پلاسکوی دوم در خیابان حافظ! / کاسبان جدید تالار قدیمی بورس

پلاسکوی دوم در خیابان حافظ! / کاسبان جدید تالار قدیمی بورس

بیش از یک سال است که تابلوی سرخ رنگ تالار بورس خیابان حافظ خاک می‌خورد و حالا این ساختمان چند صد میلیارد تومانی به دلیل فرسودگی زیاد روی دست سازمان بورس مانده و شهرداری اجازه فعالیت دوباره به این ساختمان نمی‌دهد. با این حال این تالار با وجود اینکه درهایش بسته است اما مهمانان جدیدی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ساختمان بلندی است. با پنجره‌های سراسر آبی که دوده رویشان را پوشانده و چرکین شدند. روزگاری بلندترین ساختمان تهران بود اما حالا وضعش آنقدر وخیم شده، که از نگاه برخی از کارشناسان، پلاسکوی دوم ایران لقب گرفته است. آن روزها که تالار بورس خیابان حافظ در اجاره شرکت بورس بود وضع فرق می‌کرد. پویا بود و پرسروصدا، آنقدر که گاهی شلوغی خیابان حافظ گردنش می‌افتاد. تابلوی معاملات غول صنعت ساختمان‌سازی در دهه 40 همیشه قرمز بود اما عملکرد سبزی رقم زد. زیربنای معاملات بورس، روی پایه‌های این ساختمان که بعد از 60 سال سست و ناتوان شده، بنا شده است.

ساختمان تالار حافظ روزگاری آنقدر شلوغ بود که گاهی شلوغی خیابان حافظ گردنش می‌افتاد.
سرنوشت ساختمان رها شده چه می‌شود؟

تابلوی بورس اوراق بهادار در خیابان حافظ پس از 40 سال فعالیت به خوابی ابدی فرورفته و بعد از انتقال شرکت بورس اوراق بهادار به سعادت‌آباد، نهادهایی مثل آتش‌نشانی و شهرداری دست سازمان بورس را در حنا گذاشتند. حالا سازمان بورس (نه شرکت بورس که از آن اجاره کرده بود) مجبور است برای مستقر شدن یا واگذاری این ساختمان در قالب رهن و اجاره آن را بازسازی کند. به گفته کارشناسان حوزه مسکن هزینه بازسازی ساختمان‌های قدیمی گاهی از تخریب و ساخت ساختمان جدید بیشتر هم است.

به گفته یکی از مسيولان سازمان بورس، تالار قدیمی حافظ به دلیل فرسودگی زیاد، پلاسکوی دوم تهران لقب گرفته و برای شروع دوباره فعالیت باید به صورت اساسی بازسازی شود.

«بازسازی این ساختمان هزینه زیادی دارد و سازمان در حال بررسی به‌صرفه بودن بازسازی است. از طرفی نیز مشکلات زیادی در تخریب این ساختمان وجود دارد مثل متراژ کم زمین ساختمان و تراکم طبقات بالا. تخریب این ساختمان در شرایط پرهیاهوی خیابان حافظ مشکل‌ساز است. اگر سازمان بخواهد این ساختمان را واگذار کند نیز به دلیل فرسودگی مجبور است قیمت زمین را محاسبه کند که در این صورت نیز فروش این ساختمان به‌صرفه نیست. در صورت تخریب این ساختمان و ساختن بنای جدید نیز به این دلیل که متراژ زمین کم است سازمان نمی‌تواند در این زمین مجوز تراکم 19 طبقه بگیرد. بازار موبایل که در خیابان حافظ به تازگی ساخته شده زیربنای بیشتری نسبت به ساختمان بورس دارد اما بیشتر از هفت طبقه ندارد. به نظرم برای ساخت بنای جدید مجوز نصف این تراکم را هم نمی‌دهند. بحثی که در جلسات سازمان بورس مطرح شده تبدیل این ساختمان به موزه بورس اوراق بهادار تهران است، زیرا اولین تابلوی معاملات بورس در این ساختمان نصب شد و بیش از چهار دهه میزبان سهامداران بود، این ساختمان یک نماد است. اما برای تبدیل کردن این ساختمان به موزه باز هم لازم است این ساختمان بازسازی شود.»

به گفته این مقام مسيول سازمان بورس که نخواست نامش فاش شود، در حال حاضر به غیر از دو نگهبان کسی در این ساختمان رفت‌وآمدی ندارد و به تازگی کتابخانه سازمان نیز به طبقه همکف منتقل شده، زیرا وزن کتابخانه‌ها زیاد است و ممکن بود باعث ریزش سقف طبقات شود.

به گفته این مقام مسيول در مقاطعی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خواهان استقرار در این ساختمان بود اما سازمان به دلیل فرسودگی زیاد این ساختمان نتوانست با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توافق کند. اما جدی‌ترین سناریوی موجود بازسازی ساختمان و جلب رضایت شهرداری و آتش‌نشانی و تبدیل این ساختمان به موزه بورس اوراق بهادار تهران است.

این یک هشدار است!

بی‌گمان هیچکس حادثه پلاسکو را از یاد نخواهد برد. ساختمانی که در سال 95 بر اثر آتش‌سوزی فروریخت و جان 22 نفر را گرفت. شهرداری بارها اخطار داده بود اما کو گوش شنوا؟ پلاسکو به سنبلی هشدار دهنده بدل شده اما در چند قدمی پلاسکوی غوطه‌ور در خاک، پلاسکوی دوم سر برآورده است.

علی بیت‌اللهی، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در رابطه با مخاطرات ساختمان قدیم بورس تهران به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده و نکات مذکور ساختمان قدیم بورس تهران دارای مخاطرات بالقوه‌ای است که ضرورت دارد مورد توجه مسيولان ذی‌ربط قرار گیرد. عمده‌ترین مواردی که خطر ساختمان قدیم بورس را جدی‌تر ساخته است عبارتند از:

ـ ساختمان 58 ساله است. ساختمانی قدیمی بر اساس ضوابط احداث بناء قدیمی خارجی در محدوده مرکز شهر واقع شده است. احتمال تاب‌آوری این بنا در زلزله‌های محتمل آتی به دلیل فرسودگی بالا نیست.

ـ ساختمان در پاشنه جنوبی پل حافظ قرار گرفته است، این پل نیز به دلیل قدمت ( 40 ساله) و متاسفانه عدم رسیدگی سیستماتیک و مهندسی دچار فرسودگی شده و خود پتانسیل آسیب‌دیدگی دارد،در چنین شرایطی بار ترافیکی روزانه موجود در این منطقه که یکی از پرتراکم‌ترین مناطق تهران است مزید بر علت بوده و مخاطرات این ساختمان را بیشتر می‌کند.

ـ نوع خاک غالب منطقه از نوع آبرفت‌های نرم یا نوع سوم یا دوم است. این نوع خاک از نظر بزرگنمایی امواج زلزله، امکان آسیب‌دیدگی را به مراتب بالا می‌برد.

ـ محدوده قرارگیری ساختمان قدیم بورس، مسیر عبور رشته قنوات قدیمی شهر تهران است و در این مناطق احتمال وقوع فروریزش داده می‌شود و ضرورت دارد از این منظر هم موضوع مخاطرات این ساختمان مورد توجه قرار گیرد.

وی متذکر شد: تخریب، مقاوم‌سازی، نوسازی و هرگونه عملیات عمرانی در محل این سازه با محدودیت‌های جدی همراه است که بازتابی از مشکلات احداث ساختمان‌های مرتفع است. ضرورت دارد تصمیم‌گیری کارشناسانه و مهندسی در خصوص حل معضل ساختمان قدیم بورس بدون فوت وقت صورت پذیرد تا از بروز بحران‌های شهری در کلان‌شهر تهران کاسته شود.

کاسبان جدید تالار بورس

از آن روزی که سهامداران کت‌شلواری با ساختمان حافظ، خداحافظی کردند، اینجا میزبان میهمانان جدیدی شده است. همان کسانی که سهام ندارند اما از تالار بورس نان می‌خورند. شاید عقب‌نشینی درب ورودی تالار و شلوغی بی‌انتهای خیابان حافظ اصلی‌ترین دلیل سکنا گزیدن میهمانان جدید باشد. درب ساختمان قفل است، تازه‌واردان با آنکه اجاره می‌دهند جایی در ساختمان ندارند. اما همان فرورفتگی ایوان شکل درب ورودی و مسیرهای منتهی‌الیه ساختمان برای پهن کردن بساط‌شان کافی باشد. اینجا راسته دست‌فروشان است.

خیابان پرسروصداست. احاطه شده توسط برج‌های بلند و مراکز تجاری شلوغ. مملو از عابران پیاده و موتورهایی که هیچ قانونی را رعایت نمی‌کنند. در کنار کاسبان آسمان، روی سنگ فرش‌های دوده گرفته، هر کجا که می‌شود بساطی پهن کرد، بساطی پهن است.

میان رهگذاران که عجله دارند. یک نفر می‌ایستد. بساط را برانداز می‌کند. اجناس را لمس‌ می‌کند. قیمت می‌پرسد و بعد می‌رود. حامد می‌گوید: «مردم سرشان به بالاست، این پایین‌ها را نمی‌بینند.»

هیکلش درشت و ریش‌هایش پر پشت است. شق و رق راه می‌رود. صدایی بم دارد و دستانی که پوستش مانند سیمان است. روی صندلی پلاستکی نشسته و ظرف غذایش به اضافه یک شیشه دوغ آبعلی کنارش. موقع بلند شدن چهره‌اش درهم می‌رود و معلوم است کمرش درد می‌کند. می‌گوید کنار خیابان بزرگ شده و حالا هم کنار خیابان است، پارسال بود که باشگاه بدن‌سازی کوچک خود را راه انداخت اما هنوز عرقشان از اسباب‌کشی خشک نشده بود که کرونا آمد و همه جا را پلمپ کرد. حالا دوباره به خیابان برگشته، سرخورده و عصبانی است. با خنده می‌گوید: «آخر نمی‌دانی که سه دوره قهرمان ایران بودن و دست‌فروشی کردن چه حالی دارد.»

 

حامد ورزشکار است، نه از ورزشکاران معمولی. وقتی جوان بود قهرمان پرورش اندام ایران بود، اما یک روز کمرش گرفت و مدتی خانه‌نشین شد. بیمارستان هم رفت و مدتی تحت درمان بود.

خودش می‌گوید: به خاطر ورزش بسیار سنگین در دوره جوانی است. با ورزشکاران معروفی هم دوره بوده و آن‌ها را دورا دور می‌شناسد. عود می‌فروشد و کیف پول، شب‌ها برای رفتن به باشگاه، بساطش را زودتر از بقیه جمع می‌کند. می‌گوید: «زمانی که کمرم گرفت و زمین‌گیر شدم هیچ پولی نداشتم. تمام پول‌‌هایی که با وام جمع کرده بودم را پای باشگاه خرج کرده بودم. باشگاه تعطیل بود. هیچ درآمدی نداشت. کرایه‌اش هم شده بود قوز بالا قوز. مجبور شدم دوباره برگردم به خیابان، آخر من از بچگی همین‌جا با دست‌فروشی بزرگ شدم. اهل دود نشدم و رفتم دنبال ورزش، آخر شما که نمی‌دانید کنار خیابان کمتر کسی از مخدر سالم می‌ماند.»

گوشه‌ای از خیابان مردی لاغر و سن و سال‌دار با گردگیر خاکستری دور بساطش می‌چرخد و لباس‌های‌ رنگارنگی که روی چند کارتن چیده را گردگیری می‌کند. موهایش خاکستری شده و گذر زمان چین‌های زیادی روی صورتش انداخته، ماسک نزده، آرام گوشه‌ای نشسته و منتظر مشتری است اما امان از دست خیابان‌های شلوغ که مردمانش سربه هوا باشند. می‌گوید: خانواده‌اش نمی‌دانند دست‌فروشی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیرمردی هم در خیابان با کت‌وشلواری وار رفته که از شدت بزرگی بر تنش گریه می‌کند راه می‌رود و کیسه‌ای سفید که درونش ماسک‌های بسته‌بندی شده قرار دارد را جلوی عابران پیاده می‌گیرد اما کمتر کسی به او توجه می‌کند و همه می‌گذرند چون آمدند که بروند. خودش ماسک ندارد و می‌خواهد به دیگران ماسک بفروشد.

مجید هم کنار ساختمان تالار بورس قدیمی حافظ روی یک چرخ‌دستی زهوار درفته به تمام دست‌فروشان و رهگذران آن منطقه ساندویچ سیب‌زمینی، تخم‌مرغ می‌فروشند. یک دختر 12 ساله و دو پسر 17 و 23 ساله دارد. موهایش تقریبا سفید شده، چین‌هایی یک‌دست و عمیق زیر چشمان و پیشانی‌اش را پوشانده و کاپشن سفید کهنه‌اش نیز مانند دندان‌هایش به زردی می‌زند. در اغذیه‌فروشی کار می‌کرد و بعد از اینکه به خاطر برق‌گرفتگی از ارتفاغ افتاد و کفتش شکست ماه‌ها از کار بیکار شد. یک پایش بیمارستان بود دیگری دادگاه اما نه بیمه داشت که خرج عملش را طلب کند و نه شکایت از صحب‌کارش راه به جایی برد. حالا او روی چرخ دستی اجاره‌ای با حقوق روزی 100 هزار تومان ساندویچ درست می‌کند.

خیابان حافظ پر است از دستفروش‌هایی که زندگی غم‌انگیزی دارند.

برخی از افراد محلی نیز می‌گویند تالار قدیمی بورس به دلیل عقب‌نشینی و فروروفتگی مقابل درب ورودی‌اش در برخی از روزهای زمستانی میزبان افراد کارتن‌خواب بوده اما الان چند وقتی ا‌ست که دیگر میهمانانی از این قبیل ندارد و همان منبع کسب است با این تفاوت که مستاجران قبلی‌اش زیر تابلو قدم می‌زدند و کاسبان فعلی جلوی درهای قفل می‌نشینند.

ترس از دست دادن ساختمان چند صد میلیاردی!

اکثر دست‌فروشان برای جایی که بساط کردند کرایه می‌دهند اما به چه کسی و چرا؟ صدای کسی درنمی‌آید. برخی از دست‌فروشان ترس از دست دادن همین یک تکه زمین که بساط کردند را دارند و می‌گویند: «قرار است بعد از عید بساط همه دست‌فروشان از خیابان حافظ جمع شود». یکی دوتا که نیستند، بالا تا پایین خیابان حافظ هر کجا که بتوان بساط پهن کرد بساطی پهن است. آرزوی برخی از آنها همین است که تنها بتوانند این موقعیت دست‌فروشی را ادامه دهند. یکی می‌گوید: «هر بساط اینجا خرج یک خانواده را می‌دهد. اگر اینجا نباشیم لقمه‌ای نداریم که سر سفره ببریم»

آمارهای رسمی هم می‌گویند بیش از هشت میلیون شغل غیررسمی در اقتصاد ایران وجود دارد. سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار در حالی این آمار را تایید کرده‌اند که به نظر می‌رسد بخشی از این آمار مربوط به دست‌فروش‌هایی است که از حمایت رسمی‌ای برخوردار نیستند. مجید هر روز سر کار می‌رود اما سهم او از درآمد روزانه حداقل یک میلیون تومانی، به کمتر از 100 هزار تومان می‌رسد و اگر روزی نیاید، همین دستمزد روزانه را هم از دست می‌دهد. سن‌اش بالاست و بیمه هم ندارد اما نمی‌تواند چشم انتظار حمایت‌های دولتی باشد.

ساختمان دراز است و باریک، در 500 متر زمین. 19 طبقه دارد و حدود 60 سال از ساختش می‌گذرد. فرسوده است و بوی اتفاق می‌دهد، آنقدر که شهرداری و آتش‌نشانی اجازه شروع فعالیت در این ساختمان را نمی‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته کارشناسان مسکن با آنکه فرسوده است اما حدود 300 میلیارد تومان ارزش دارد. بر اساس گزارش هیات مدیره شرکت بورس حدود 320 میلیارد تومان برای آماده‌سازی و ساخت تالار جدید 34 هزار متری بورس در خیابان سعادت آباد هزینه شده است و این درحالیست که به دلیل جهش قیمت ملک، ساختمان سعادت‌آباد امروز حدود 4 هزار میلیارد تومان ارزش دارد. حالا دست سازمان بورس در حنا مانده و نه پول بازسازی ساختمان را دارد و نه توان تخریبش را، بلکه به عنوان نمادی جامانده و درمانده از روزهای پر فراونشیب بورس ایران در خیابان حافظ رها شده است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/

نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل بهار

چشم انداز همیشه مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز همیشه مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت همیشه مثبت بوده و آمارهای جدید هم نشانگر آن است که اقتصاد کشور از رکود خارج شده و سوددهی و بازدهی شرکت ها افزایش یافته است.

