سقوط طلای جهانی ادامه‌ دارد

سقوط طلای جهانی ادامه‌ دارد

قیمت طلا امروز (سه‌شنبه) تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و اظهارات تند برخی از اعضای فدرال رزرو کاهش یافت، در حالی که...

به گزارش خبرگزاری برنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 8 و 10 دقیقه صبح به وقت شرقی با 7.8 درصد کاهش به 1964 دلار رسید و در بازار معاملات آمریکا نیز به 1965 دلار رسید.

شاخص دلار ثابت بود و باعث کاهش جذابیت طلا برای خریداران خارجی شد.

جو بایدن، ريیس جمهور ایالات‌متحده و کوین مک کارتی، ريیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه در مورد افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت ایالات‌متحده تنها 10 روز قبل از نکول احتمالی اقتصاد به توافق نرسیدند اما متعهد به ادامه گفتگو شدند.

جیمز بولارد، ريیس فدرال رزرو سنت لويیس، با حفظ طلا در فشار گفت که ممکن است به افزایش نرخ بهره نیاز باشد و این افزایش به تقاضا برای دارایی با بازده صفر آسیب می‌رساند. با این حال، تحلیلگران اظهار کردند که به نظر می‌رسد که خطرات مهم برای طلا کاهشی است زیرا جروم پاول، ريیس فدرال رزرو، هشدار می‌دهد که ممکن است زمان توقف افزایش نرخ رسیده باشد.

ابزار CME FedWatch نشان داد که بازارها در حال حاضر با احتمال 84.7 درصدی قیمت گذاری شده‌اند که فدرال رزرو در ماه آینده بر روی نرخ‌ها ثابت بماند.

یک نظرسنجی در روز دوشنبه نشان داد اقتصاددانان انتظارات خود از زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را عقب انداخته‌اند و پیش‌بینی‌های خود را برای تورم و قدرت بازار کار افزایش داده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، نیل کشکاری، ريیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس هشدار داد اگر چه ممکن است بدترین فشارهای بخش بانکی به پایان رسیده است، اما تاریخ نشان می‌دهد که نباید مشکلات بیشتر را رد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.5 درصد کاهش به 23.55 دلار رسید، پالادیوم 0.4 درصد کاهش یافت و به 1485 دلار و 59 سنت رسید و پلاتین در 1066 دلار و 59 سنت ثابت بود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد