راهکار خلاقانه فرازمینی ها برای نجات بازار سرمایه

راهکار خلاقانه فرازمینی ها برای نجات بازار سرمایه

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به تحلیلی از مشاور 2 زاری و سوختی برای دکل گمشده و...

به گزارش بورس نیوز بازار سرمایه در همه جای دنیا به عنوان دماسنج اقتصادی و آیینه تمام‌نمای اقتصاد هر کشور شناخته می شود! ما هم اگر با همین نگاه به بازار سرمایه نگاه کنیم باید بگوییم که اقتصادمان تب 42 درجه دارد. بعد از حدود 80 درصد ریزش بازار سرمایه، امروز هم 475 نماد صف فروش بود! حالا ما مانده‌ایم بعضی از آقایان با چه حسابی به اقتدار اقتصادی و شکوفایی دردل تحریم‌ها می بالند! تراژدی ماجرای اینجاست که بازار سرمایه ما این روزها فقط سوژه تلخ کامی های خودمان نیست و تیتر برخی رسانه‌های معاند هم شده است. حتی صهیونیست‌ها با درج تصاویری از تابلوی خونین رنگ معاملات بازار سرمایه ایران، از حال بد اقتصاد ما صحبت می‌کنند! کاش ريیس پاستور قبل از آنکه خیلی دیر شود فکری بکند و حداقل سکاندار بی کفایت باب همایون را عوض کند.

گرانی تخم مرغ در راه است 
به نظر می رسد به زودی تخم مرغ هم گران خواهد شد!
سهامداران ناراضی دوباره امروز راه ملاصدرا را در پیش گرفتند و اعتراض کردند.

تیم بدهید؛ دروازه سوراخ تحویل بگیرید
یادتان هست یک زمانی برای عرضه های اولیه سر و دست میشکستند و چند وقت پیش هم که اعلام شد روش عرضه های اولیه تغییر خواهد کرد و به سهامداران خردی که مستقیما اقدام به خرید کنند، سهمی تخصیص نخواهند داد، عده‌ای ناراحت شدند و روی ترش کردند که چرا ما را از عرضه اولیه محروم می‌کند! نکته جالب توجه اینجاست که آخرین عرضه اولیه که سه روز پیش انجام شد امروز صف فروش شد! از آن عجیب تر اینجاست که با وجود احوال ناخوش بازار سرمایه و عدم جذابیت عرضه های اخیر، باز هم عده ای به دنبال عرضه دو تیم فوتبالی پایتخت در این بازار هستند! به قول برخی دوستان کافی است این دو تیم وارد بازار سرمایه شوند تا چنان خوار و خفیف شان کنیم که ببینیم ارزش بازار این تیم‌ها از مبلغ قرارداد 2_3 بازیکن کمتر خواهد شد.

راهکار عجیب فرازمینی ها برای نجات بازار سرمایه 

در 17 ماه گذشته که بازار سرمایه دچار مشکلاتی شده خیلی از سیاسیون کفش هایشان را در آورده و وسط گود پریده اند و برای نجات این بازار راهکار ارايه کرده اند. اما راهکار دوست سلماسی مان در بهارستان از همه جالب تر بوده!
این بزرگوار فرموده اند "جیب مستاجران قبلی پاستور بوده که از طریق بازار سرمایه پر شده، نه مستاجران فعلی! حالا هم کلا سازمان بورس را منحل کنید!" این همه نبوغ و ابتکار نمی‌تواند کار یک نفر باشد و شک داریم که شاید در ارايه چنین راهکار هوشمندانه‌ای، این بزرگوار از هوش مصنوعی و فرازمینی ها کمک گرفته باشند. البته در جایی که به مردم گفته می‌شود "ناراضی هستید جمع کنید از این کشور بروید"، منحل کردن سازمان بورس در پی اعتراضات سهامداری هم کار عجیبی نیست!

تحلیلی از مشاوران 2 زاری با ژست روشن فکری 
درحالی که ارزش بازار خیلی از شرکت‌های بازار سرمایه به قیمت‌های سال 98 رسیده، بعضی از اساتیدی که از اقتصاد فقط ادایش را بلدند، ادعا کرده اند بورس ایران حباب دارد! دلیل این ادعا هم البته مقایسه نسبت بازار سرمایه به تولید ناخالص داخلی ایران با همین نسبت در آمریکا و انگلستان بوده! جالب توجه اینجاست که این استاد گرانقدر، پایین تحلیل عجیب و غریب شان نوشته اند "ذینفعان بازار سرمایه انتقاد نکنند که بلاک خواهند شد"!!!
عجیب نیست که هر فردی را که اقدام به حمله مسلحانه و اقدامات تروریستی کند، دشمن و منافق و مزدور بیگانه می خوانیم؛ اما آنان را که با چنین اظهار نظرهای پوچ و توخالی، ماحصل یک عمر کار و تلاش مردم را به باد می دهند، دوست میدانیم و به مشاوره هایشان می بالیم؟؟؟

سوخت برای دکل گمشده 

یکی از اهالی بهارستان فرموده "روزانه 6000 تن ال‌پی‌جی یا همان گاز مایع تولید می‌کنیم که نمی‌دانیم 4000 تن کجا می رود"! به نظر ما که احتمالا این 4000 تن گازمایع راهی همان دکلی می‌شود که سالهاست دنبالشان می گردیم!

local_offerبرچسب‌ها:
فرار 36هزار میلیارد تومان از بورس در دوره ريیسی مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت فولاد؛ افزایش حاشیه سود 10 درصدی | سهامداران فولاد بخوانند! بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان 4 خبر خوش وزیر اقتصاد به مردم در نماز جمعه | کاهش ملموس تورم در راه است 213 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی صرف صندوق‌های بازنشستگی می‌شود