Sena.ir/
سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

در سال 99 بازارهای مالی دلار، سکه، ارز و طلا رکوردهای بالایی ثبت کردند، بورس فراتر از تصور رشد کرد اما با همان سرعت نیز روند نزولی را در پیش گرفت. در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

TejaratNews.com/
مازندرانی‌ها با فروش سهم از بورس سال 99 خداحافظی کردند

مازندرانی‌ها با فروش سهم از بورس سال 99 خداحافظی کردند

مازندران ساری - ایرنا - آخرین هفته فعالیت بورس منطقه‌ای مازندران با معامله بیش از 860 میلیارد ریال سهم همراه بود که 82 درصد ارزش معاملاتی مربوط به فروش سهام بود.

Irna.ir/
حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین وجود بیش از 3‌هزار و 600 طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت آخرین وضعیت قیمت‌گذاری سیمان با امید به تعیین نرخ تا 30 روز آینده + آمار صادرات تغییر مالکیت 510 میلیون اوراق بهادار مالی ارزش پالایشی یکم 25 فروردین 1400 کاهش ارزش سهام عدالت در آخرین روز هفته سوم فروردین قیمت روز خودرو در 25 فروردین قیمت روز خودرو‌های صفر بالای یک میلیارد آتش بی‌تدبیری در خرمن نمادهای کوچک "بورس" نرخ جدید دلار و یورو/ سومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدنی بورس فعالیت مجدد مزرعه استخراج رمز ارز رفسنجان عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی آرمان 4 شاخص در پایان ریزش 1365 واحدی داشت موفقیت نخستین عرضه صادراتی آلومینیوم در بورس کالا/ فلز نقره‌ای آغازگر صادرات فلزات از مسیر بورس غرضی: ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم صفر می‌شود گوشت و مرغ گران نمی‌شوند! قیمت طلا امروز 25 فروردین 1400/ صعود 150 هزار تومانی قیمت سکه تاثیر منفی "شپنا"،"فملی" و "شبندر" بر شاخص میزان افزایش قیمت سیمان مشخص می‌شود/ رایزنی برای عرضه سیمان در بورس کالا راه اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی روند نرخ طلا و سکه صعودی شد یارانه رمضان امشب واریز می‌شود رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بازار سرمایه دستگیری اعضای باند زمین‌خواری در کشور نرخ جدید دلار/ دومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 واردات واکسن کرونا با ارز نمایی سرمایه "گوهران" 62 درصد افزایش می‌یابد معاملات منفی "اخابر" همراه با افت 2درصدی "همراه" در صفر تابلو منفی است "ولشرق" همراه با افت یک درصدی نرخ ارز اندکی افزایش یافت «متانول» پرفروش‌ترین محصول "شفن" قانون گره معاملاتی کارایی ندارد قیمت دلار امروز 25 فروردین 1400 چقدر شد؟ بیت کوین رکورد تاریخی خود را شکست جهش 203 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی قیمت دلار امروز چهارشنبه 25 فروردین 1400/ نرخ اسکناس آمریکایی افزایش یافت جزيیات شناسایی لوکس‌ نشین‌ها برای مالیات ستانی برنامه‌های آتی "پارتا"، پتانسیلی برای بلند مدت این سهم بورس انرژی میزبان میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی نرخ 10 ارز ثابت ماند انتخابات ریاست جمهوری 1400 و تاثیر آن بر بازار سرمایه قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/25 دادوستد هزارتن شمش 50 پوندی آلومینیوم در بورس کالا تکلیف سهام عدالت متوفیان چه می شود؟

در حال بارگیری...