برق این ادارات قطع می شود

برق این ادارات قطع می شود

استاندار تهران بر مدیریت مصرف برق در فصل گرما تاکید کرد و گفت: برق ادارات پر مصرف قطع خواهد شد.

جلسه مدیریت مصرف برق به ریاست علیرضا فخاری استاندار تهران، معاونین استاندار و دستگاه‌های خدمات رسان از جمله برق، آب و دیگر مسيولان برگزار شد. فخاری در این جلسه با اشاره به لزوم مدیریت مصرف انرژی اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده کشور در حوزه انرژی به ویژه برق، مصرف غیراستاندارد و فاقد بهره‌وری درست و صحیح می‌باشد که در این زمینه باید اقدامات موثری پیگیری شود.

وی با بیان اینکه 35 درصد از مصرف کنندگان در نقطه بحرانی بالاتر از الگوی مصرف قرار دارند، افزود: باید طرح مقابله با بحران تنظیم شود و مدل رفتاری برای مخاطبین ارايه و اطلاع رسانی صحیح انجام شود.

استاندار تهران به لزوم استفاده از مولدهای برق اشاره کرد و افزود: باید آمار میزان مولدها و ژنراتورهای برق ارايه شود تا در مواقع مورد نیاز در شبکه قرار گیرند، همچنین نظارت بر میزان برق مصرفی صنوف در دستورکار قرار گیرد و در این زمینه تیم اورژانس برق برای تذکر به مصرف کنندگان غیرمتعارف تشکیل شود.

فخاری سپس با اشاره به تغییر ساعت کاری ادارات از 15 خرداد ماه به ساعت 6 صبح تا 13، گفت: باید لزوم مدیریت مصرف و خاموشی وسایل سرمایشی یک ساعت قبل از پایان ساعت اداری به دستگاه‌ها ابلاغ شود و به صورت مستمر نظارت انجام گیرد و لیست ادارات پر مصرف ارايه شود.

وی خطاب به فرمانداران و شهرداران استان تهران خاطرنشان کرد: میزان مولدهای برق در شهرستان ها و شهرها را پیگیری کنید، همچنین نظارت روزانه برای مدیریت مصرف برق در میان صنوف انجام شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، فخاری بر اقدامات بلندمدت از جمله استفاده از نیروگاه های بادی و خورشیدی و همچنین استفاده از نیروگاه های کوچک مقیاس تاکید کرد.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد