟ با حقوق 8میلیون تومانی نمی‌توان گوشت خرید! روند قیمت نفت افزایشی شد با حقوق 8 میلیون تومانی نمی‌توان گوشت خرید! متقاضیان دریافت وام ازدواج در 1402 بخوانند روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول آغاز پذیره نویسی یازدهمین صندوق طلا، سه شنبه آینده در بورس انتقاد میرسلیم از سوخت ارزان/ دو دهه است برای کاهش ارزش پول ملی ایران برنامه ریختند سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون 3 میلیارد بدهید مزدا 3 صفر بگیرید! هشدار همتی به دولت ريیسی 6 خودرویی که امسال بازار خودرو را سوپرایز می کنند تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023 2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی قیمت جدید طلا اعلام شد (11 فروردین 1402) دو پیش شرط مهم برای رونق اقتصادی در 1402 جزيیات رشد تولید محصولات معدنی/ شیشه جام و کنسانتره در صدر تردد از محور کرج – چالوس و آزادراه تهران – شمال ممنوع است فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری در بخش مولد