پشت پرده قبض‌های نجومی برق/ پیشنهادی عجیب برای مشترکان پرمصرف!

پشت پرده قبض‌های نجومی برق/ پیشنهادی عجیب برای مشترکان پرمصرف!

دو دوره‌ای است که با صدور قبض برق، مشترکان زیادی در فضای مجازی نسبت به میزان قبض و نحوه محاسبه قیمت آن اعتراض کرده‌اند حالا سخنگوی صنعت برق می‌گوید احتمالا از برق این افراد سواستفاده شده و به مشترکان پرمصرف هم پبشنهاد می‌دهد یا پول قبض‌های نجومی برق را بپردازند یا پنل خورشیدی نصب کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، موضوع قبض‌های نجومی مدتی است که در فضای مجازی مطرح شده است. عده‌ای از کاربران توییتر فارسی ادعا می‌کردند که میزان قبض این دوره‌شان نسبت به دوره قبل اختلاف فاحشی داشته است. برای مثال یکی از کاربران توییتر فارسی نوشته بود: «قبض برق واسه دوماه خونه‌صد متری اومده یک میلیون و هشتصد هزار تومن. دوره‌ی قبل دویست و خورده‌ای و پارسال حدود ششصد تومن بوده!» و کاربری دیگری شکایت کرده بود: «پیامک قبض برق اومد طبق انتظارم گفتم خب 90 تومن بیشتر نیست بعد که دقت کردم دیدم برای دو ماه 900 تومن پول برق اومده!»

شرکت توانیر، پاسخ قانع‌کننده‌ای ندارد و وعده می‌دهد که به زودی اطلاعیه‌ای در همین خصوص منتشر می‌شود.

با این حال توانیر به تجارت‌نیوز توضیح می‌دهد: این دوره دمای هوا افزایش بیشتری نسبت به دوره قبل داشته است و مردم هم از وسایل سرمایشی استفاده بیشتری کرده‌اند.

البته شرکت توانیر و توزیع برق، بارها اعلام کرده‌اند مشترکانی که نسبت به نحوه محاسبه برق خود معترض‌اند می‌توانند درخواست بررسی مجدد و محاسبه دوباره دهند اما آن دسته از مردم که سعی در ثبت اعتراض داشتند، از بی‌فایده بودن این فرآیند خبر می‌دهند.

مساله قبض‌های نجومی برق چنان همه‌شمول شده که مجید واشقانی، بازیگر سینما و تلویزیون و علی کریمی، بازیکن سابق تیم پرسپولیس هم اعتراض خود به این موضوع را نشان دادند و ادعا کردند قبض برق‌شان، بی‌دلیل افزایش داشته است.

 

مشترکان پرمصرف پنل خورشیدی نصب کنند!

تجارت‌نیوز در همین باره با مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق هم گفتگویی داشت. رجبی مشهدی توضیح می‌دهد: صورت حساب مشترکانی که بیش از الگو برق مصرف می‌کنند، 16 درصد بیشتر محاسبه می‌شود. آن دسته از مشترکانی که دوبرابر الگو مصرف می‌کنند، به ازای هر کیلووات بر ساعت 800 تومان پول برق می‌پردازند. دلیل افزایش قیمت هم این است که برق این مشترکان با تعرفه نیروگاه‌های تجدیدپذیر محاسبه می‌شود.

البته قبلا هم مدیرکل امور مشترکین توانیر در مورد نحوه محاسبه هزینه برق مشترکان پر مصرف گفته بود با افزایش 5 برابری مصرف، قبض برق 42 برابر گران‌تر صادر می‌شود.

سخنگوی صنعت برق راهنمایی می‌کند: مشترکان پرمصرف پنل خورشیدی نصب کنند تا میزان مصرف‌شان کم شود.

پشت پرده صدور قبض‌های نجومی

با این همه طبق آخرین آمارها، حدود 97.5 درصد از مشترکان مطابق با استانداردها برق مصرف می‌کنند و پرمصرف‌ها فقط 2.6 درصد مشترکان هستند اما جامعه آماری معترضان قبض‌های نجومی بسیار بیشتر از این مقدار است. بنابراین این مشکل یا به دلیل اشتباه در محاسبه میزان برق رخ داده و یا کسی از برق این مردم سواستفاده کرده است.

رجبی مشهدی در همین باره گمانه‌زنی می‌کند: ممکن است شخص یا اشخاصی از برق این افراد سواستفاده کرده باشند.

او می‌افزاید: برای فهمیدن این موضوع مشترکانی که چنین حدسی می‌زنند، کلیه وسایل الکتریکی خود را خاموش کنند و کنتور برق را چک کنند؛ اگر آمپری دیده شد به این معناست که از برق این مشترکان سواستفاده شده و دلیل افزایش میزان قبض آن‌ها هم به همین دلیل است.

برای مطالعه بیشتر در همین باره، گزارش «آیا انرژی تجدیدپذیر، راه حل مشکل برق است؟» را هم بخوانید.

محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد

محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد

سخنگوی صنعت برق از پایان اوج مصرف تابستان امسال و به صفر رسیدن خاموشی‌های بخش خانگی خبر داد.

TejaratNews.com/
بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟!

بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟!

صدور قبض برق‌های نجومی، خیلی‌ها را در پرداخت آن با مشکل مواجه کرده و در شرایطی که وعده برق ارزان و مجانی برای کم‌مصرف‌ها داده شده، اکنون برخی از پرمصرف‌ها با برق قسطی مواجه شده‌اند و شاید روزی فرا برس...

Bartarinha.ir/
برق گران شد؟/ نحوه محاسبه قبض برق تغییر کرد!

برق گران شد؟/ نحوه محاسبه قبض برق تغییر کرد!

با شکایات مشترکان از قبض‌های نجومی، شرکت توزیع برق تهران توضیح داد که نحوه محاسبه قبض برق مشترکان تغییر کرده است.

TejaratNews.com/
تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز از مهرماه

تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز از مهرماه

سخنگوی صنعت برق گفت: از ابتدای مهر برق مورد نیاز مراکز مجاز استخراج رمزارز تامین خواهد شد.

Irinn.ir/
طرح اتصال انرژی برق ایران به روسیه قابل توجیه است

طرح اتصال انرژی برق ایران به روسیه قابل توجیه است

وزیر انرژی آذربایجان گفت: روند تدوین توجیه فنی و اقتصادی طرح اتصال شبکه‌های انرژی برق این کشور، جمهوری اسلامی ایران و روسیه ادامه دارد.

Irinn.ir/
مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟

مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که انتظار می‌رود طی سال جاری 95.68 تریلیون وات ساعت برق برای استخراج بیت کوین در جهان مصرف خواهد شد.

FarsNews.ir/
چگونه قبض برق را قسطی پرداخت کنیم؟

چگونه قبض برق را قسطی پرداخت کنیم؟

سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکانی که مبلغ قبوض آنها بالا باشد، در صورت ارايه در خواست به شرکت توزیع منطقه خود می‌توانند در سه قسط قبوض خود را بپردازند.

TejaratNews.com/
جزيیات پرداخت اقساطی قبوض برق

جزيیات پرداخت اقساطی قبوض برق

معاون وزیر نیرو از امکان پرداخت اقساطی قبوض برق برای رفاه حال مشترکان خبر داد.

Irinn.ir/
جزيیات پرداخت قبوض اقساطی برق

جزيیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی مصرف برق، سر و کله قبض‌های نجومی پیدا شد، به همین دلیل به تازگی معاون وزیر نیرو خبر امکان پرداخت اقساطی قبوض برق را برای رفاه حال مشترکان اعلام کرده است.

Bartarinha.ir/
برق چه زمانی دوباره گران می‌شود؟

برق چه زمانی دوباره گران می‌شود؟

سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص زمان افزایش تعرفه برق، توضیحاتی ارايه داد.

Bartarinha.ir/
ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند

ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند

میزان فعالیت استخراج رمزارز‌ها برابر با 2000 مگاوات تخمین زده می‌شود. از این مقدار، حدود 200 مگاوات (یک دهم کل ظرفیت) به صورت مجاز فعالیت می‌کنند که از تاریخ پنجم خردادماه 1400 به دستور ريیس جمهور وقت...

Bartarinha.ir/
قبض‌های نجومی برق بررسی می‌شوند

قبض‌های نجومی برق بررسی می‌شوند

معاون برق و انرژی وزارت نیرو از دستور ویژه وزیر به شرکت‌های توزیع سراسر کشور درخصوص بررسی قبض برق مشترکانی که در محاسبه قیمت ابهام دارند، خبر داد.

TejaratNews.com/
امکان پرداخت قسطی قبوض برق فراهم شد

امکان پرداخت قسطی قبوض برق فراهم شد

معاون برق و انرژی وزارت نیرو گفت: چنانچه اشتباهی در بخش محاسبه قبض مشترکان رخ داده باشد اصلاح می‌شود و حتی در صورت درخواست مردم، امکان پرداخت اقساطی قبوض نیز میسر خواهد بود.

Bartarinha.ir/
با خنک شدن هوا برق قطع نمی‌شود

با خنک شدن هوا برق قطع نمی‌شود

معاون هماهنگی و توزیع شرکت توانیر گفت: از هفته آینده با خنک شدن هوا دیگر قطع برق نخواهیم داشت، تا به امروز هم جداول احتمالی بوده است.

Bartarinha.ir/
پیشنهادی عجیب برای مشترکان پرمصرف برق!

پیشنهادی عجیب برای مشترکان پرمصرف برق!

دو دوره‌ای است که با صدور قبض برق، مشترکان زیادی در فضای مجازی نسبت به میزان قبض و نحوه محاسبه قیمت آن اعتراض کرده‌اند حالا سخنگوی صنعت برق می‌گوید احتمالا از برق این افراد سواستفاده شده و به مشترکان ...

Bartarinha.ir/
آغاز ثبت نام نیسان بدون قرعه‌کشی + قیمت و جزيیات بازدید ريیس مجلس از سامانه 198 جزيیات اعمال محدودیت در تعداد تراکنش‌های کارت‌به‌کارت احتمال تمدید ثبت‌نام در سامانه املاک تا آخر پاییز تبریک فولاد مبارکه به مناسبت هفته دفاع مقدس فهرست املاک شتران منتشر شد / ویلای نمک‌آبرود متری 3 میلیون تومان زیر و بم ورود به بورس کالا | چه کسانی می‌توانند در بورس کالا معامله کنند؟ اعلام نتیجه هجدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی خبر مهم برای سهامداران فملی / افزایش سرمایه فملی چقدر است؟ شاخص قرمزپوش شد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ | سهامداران هیجانی نشوند سهمیه بنزین مهر 1400 کی واریز می‌شود؟ نرخ سود وام مسکن چقدر است؟ عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 31 شهریور ماه مانع تراشی بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن فرصت‌های اقتصادی ایران از حضور در سازمان "شانگهای" تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی زیاد شد موافقت هیات مدیره " سبزوا " با واگذاری سهام افزایش نرخ 22 درصد برخی محصولات " کماسه " افتتاح پروژه خط مایعات جدید در " دالبر " " تپکو " قرارداد فروش 29 محصول را منعقد کرد زمان واریز سهمیه بنزین مهرماه اتفاق مهم برای سهامداران کچاد / رشد 27 درصدی فروش چادرملو فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بورس شاخص با رشد 2 هزار واحدی سبز است بورس 976 واحد رشد کرد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ اوراق سلف نفت خام وزارت امور اقتصادی و دارایی به فروش رسید احتمال ورود خودروسازان به واردات خودرو موج جدید کلاهبرداری‌ با رمزارزهای جعلی مجموع ماهانه یارانه پنهان برای هر ایرانی میزبانی بورس کالا از عرضه 193 هزار تن فولاد اوراقی که مانند نهنگ بازدهی بورس را می‌بلعد! صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "سهرمز" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه " تاپیکو " مجمع صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه برگزار می شود برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری جسورانه رشد یکم پیشگام در دهم مهرماه زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک افق مشخص شد "تدبیر" تصمیمات مجمع را ثبت کرد صورت مالی میاندوره ای "وغدیر" منتشر شد " وسبحان " صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد حرکت طلا و نفت معکوس شد " پترول " تصمیمات مجمع را ثبت کرد " وشهر " صورت مالی تلفیقی منتشر کرد واکنش دلار به اخبار نیویورک / تاثیر رشد نفتی بر دلار بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / پیش‌بینی بورس امروز 31 شهریور شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند

در حال بارگیری...