قیمت نفت برنت به 63 دلار کاهش یافت

قیمت نفت برنت به 63 دلار کاهش یافت

به دنبال سرمای ناگهانی هوا که چاه‌های نفت در تگزاس را تعطیل کرد، قیمت نفت خام آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم 13 ماه گذشته در نوسان است و نفت برنت نیز بشکه‌ای 63٫23 دلار فروخته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ به دنبال سرمای ناگهانی هوا که چاه‌های نفت در تگزاس، بزرگ‌ترین ایالت تولیدکننده نفت در آمریکا را تعطیل کرد، قیمت نفت در نزدیکی بالاترین رقم 13 ماه گذشته در نوسان است اما توافق بر سر دستمزد کارگران نفتی در نروژ که از یک توقف تولید نفت در اروپا جلوگیری کرد، مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

پس از حملات یمن به عربستان، قیمت نفت بالا رفت زیرا بار دیگر نگرانی در مورد عرضه نفت عربستان را افزایش داد، در عین حال، خوش‌بینی در مورد تاثیر واکسیناسیون بر ترمیم اقتصادی جهان نیز از عوامل تقویت کننده قیمت نفت بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 40 سنت افزایش 59٫78 دلار فروخته شد.

نفت برنت با کاهش 7 سنتی 63٫23 دلار در هر بشکه معامله شد. نفت برنت دیروز به بالاترین قیمت از ژانویه 2020 رسیده بود.

سرمای هوا سبب شد تا چاه‌های نفتی و پالایشگاه‌ها در تگزاس تعطیل شود و این امر باعث شد تا محدودیت‌هایی برای اپراتورهای خط لوله گاز طبیعی و نفت اعمال شود. این اقدامات حدود 4 میلیون منزل مسکونی و تجاری را در آمریکا در خاموشی فرو برد.

بر اساس آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تقریبا روزانه 4٫6 میلیون بشکه نفت در تگزاس تولید می‌شود و در این ایالت 31 پالایشگاه در حال فعالیت است که بیشتر تعداد در میان ایالت‌های آمریکا را به خود اختصاص داده است. برخی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های آمریکا در این ایالت است.

از عواملی که باعث شد قیمت در اروپا محدود شود، توافق اتحادیه کارگری «ساف» نروژ با دولت این کشور بر سر دستمزد کارگران نفتی بود که مانع از اعتصاب آنها در پایانه بارگیری نفت مونگستاد و تعطیلی میادین بزرگ نفت و گاز این کشور شد.

مطالعه بیشتر: رکورد جدید از قیمت نفت

 

منبع: فارس

پیش‌بینی قیمت نفت در 2021

پیش‌بینی قیمت نفت در 2021

بانک انگلیسی بارکلیز پیش‌بینی قیمت نفت در سال 2021 را با توجه به عرضه ایالات متحده آمریکا افزایش داد.

TejaratNews.com/
قیمت جهانی نفت امروز 7 اسفند 99 / قیمت نفت رکورد 13ماهه را شکست

قیمت جهانی نفت امروز 7 اسفند 99 / قیمت نفت رکورد 13ماهه را شکست

در حالی که بانک مرکزی آمریکا اطمینان داده که نرخ بهره در این کشور همچنان پایین خواهد ماند و میزان تولید نفت آمریکا طی هفته گذشته به دلیل سرمای شدید هوا افت قابل توجهی را تجربه کرده، قیمت نفت امروز برا...

TejaratNews.com/
افزایش قیمت نفت به 65 دلار

افزایش قیمت نفت به 65 دلار

سرمای شدید در آمریکا تولیدکنندگان نفت و پالایشگاه‌های منطقه تگزاس را تعطیل کرد. به همین دلیل تولید روزانه نفت این کشور یک میلیون بشکه کم شد.

TejaratNews.com/
قیمت نفت رکورد 13ماه گذشته را شکست

قیمت نفت رکورد 13ماه گذشته را شکست

وعده‌های توزیع واکسن کرونا و کاهش تولید نفت در افزایش قیمت تاثیر داشته است

Bartarinha.ir/
رکورد جدید از قیمت نفت

رکورد جدید از قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات امروز دوشنبه بازار جهانی به بالاترین حد در سه ماه اخیر صعود کرد و نفت برنت با یک دلار و 9 سنت معادل 1.8 درصد افزایش، به 63 دلار و 52 سنت در هر بشکه رسید.

TejaratNews.com/
قیمت نفت سنگین ایران بالا رفت

قیمت نفت سنگین ایران بالا رفت

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته پنج دلار و 18 سنت معادل 10.5 درصد در مقایسه با دسامبر افزایش داشت.

TejaratNews.com/
قیمت نفت به بالاترین قیمت 13 ماه گذشته رسید

قیمت نفت به بالاترین قیمت 13 ماه گذشته رسید

قیمت نفت در معاملات امروز به بالاترین قیمت 13 ماه گذشته رسید و نفت برنت همچنان بالای 60 دلار در هر بشکه ماند.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی 65 دلاری گلدمن ساکس برای قیمت نفت

پیش‌بینی 65 دلاری گلدمن ساکس برای قیمت نفت

گلدمن ساکس اعلام کرد که با توجه به محدودیت عرضه نفت خام در بازارهای جهانی انتظار می‌رود این کالای راهبردی قیمت 65 دلار برای هر بشکه را تجربه کند.

TejaratNews.com/
قیمت نفت به 55 دلار رسید

قیمت نفت به 55 دلار رسید

خوش‌بینی به تاثیر بسته کمک مالی کرونایی آمریکا بر اقتصاد جهان، قیمت نفت را به 55٫51 دلار در هر بشکه افزایش داد.

TejaratNews.com/
جدیدترین قیمت نفت سنگین ایران

جدیدترین قیمت نفت سنگین ایران

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته شش دلار و 32 سنت افزایش یافت و به 49 دلار و 20 سنت رسید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت نفت تا اواسط 2021

پیش‌بینی قیمت نفت تا اواسط 2021

گلدمن ساکس پیش بینی کرد قیمت هر بشکه نفت برنت تا اواسط سال 2021 به 65 دلار می رسد که شش ماه زودتر از پیش بینی قبلی این بانک سرمایه گذاری است.

TejaratNews.com/
سقوط 20 درصدی قیمت نفت در سال 2020

سقوط 20 درصدی قیمت نفت در سال 2020

قیمت نفت خام روز پنج‌شنبه در آخرین روز سال 2020 افت کرد تا سقوط خود در این سال را به 20 درصد برساند.

TejaratNews.com/
متوسط قیمت نفت خام و طلا در تابستان 99

متوسط قیمت نفت خام و طلا در تابستان 99

جدیدترین گزارش فصلی مرکز آمار ایران از اقتصاد ایران در تابستان 1399 نشان از رشد قیمت نفت خام و طلا نسبت به دوره قبل دار...

Borna.news/
قیمت نفت به 51 دلار و 41 سنت رسید

قیمت نفت به 51 دلار و 41 سنت رسید

قیمت نفت خام امروز تحت تاثیر افت ذخایر نفت آمریکا و امیدواری به افزایش معاملات انگلیس و اتحادیه اروپا تحت تاثیر برگزیت بهبود یافت.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت نفت در 2021 جهانگیری: توانستیم تحریم‌ها را کم‌اثر کنیم 1750کارت بازرگانی رفع تعلیق شد احتمال سقوط قیمت طلا تا 1200 دلار دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند گلابی کیلویی 125هزار تومان شد! کاهش 70 درصدی معاملات مسکن تهران در بهمن / اجاره‌بها 30 درصد گران شد ورود سهامداران جدید به بورس / متولدین 1400 به بورس می‌آیند جدال لفظی نوبخت و نماینده تهران در مجلس میوه از اولویت سبد خرید مردم حذف شد روند کفپارس در هاله ای از ابهام، صعود یا سقوط؟ عملکرد خوب وپاسار در دی ماه متولدین سال 1400 سهامدار بورس می‌شوند پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 اسفند / ریزش قیمت جهانی طلا ادامه دارد؟ تعرفه اینترنت پیام رسان‌های داخلی مشخص شد 70میلیون تسهیلات مسکن برای تولد فرزند سوم شعب کارگزاری آگاه با اتکاء به سرمایه ‌انسانی کارآمد، متخصص خلق ارزش می کند دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند معرفی پر بازده ترین بازار برای سرمایه گذاری پیش‌بینی بورس فردا 10 اسفند 99/ نزول شاخص ادامه دارد؟ ایرانی‌ها 7برابر فرانسوی‌ها دورریز غذا دارند پیشنهاد رضایی برای ایجاد ایالت‌های اقتصادی ارزش بازار به 4 میلیون و 771 هزار میلیارد ریال رسید تغییر مالکیت 888 میلیون اوراق بهادار مالی درآمد ماهیانه "دعبید" افزایش یافت بدهی کره به چه شکل به ایران پرداخت می شود؟ پیش‌بینی نرخ ارز در روز‌های آینده دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند راهکارهای نقل و انتقال منابع ایران در عراق دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند مظنه خودروی صفر را از اینجا جویا شوید! تامین مالی از بازارسرمایه راهی برای کنترل تورم/ رد فرضیه رشد تورم با صعود بازارسرمایه سرانه مصرف سیمان، یکی از شاخص های توسعه یافتگی دستمزد کارگران پایان اسفند نهایی می‌شود شرکت در انتخابات استانی سهام عدالت مشروط به ثبت‌نام در سجام است ارزش سهام عدالت من (9 اسفندماه) آیا واقعا دولت دلار را گران کرد؟ جدیدترین قیمت دلار و یورو / سومین نرخ ارز صرافی ملی 99/11/9 تدوین مرامنامه استاندارد خدمات در ایران دستپخت خوشمزه یک هیولا فروش محصولات سایپا در قالب طرح «عید تا عید» آغاز شد سهامداران رافزا بخوانند/ ادامه صعود رافزا با صف خرید 25میلیونی ارزش پالایشی یکم 9 اسفند 99 روز متعادل بوعلی/ افت 1.4درصدی بوعلی در اولین روز هفته گلابی کیلویی 125 هزار تومان! / مشکل در تامین نارنگی شب عید ارزش سهام عدالت و دارایکم در 9 اسفند ماه 99 قیمت گوشی موبایل افزایش پیدا می‌کند عقب‌گرد شاخص کل بورس تهران افزایش قیمت 50 تا 370درصدی 51 کالا واریز منابع درآمدی به حساب سازمان هدفمندی

در حال بارگیری...