ریزش 1594 واحدی شاخص کل بورس/ ارزش معاملات در پایین‌ترین میزان

ریزش 1594 واحدی شاخص کل بورس/ ارزش معاملات در پایین‌ترین میزان

شاخص کل بورس امروز هم با ریزش 1594 واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارزش معاملات خرد عدد 3,860 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، 7% و نسبت به میانگین ماهانه 19% کاهش داشته است و در پایین‌ترین میزان چند ماه اخیر قرار دارد.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 848 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای پنجمین روز متوالی با ثبت رقم 208 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 36 میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای دومین روز متوالی با ثبت رقم 183 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید 299 میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی 91 میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش 49 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده 150 میلیارد تومان قرار دارد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد