ماجرای کرایه های نجومی برای خودروهای لوکس /...

ماجرای کرایه های نجومی برای خودروهای لوکس /...

ريیس اتحادیه اتومبیل کرایه و موسسات توریستی اظهار داشت: مشکل اصلی ما گرانی خودرو است. با افزایش نرخ خودرو وکاهش قدرت...

پس از جست‌وجو در سایت‌های مختلف اینترنتی، آگهی‌های اجاره خودرو‌های لاکچری و لوکس را مشاهده می‌کنیم. اجاره خودروی لامبورگینی هوراکان در کیش روزانه 40 میلیون تومان خواهد بود. این در شرایطی است که خودرو را بدون راننده اجاره کنید. البته برای اجاره این خودرو 500 میلیون تومان چک بین‌بانکی و همچنین مدارکی شامل گواهینامه و کپی کارت شناسایی را نیز داشته باشید. همچنین اجاره مازراتی گرن کاپریو (کروک) به صورت روزانه 7 میلیون تومان است. هزینه اجاره BMW i8 نیز روزانه 10 میلیون تومان و اجاره روزانه خودرو مازراتی گرن توریزمو بین 5 میلیون تا 7 میلیون تومان است. این مبالغ برای چند ساعت رانندگی با یک خودرو به شدت عجیب است.

اما افرادی به اصطلاح عشق ماشین حاضرند هزینه زیادی متحمل شوند تا سواری چنین خودروهای لاکچری را تجربه کنند. در این بین نباید افرادی را فراموش کرد که برای به رخ کشیدن ماشین خود به بقیه افراد این خودروها را اجاره می‌کنند. ویراژ دادن در خیابان‌ها با خودروهای اجاره‌ای می‌تواند دردسرهای جدیدی را به همراه داشته باشد. ظاهرا این بار باید نگران این موضوع باشیم که شخصی که با خودرو لاکچری می‌بینیم مالک آن است یا تنها با یک چک پراید خودرو را به مازراتی تبدیل کرده است!

گسترش نیوز در خصوص اجاره‌های بالا برای خودروهای لاکچری به گفت‌وگو با سیدحسن هاشمی تیرآبادی، ريیس اتحادیه اتومبیل کرایه و موسسات توریستی پرداخت.

هاشمی تیرآبادی در خصوص اجاره خودروهای لوکس با قیمت‌های نجومی اظهارکرد: کرایه ماشین‌های لاکچری با قیمت‌های بالا اصلا زیر نظر اتحادیه نیست. بارها این موضوع و مشکلاتی که ایجاد شده را مطرح کردیم اما راهکاری ارايه نشده است. حتی در موارد بسیاری شاهد کلاهبرداری از چک‌های ضمانتی بودیم. این معاملات معمولا در منازل انجام می‌شود و ما نمی‌توانیم نظارتی به آنها داشته باشیم اما زمانیکه از فرد کلاهبرداری می‌شود برای شکایت به اتحادیه می‌آیند و متاسفانه کاری از دست ما بر نمی‌آید. افرادی که خودروهای مدل بالا دارند در پارکینگ منزل خود اقدام به اجاره آنها می‌کنند. اخیرا خانمی به اتحادیه ما آمدند و بابت پس ندادن چک ضمانتی شکایت داشتند.

 وی درباره کف و سقف نرخ اجاره خودرو‌های کرایه‌ای گفت: هیات عالی نظارت به صورت گروهی مثلا برای 100 خودرو سمند موجود یک مبلغی را اعلام می‌کند. اما برای یک خودرو تک در کشور یا خودرویی که تنها 10 عدد از آن در تهران است، نمی‌تواند به صورت تک نرخ تعیین کند.

مشکل اصلی این صنف

ريیس اتحادیه اتومبیل کرایه و موسسات توریستی در ادامه گفت: خودروهای لوکسی که در سایت‌های مختلف کرایه داده می‌شود زیر نظر اتحادیه ما نیست. خودرو های ما محصولاتی مثل پرشیا، پژو و سمند هستند. بیشترین آمار کرایه خودرو مربوط به وزارتخانه‌ها و اداره‌های خصوصی است.

هاشمی تیرآبادی با اشاره به مشکلات موجود در این صنف بیان کرد: مشکل اصلی ما گرانی خودرو است. با افزایش نرخ خودرو وکاهش قدرت خرید افراد دیگر نمی‌توانند ماشین خریداری کرده و در آژانس‌های مسافربری مشغول به کار شوند. اگر شرایط به همین شکل پیش برود در دو سال آینده دیگر نه آژانسی باقی خواهد ماند و نه سیستم‌های اینترنتی حمل‌ونقل. اگر هم بخواهند به این کار را ادامه دهند قطعا برای گرفتن تاکسی‌های اینترنتی باید هزینه سنگینی کرد. در گذشته فردی که بازنشسته می‌شد یا جوانی که شغلی پیدا نمی‌کرد و دانشجو بود ماشینی می‌خرید و به کار در آژانس مشغول می‌شد اما درحال‌حاضر باید 400 میلیون تومان هزینه کنند تا مثلا یک سمند بخرند و مشغول به کار شوند.

اولویت آژانس‌ها با مسافرین قدیمی است

وی با توجه به استقبال مردم از تاکسی‌های اینترنتی تصریح کرد: در گذشته مردم از تاکسی‌های اینترنتی بیشتر استقبال می‌کردند اما درحال‌حاضر با افزایش نرخ این نوع تاکسی‌ها مردم باز هم به سمت آژانس‌ها بازگشتند. اما متاسفانه مردم دیگر مانند گذشته قدرت خرید ندارند. بیشتر راننده‌های تاکسی‌های اینترنتی از شهرستان می‌آیند که با گرانی خودرو آنها نیز قدرت خرید ندارند. ما درحال‌حاضر مسافران خاص خود را داریم. رانندگان آژانس چون بیشتر برای همان محله هستند رانندگان جوری نسبت به مسافران با بسته هایی که به آنها تحویل می‌دهند، برخورد می‌کنند که گویی خانواده خودشان است و آنها نیز اطمینان بسیاری به رانندگان دارند. گاهی حتی مسافران بر اساس شناختی که به راننده و خانواده او دارند مبالغی اضافه تر از کرایه می‌دهند. اولویت آژانس‌ها درحال‌حاضر با مسافرین قدیمی خودشان است. نرخ‌های ما مشخص است اما برای تاکسی‌های اینترنتی هر چه تقاضا افزایش یابد نرخ نیز بالاتر می‌رود حتی در برخی موارد به دلیل عجله داشتن و قبول کردن سریع راننده نرخ بالاتر نیز می‌رود.

هاشمی تیرآبادی همچنین بیان کرد که آرزو دارم بچه‌های کشور ما خودشان برنامه‌ای کاملا وطنی برای تاکسی‌های اینترنتی بنویسند و کپی از برنامه‌های خارجی نباشد.

خودرو را با راننده کرایه کنید

 ريیس اتحادیه اتومبیل کرایه و موسسات توریستی در پایان با اشاره به تفاوت کرایه خودرو با راننده و بدون راننده اظهارکرد: بابت تصادفات خودرو‌ها بیمه است و اگر راننده‌ها بیمه نداشته باشند امکان فعالیت ندارند. کرایه خودرو بدون راننده نرخ مصوب مشخصی ندارد و بستگی به موارد مختلفی دارد. کرایه خودرو با راننده نیازی به ضمانت ندارد و به نظر من برای هر کاری حتی عروسی کرایه خودرو با راننده بهتر است. در کل خودرو بدون راننده بیشتر برای مسايل خوبی استفاده نمی‌شود.

جزییات تولید خودرو در یک شرکت ماکارونی/ یک میلیون خودرو در راه است؟

جزییات تولید خودرو در یک شرکت ماکارونی/ یک میلیون خودرو در راه است...

صنعتسخنگوی وزارت صنعت در خصوص تولید یک میلیون خودرو توسط یک شرکت تولید کننده ماکارونی توضیح داد.

KhabarOnline.ir/
اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

از آنجا که دلالان تا حدودی از این بازار عقب‌نشینی کرده اند، بهتر است که مردم هم با خریدهای هیجانی، باعث تشویق و برگشت...

Bartarinha.ir/
سقوط آزاد قیمت کوییک در بازار/ آخرین قیمت پراید، دنا،...

سقوط آزاد قیمت کوییک در بازار/ آخرین قیمت پراید، دنا،...

صنعتدر حالی که نوسانات قیمتی در بازار خودرو به حداقل رسیده است اما خودروهای کوییک کماکان در حال ارزان شدن هستند.

KhabarOnline.ir/
تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

اعضای دولت پس از بحث و بررسی مقرر کردند دولت در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، الزامات اجرا، راهکارهای...

Borna.news/
عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از 15...

عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از 15...

نشست حضوری و وب کنفرانس “مدیریت عرضه محصولات لوازم یدکی و مصرفی وسایل نقلیه” امروز 11 مرداد 1401، در اتاق اصناف ایران...

Gostaresh.news/
اسامی برندگان رزرو قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد

اسامی برندگان رزرو قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد

اسامی منتخبین رزرو فروش فوق العاده مرحله دوم ایران خودرو ویژه تیرماه 1401 اعلام شد.

Borna.news/
آيین‌نامه واردات خودرو به زودی ابلاغ می‌شود

آيین‌نامه واردات خودرو به زودی ابلاغ می‌شود

​فاطمی امین به سوال مبنی بر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و جدایی بخش بازرگانی از این وزارتخانه پاسخ نداد .

Bartarinha.ir/
خریدران خودرو گوش به زنگ باشند | قیمت خودرو در بازار آزاد

خریدران خودرو گوش به زنگ باشند | قیمت خودرو در بازار آزاد

قیمت برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با افزایش همراه بوده است

MosalasOnline.com/

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو

قیمت جدید شاهین سایپا در بازار خودرو + جدول

قیمت جدید شاهین سایپا در بازار خودرو + جدول

قیمت جدید خودوی شاهین سایپا در بازار امروز را در این گزارش مشاهده کنید.

Gostaresh.news/
قیمت خودرو در بازار آزاد + جدول

قیمت خودرو در بازار آزاد + جدول

قیمت خودروی سمند LX (ساده) 1401 در بازار آزاد، 302 میلیون تومان است.

Gostaresh.news/
پیش‌بینی جدید قیمت خودرو در روزهای آینده

پیش‌بینی جدید قیمت خودرو در روزهای آینده

قیمت خودرو نوسان کمتری را نسبت به گذشته تجربه می‌کند. اما بازار همچنان در وضعیت رکودی قرار دارد و خرید و فروش چندانی...

Bartarinha.ir/
جزيیات عرضه خودرو در بورس کالای ایران

جزيیات عرضه خودرو در بورس کالای ایران

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس باید با هماهنگی وزارت صمت انجام شود، گفت: خودروهایی که در مسیر خروج از قرعه کشی قرار دارند و تولید و عرضه آنها بیش از میزان تقاضا است، امکان عرضه در ب...

FarsNews.ir/
سیگنال خودروسازان به بازار خودرو

سیگنال خودروسازان به بازار خودرو

صنعتتجارت نیوز نوشت: پایان بدون نتیجه مذاکرات هسته‌ای دوحه، بازارها را به تکاپو واداشت و قیمت دلار کاهش قیمت هفته گذشته را یک روزه جبران کرد. اما آیا این افزایش قیمت می‌تواند بر قیمت خودرو هم تاثیر بگ...

KhabarOnline.ir/
قیمت خودرو در بازار آزاد در 4 تیر 1401

قیمت خودرو در بازار آزاد در 4 تیر 1401

قیمت برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز بدون تغییر بوده است.

MosalasOnline.com/
درآمدزایی 117میلیارد یورویی فرودگاه استانبول افزایش 81 درصدی حجم معاملات ارزی در سامانه نیما عکسی از قدیمی‌ترین پمپ بنزین در ایران اعضای جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی شدند هنر آن است که بتوانیم با مردم ناراضی گفت‌وگو کنیم قیمت‌های متفاوت غذای نوزاد/ هزینه خرید سرلاک چقدر است؟ 80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان زمین 2 میلیون و 700 هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شد ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف اعتراض اعضای کمیسیون انرژی به عملکرد وزارت نفت جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد بابایی کارنامی رییس هیات تحقیق و تفحض از شستا شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود افزایش حقوق این بازنشستگان در دستور کار دولت است رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد