جذب کارجویان به بازار با کسب تجربه در محیط واقعی کار

جذب کارجویان به بازار با کسب تجربه در محیط واقعی کار

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و تربیت نیروهای انسانی ماهر و کارآمد را در ایجاد شغل و تثبیت آن موثر دانست و گفت: بهره‌مندی متقاضیان کار از آموزش‌های مهارتی و کسب تجربه در محیط واقعی کار زمینه اشتغال و جذب افراد به بازار کار را فراهم می‌کند.

غلامحسین حسینی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر نقش مهارت در افزایش بهره‌وری بنگاه‌ها، تربیت سرمایه‌های انسانی کارآمد و توانمند را در تثبیت و ایجاد اشتغال موثر خواند.

وی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی را از جمله شرکای اجتماعی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نام برد و گفت: بنگاه‌های اقتصادی می توانند در توسعه نهضت ملی مهارت آموزی و تربیت نیروهای انسانی ماهر و کارآمد اثرگذار باشند و از این طریق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را یاری دهند.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یک سازمان حاکمیتی است که ماموریت اصلی آن تربیت نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر در چارچوب صلاحیت‌های حرفه‌ای مهارت‌آموزی و استانداردهای آموزشی است اما ارايه آموزش‌های مهارتی باید توسط همه شرکای اجتماعی صورت پذیرد.

حسینی نیا در عین حال به هزینه‌های سنگین آموزش‌های مهارتی اشاره کرد و گفت: این هزینه‌ها برای کارآموزان مراکز آموزش دولتی به طور رایگان است.

وی توسعه آموزش‌های مهارتی در محیط کار واقعی را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اهتمام خود را برای ارايه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز اشتغال جوانان به کار بسته و در تلاش است با هم افزایی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، متقاضیان اشتغال مهارت‌های مورد نیاز صنایع را در محیط‌های کسب و کار واقعی کسب کرده و در همان محیط مشغول به کار شوند یا در بنگاه اقتصادی دیگر به فعالیت بپردازند.

سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟ ابرتورم در راه است؟ / قاسمی: دولت به شدت مشغول چاپ پول است مصرف بنزین در 9 فروردین به 112 میلیون لیتر رسید/ رشد 3.5 درصدی مصرف قیمت جدید روغن نباتی و مایع چند؟ + جدول جزيیات برنامه بهینه‌سازی مصرف سوخت در 1402/ آغاز تعویض 4.5 میلیون بخاری فرسوده چگونه روغن زیتون اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ الزام اشخاص حقوقی در پیوستن به سامانه مودیان مالیاتی