پیش بینی هفتگی بورس

پیش بینی هفتگی بورس

اولین روز کاری پس از انتخاب ريیس کل بانک مرکزی برای سهامداران بازار سرمایه خوش‌‌‌یمن نبود و شاخص کل بورس بیش از 22‌هزار واحد ریزش داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ اهالی بازار سرمایه که مد‌‌‌ت‌‌‌ها منتظر تعیین‌تکلیف ریاست بانک مرکزی بودند، از انتخاب علی صالح‌‌‌آبادی که سابقه ریاست بر سازمان بورس و اوراق بهادار را داشت، رضایت داشتند و به استقبال آن رفته بودند اما ریزش 22هزار واحدی شاخص در روز گذشته آنان را نسبت به خروج بازار از حالت نوسانی که در هفته‌‌‌های اخیر در پیش‌‌‌گرفته، ناامید کرد.

کارشناسان و تحلیلگران بازار سهام علت نوسانی بودن بازار را ابهامات اقتصادی و سیاسی، از جمله مذاکرات برجام و مشخص نبودن سیاست‌‌‌های کلان اقتصادی دولت جدید می‌‌‌دانند. آنها معتقدند با مشخص شدن مدیران اقتصادی دولت، ریسک تغییر و تحولات مدیریتی در بازار از بین می‌رود و سرمایه‌گذاران از انفعال خارج خواهند شد و معاملات رونق می‌گیرد.

  ادامه روند نوسانی بازار

محمدابراهیم سماوی، کارشناس بازار سرمایه:  آنچه از وضعیت بازار برمی‌‌‌آید این است که در این هفته سهم‌‌‌هایی که P/ E پایین‌‌‌تر از 6 داشته باشند احتمالا می‌توانند لیدر بازار باشند و شاید مجددا شاخص کل بورس رشدی تا محدوده یک‌میلیون و 600‌هزار واحد را تجربه کند. اما نکته‌‌‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که اکنون بازار سهام وضعیت نوسان‌گیری به خود گرفته و عمده فعالان بازار ترجیح می‌دهند حتی در بازدهی‌‌‌های 10 تا 15‌درصد سود خود را محقق کنند. به عبارت دیگر استراتژی‌ای که سرمایه‌گذاران در پیش گرفته‌‌‌اند، نگاه کوتاه‌‌‌مدت به بازار است. دلیل آن هم به وضعیت بازار برمی‌‌‌گردد چون از یک طرف مذاکرات ایران با طرف‌های دیگر برجام مطرح است و از سوی دیگر موضوع مذاکره با کشورهای همسایه که این مذاکرات هم‌اکنون از سر گرفته شده است. این مسايل می‌تواند بر قیمت دلار، ارزندگی سهم‌‌‌ها و همچنین تورم انتظاری اثر بگذارد، به همین دلیل سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند که نگاهشان به بازار سرمایه کوتاه‌مدت باشد و بازدهی بین 10 تا 15‌درصد را محقق می‌کنند و تلاش دارند تا می‌توانند روی سهمی بلند‌‌‌مدت نمانند. به این دلایل بازار اکنون بسیار نوسانی شده است.

توصیه به سهامداران این است که سهم‌‌‌های ارزنده از منظر بنیادی را مدنظر قرار دهند و نوسان‌گیری نکنند چون نوسان‌گیری مهارت بالایی می‌‌‌خواهد. کسی که می‌‌‌خواهد نوسان‌گیری کند باید دانش بالایی کسب کرده باشد و همچنین زمان زیادی هم برای این کار بگذارد اما عموم سهامداران تجربه بالایی ندارند برای همین نوسان‌گیری اصلا توصیه نمی‌شود. بلکه سهامداران باید دیدشان به بازار سرمایه، ‌‌‌ دید بلندمدت باشد و سهم‌‌‌های ارزنده انتخاب کنند. این سهم‌‌‌ها می‌توانند هم از صنایع ریالی و هم از صنایع دلاری متناسب با ریسک‌‌‌پذیری سهامدار انتخاب و در سبد سرمایه‌گذاری آنان قرار گیرد.

  بازار، منتظر برجام

مهران فتحی، کارشناس بازار سرمایه: براساس شواهد به نظر می‌رسد بازار سرمایه در هفته پیش‌‌‌رو حول محور انتخاب رییس‌کل بانک مرکزی و همچنین ریاست جدید سازمان بورس بگردد و باید دید واکنش بازار نسبت به انتخاب رییس جدید سازمان بورس چه خواهد بود. مساله‌‌‌ دیگری که وجود دارد، نرخ ارز و مذاکرات ایران و کشورهای اروپایی و آمریکا بر سر برجام است. اخیرا آقای امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه اعلام کردند که پیش‌‌‌شرط ایران برای بازگشت به مذاکرات برجام این است که آمریکایی‌‌‌ها بخشی از دارایی‌‌‌های ایران را آزاد کنند. گرچه پاسخ آمریکا به این درخواست منفی بود اما دیدیم شرکت ماموت را که زیرمجموعه بانک صادرات است، آزاد کردند و از تحریم‌ها درآوردند. این اقدام به نظر معنی‌‌‌دار است. بنابراین به نظر می‌‌‌آید سیگنال‌‌‌های مثبت دو طرف (ایران و آمریکا) برای بازگشت به مذاکرات زیاد است و از این رو احتمال می‌رود نرخ ارز کاهشی شود، واکنش بازار سرمایه به کاهش نرخ ارز هم منفی است. اما ریزش بازار و منفی شدن آن بسیار فراتر از انتظار اهالی بازار سرمایه بود. با توجه به گزارش‌‌‌هایی که از شرکت‌ها آمده، خصوصا شرکت‌های کامودیتی‌محور که گزارش‌‌‌های بدی ندادند اما واکنش بازار خیلی منفی بود. احتمال دارد یکی و دو روز بازار همین‌طور منفی بماند تا تکلیف گفت‌وگوهای برجام مشخص شود. به احتمال خیلی زیاد دولت ایران به مذاکرات بازمی‌‌‌گردد. با این حال آینده بازار آینده خوبی خواهد بود به شرطی که اهالی بازار هم درست عمل کنند و در صف فروش نروند. اکنون حقوقی‌‌‌ها عملکرد خوبی ندارند. دلیل این عملکرد آنان هم مشخص نیست؛ یا چیزی را می‌‌‌بینند که ما تحلیلگران نمی‌‌‌بینیم یا دنبال ایجاد فرصت هستند که در قیمت‌های پایین‌دست به خرید بزنند.

  ادامه روند نوسانی تا برطرف شدن ابهامات

علی ضیاچی، کارشناس بازار سرمایه:  بازار سرمایه اکنون تحت‌‌‌تاثیر تصمیمات اقتصادی است. همان‌طور که بخش‌‌‌های مختلف بازرگانی، تولید و در کل همه بازارها منتظر تصمیمات اقتصادی هستند، بازار سرمایه هم چنین وضعیتی دارد و دچار سردرگمی شده است. هنوز نمی‌توان تشخیص داد که سیاست‌‌‌های اقتصادی دولت چگونه است! آیا می‌‌‌خواهد سیاست انقباضی در پیش گیرد یا انبساطی. چون وعده‌‌‌هایی که از سوی مدیران اقتصادی داده می‌شود، ضد و نقیض است؛ از یک طرف می‌‌‌خواهند منابع مالی را به بانک‌ها هدایت کنند و از آن طرف وعده ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی در سال را می‌دهند که نیازمند پول‌‌‌پاشی و مصداق اجرای سیاست‌‌‌های انبساطی است. این تناقضات است که باعث شده بازار چنین وضعیتی داشته باشد. از یک طرف دم از واردات خودرو می‌‌‌زنیم اما برای ورود کالاهای اساسی کمبود ارز داریم! بنابراین تناقض‌‌‌ها در تصمیم‌گیری‌‌‌های مسوولان وجود دارد. گرچه رییس بانک مرکزی بعد از مدت‌‌‌ها مشخص شد و آقای صالح‌‌‌آبادی بر صندلی ریاست نشستند اما ایشان هم هنوز سیاست‌‌‌هایشان را مشخص نکرده‌‌‌اند! علاوه بر این ریسک انتخاب رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار هم وجود دارد و مشخص نیست آقای دهقان می‌‌‌مانند یا نه و اگر فرد دیگری جایگزین وی ‌شود چه سیاستی خواهد داشت. همه مواردی که گفته شد ریسک‌‌‌های بازار سرمایه است که همگی دست به دست هم داده‌‌‌اند و باعث شده‌‌‌اند بازار در هفته‌‌‌های اخیر چنین وضعیتی داشته باشد. با این وضعیت افراد و سرمایه‌گذاران به جای اینکه به متن توجه کنند، به حاشیه مشغولند و نمی‌توانند تحلیل درستی از وضعیت کلان اقتصادی داشته باشند. مثلا نمی‌توانند تحلیل کنند که وضعیت نرخ بهره چه می‌شود، یا وضعیت نرخ دلار چه خواهد شد تا بر اساس آن اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. این ابهامات است که تاثیرگذار است و سردرگمی‌ای که در بازار می‌‌‌بینید به خاطر این ابهامات است. به همین دلیل هم می‌‌‌بینید که بازار یک روز مثبت می‌شود و چند روز منفی و کسی هم دلیلش را نمی‌‌‌داند. به نظر می‌رسد این هفته هم بازار نوسانی خواهد بود. به عبارت دیگر تا خط‌مشی کلان اقتصادی کشور مشخص نشود، در وضعیت بازار تغییری حاصل نخواهد شد. ابتدا باید چارچوب‌‌‌های اصلی مشخص شوند تا بدانیم می‌‌‌خواهیم به کدام سمت برویم و سپس درباره ارزندگی بازار صحبت کنیم.

  دلار، تعیین‌‌‌کننده‌‌‌ترین عامل در روزهای آتی

مهدی دلبری، کارشناس بازار سرمایه: بازار سرمایه در شرایط متعادلی قرار دارد و نوسانات گاه و بی‌گاه نمی‌تواند در روند تعادلی آن اختلال ایجاد کند. اما مسايل مهم سیاسی و تصمیمات اقتصادی دولت نقش ‌‌‌تعیین‌کننده‌ای در ادامه این مسیر دارد. با در نظر گرفتن وضعیت پایدار در سیاست خارجی کشور، شرایط بازار در هفته‌های آتی نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد. گروه‌های معدنی، شیمیایی، کانی، مس، روی و پالایشی‌ها به دلیل بهبود قیمت‌های جهانی در وضعیت مناسبی قرار خواهند گرفت. اکنون قیمت‌های جهانی در مطلوب‌‌‌ترین حالت ممکن به سر می‌‌‌برند. در این میان نکته مهمی که سرنوشت بازار سهام را می‌تواند تغییر دهد نگاه دولت به صنایع در بودجه است. با توجه به این موضوع که در بودجه نرخ سوخت، هزینه‌‌‌های انرژی، عوارض دولتی، میزان فروش اوراق و روش تامین منابع دولت مشخص می‌شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند استراتژی متناسب با این سیاست‌‌‌ها را اتخاذ کنند. همان‌طور که بارها اشاره شده بازار سرمایه تحت‌‌‌تاثیر دو متغیر اثرگذار به روند خود ادامه می‌دهد. نرخ دلار مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در روزهای آینده است. به طوری که هرگاه بازار ارز با نوسان مواجه می‌شود تبعات آن را در بازار سرمایه نیز مشاهده می‌کنیم. هر تصمیمی که دولت در راستای سیاست خارجی کشور و در راستای مذاکرات برجامی اتخاذ کند، با واکنش آنی بازار مواجه می‌شود و صنایع مختلف بازخوردهای متفاوتی در همین راستا خواهند داشت.

در این میان ذکر این نکته ضرروری است که اصلاح و ریزش قیمت همراه بازار سرمایه خواهد بود. گرچه روی کاغذ اوضاع به نفع بورس‌بازان است اما شاخص برای پیمودن روندی متعادل نیازمند استراحت خواهد بود. از این رو ممکن است در روزهایی متوقف شود.

  خروج بازار از موج نوسانی، به زودی

علیرضا کاهدی، کارشناس بازار سرمایه: دلیل بهبود نسبی وضعیت بازار سرمایه بعد از انتخابات، تعیین‌تکلیف شدن تغییر و تحولات مدیریتی است که هرچه از انتخابات می‌‌‌گذرد و هرچه تکلیف صندلی‌‌‌های مدیریتی روشن‌‌‌تر می‌شود، هیجان بازار هم کم شده و کمی التیام پیدا کرده است. باید انتظار داشت که هرچه جلوتر می‌‌‌رویم، سایه این ریسک از سر بازار کم شود و به موجب آن منفی‌‌‌های بازار هم کمتر شود. از این رو پیش‌بینی می‌شود که از این به بعد بازار روند مثبتی داشته باشد. البته این به آن معنی نیست که بازار از همین هفته مثبت می‌شود اما وضعیت بهتر خواهد شد و موج نوسانی کمتر می‌شود. علاوه بر اینکه ریسک تغییر و تحولات مدیریتی از بازار در حال رخت بستن است، نرخ ارز و تورم هم چشم‌‌‌انداز مثبتی دارند و همین مساله به رشد بازار کمک می‌کند. با تنش‌‌‌هایی که در منطقه پیش می‌‌‌آید، به نظر می‌رسد که نرخ ارز و تورم همچنان رشد رو به بالایی داشته باشند بنابراین این عوامل روند مثبت در بازار را تقویت می‌کنند.

به نظر می‌رسد به زودی از موج نوسانی که گرفتار آن هستیم خارج می‌‌‌‌‌‌شویم. اما درباره واکنش دیروز بازار سرمایه به انتخاب صالح‌‌‌آبادی به‌عنوان ریاست بانک مرکزی باید گفت که واکنش بازار درست بوده است. کارنامه خوبی که به آقای صالح‌‌‌آبادی نسبت می‌دهند، کارکرد ایشان نبوده، بلکه قابلیت‌‌‌های قانون جدید بازار سرمایه بوده است برای همین بنده نیز چندان به این انتخاب و اثر مثبت آن بر بازار سرمایه خوش‌بین نیستم. اولا به نظر نمی‌رسد که ایشان بخواهد چندان مستقل عمل کند برای همین ایده‌‌‌ها و برنامه‌‌‌هایی که دارد، دلیل بر محقق شدن حتمی آنان نیست. علاوه بر این شرایط دولت به گونه‌‌‌ای عمل می‌کند که فشار روی بانک مرکزی زیاد باشد.

به همین دلیل است که تاکید دارد بازار درست واکنش نشان داده چون این عوامل را می‌‌‌بیند. با این حال بازار به زودی از این روند نوسانی خارج خواهد شد و دلیل آن هم از بین رفتن ریسک‌‌‌هایی است که در بازار وجود دارد. همان‌طور که گفت شد به زودی سایه ریسک انتخاب مدیران از سر بازار برداشته می‌شود. اهالی بازار چون می‌‌‌دانند مدیران در حال جا‌‌‌به‌‌‌جایی هستند دست به عصا حرکت می‌کنند و سعی می‌کنند فعلا سرمایه‌گذاری نداشته باشند و دلیل انفعال آنان همین مساله است. اما وقتی تکلیف مدیران مشخص شد، این ریسک از بین می‌رود. علاوه بر این چشم‌‌‌انداز نرخ ارز و تورم که روی بازار تاثیر زیادی دارند، هم افزایشی است.

local_offerبرچسب‌ها:
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ افت 15هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ افت 15هزار واحدی شاخص کل بور...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، یک د‌رصد افت داشت همچنین شاخص هم‌وزن یک درصد افت کرد.

EghtesadOnline.com/
بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس

بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس

طبق آخرین اخبار و توضیحات منتشر شده ساختمان سازمان بورس تهران فک پلمب شده و در روند معاملات روز شنبه اول آبان ماه طبیعتا نباید مشکلی باشد و بازار مثل روزهای کاری قبل از این، باید به فعالیت خود ادامه د...

TejaratNews.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / افت دو هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / افت دو هزار واحدی شاخص کل ب...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.2د‌رصد افت داشت همچنین شاخص هم‌وزن 0.1درصد رشد کرد.

EghtesadOnline.com/
پیش‌بینی بورس امروز 28 مهر / سه صنعت مهم بورس

پیش‌بینی بورس امروز 28 مهر / سه صنعت مهم بورس

دادوستد‌های روز سه‌شنبه بازار سهام با سیر صعودی ملایم آغاز شد و تا پایان ساعات معاملاتی ادامه یافت. شاخص کل بورس با افزایش نسبی تقاضا رشد 87/ 0درصدی را عاید سهامداران کرد و به ارتفاع یک‌میلیون و 449هز...

TejaratNews.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد پنج هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد پنج هزار واحدی شاخص کل ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.35د‌رصد رشد داشت همچنین شاخص هم‌وزن 0.3درصد رشد کرد.

EghtesadOnline.com/
پیش‌بینی بورس امروز 27 مهر / محرک جهانی چرخش بورس

پیش‌بینی بورس امروز 27 مهر / محرک جهانی چرخش بورس

کارشناس بازار سرمایه معتقد است بازار سهام در روزهای آینده با خروج سرمایه از سمت سهامداران حقیقی رو به رو می‌شود.

TejaratNews.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / افت پنج هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / افت پنج هزار واحدی شاخص کل ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.37د‌رصد افت داشت همچنین شاخص هم‌وزن 0.72درصد افت کرد.

EghtesadOnline.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 6هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 6هزار واحدی شاخص کل بور...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.5د‌رصد رشد داشت همچنین شاخص هم‌وزن 0.1درصد رشد کرد.

EghtesadOnline.com/
سیگنال‌ مهم دلار برای بورس امروز / خبر مهم بانک مرکزی برای بورس چیست؟

سیگنال‌ مهم دلار برای بورس امروز / خبر مهم بانک مرکزی برای بورس چی...

روز گذشته در اولین روز معاملاتی بازار سهام شاخص کل بورس به کانال 1٫4 میلیون واد بازگشت و در پایان معاملات با 40 هزار واحد رشد در محدوده یک میلیون و 437 هزار واحد قرار گرفت. امروز کدام سیگنال‌ها برای م...

TejaratNews.com/
رکوردشکنی بورس در اولین روز کاری ريیس جدید بورس / سبزپوشی یکدست شاخص‌سازان

رکوردشکنی بورس در اولین روز کاری ريیس جدید بورس / سبزپوشی یکدست شا...

در اولین روز معاملات بازار سهام در این هفته، شاخص کل بورس با رشدی 40 هزار واحدی (2٫8 درصدی) وارد کانال یک میلیون و 437 هزار واحدی شد.

TejaratNews.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 26هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 26هزار واحدی شاخص کل بو...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 1.87د‌رصد رشد داشت همچنین شاخص هم‌وزن 1.28درصد رشد کرد.

EghtesadOnline.com/
بازگشت دلهره به بورس / بورس در انتظار شوک جدید است؟

بازگشت دلهره به بورس / بورس در انتظار شوک جدید است؟

هفته گذشته شاخص کل بورس در تمام روزها با افت رو به رو شد و در آخرین روز معاملاتی هم در محدوده یک میلیون و 397 هزار واحد قرار گرفت. آیا هفته آینده شاخص کل بورس به 1٫3 میلیون واحد می‌رسد؟

TejaratNews.com/
روایت رییس سازمان بورس از ماجرای کشف ماینر در بورس تهران

روایت رییس سازمان بورس از ماجرای کشف ماینر در بورس تهران

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مساله وجود ماینر در شرکت بورس تهران به ماه‌های پایانی سال 98 برمی‌گردد، یک کمیته شامل دو نفر از اعضای هیات مدیره شرکت بورس تهران به همراه مدیرعامل و چند تن از مدیر...

JameJamOnline.ir/
عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / بورس حباب ندارد

عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / ...

وزیر اقتصاد از عرضه اولین صندوق قابل معامله در بورس (ای تی اف) دولتی شامل سه بانک با ارزش 16 هزار و 500 میلیارد تومان در بورس خبر داد. او همچنین گفته است: حمایت دولت از بورس ادامه‌دار است.

TejaratNews.com/
بورس تهران تنها بورس سبز رنگ سال 1394 در میان 18 بورس معتبر خارجی

بورس تهران تنها بورس سبز رنگ سال 1394 در میان 18 بورس معتبر خارجی

بر اساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که به بررسی عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، 17 بورس معتبر خارجی، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت پرداخته، در سال 1394 شاخص کل بورس تهران (ارزش وزنی) با 28 درصد افزایش،...

Sena.ir/
وعده ارزانی تخم‌ مرغ محقق شد؟ رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت... نرخ تورم نقطه‌ای ماهانه 4.5 درصد کاهش یافت تخم مرغ ارزان شد؟ زیان 1٫9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه / بازدهی دارا یکم در نیمه اول امسال چقدر بود؟ حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو پیگیری می‌شود نرخ جدید مرغ اعلام شد هزینه خانوار‌ها در مهرماه کاهش یافت درج یک شرکت ساختمانی در فرابورس ایران برنامه‌ریزی خوب سایپا در تولید و برنامه‌ریزی مالی ارزش سهام عدالت امروز 1 آبان چرا بورس امروز منفی شد؟ کودکان چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ چه کسانی مشمول وام 12 میلیونی هستند؟ رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد! راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در گام آخر قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟ ساختمانی‌ها توان رشد ندارند! رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مجلس در انتظار بررسی تغییر قیمت‌گذاری دلاری پتروشیمی‌ها شاخص کل بورس در اولین روز آبان 28 هزار واحد ریخت ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی تاریخ واریز سود شستا افزایش قیمت طلا و سکه افت شاخص بورس در نخستین روز آبان‌ماه شاخص در آستانه از دست دادن کانال 1٫4 میلیون واحدی / بورس کی مثبت می‌شود؟ اصلاح ابلاغیه شرایط موسسین یا سهامداران نهادهای مالی بانک ملت کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند " وبملت " تا نیمه آبان تعلیق شد/فردا، بازگشایی "کلوند"، "خمهر" و "دانا" آتش‌سوزی بزرگ در بندرعباس و قطع برق چندین محله یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می کند وضعیت سبد سهام عدالت در اولین روز آبان ماه آیفکس قرمز ماند 7 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد ریزش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته زمان واریز سود سهامداران شستا هشدار درباره احتمال تبدیل ایران به واردکننده گاز! آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت ربات ها را خاموش کنید تا بورس نفس بکشد ریزش 28688 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 15.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت تصمیمی جدی برای تغییر فرمول محاسبه پتروشیمی‌ ها اعلام نشده است نمای پایانی بورس(1 آبان1400) / شاخص کل با افت 28هزار واحدی معاملات را به پایان برد جزییات تغییر فرمول قیمت‌ گذاری محصولات پتروشیمی «صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن قرمزی شاخص کل در نخستین روز آبان ماه صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی اطلاع‌رسانی ابعاد تغییر فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی؛ به زودی