ماجرای آدرس غلط به مال باختگان نیمایی

ماجرای آدرس غلط به مال باختگان نیمایی

تجمع مال باختگان نیمایی در مقابل بانک مرکزی در روز سه‌شنبه هفته گذشته نیز ادامه داشت و مال باختگانی که با مشاوره‌های اشتباه و آدرس غلط برخی از وکلا انتظار دارند، دارایی و سرمایه هایشان از پرونده شکایت شرکت پالایش و پخش از مفسد اقتصادی «م. ذ» بدهکار 500 میلیون دلاری به آن‌ها عودت داده شود.

در پرونده مال باختگان نیمایی که متهم اصلی آن م. ذ است، ردپای صرافی «د» (شرکت تضامنی «ه. پ») با سهم 40 درصدی دیده می‌شود که 58 برابر بیش از سرمایه ثبتی تعهد ارزی بدون پشتوانه داده است.

تجمع مال باختگان نیمایی در مقابل بانک مرکزی روز سه شنبه 23 آذرماه نیز ادامه داشت، مال باختگانی که با مشاوره‌های اشتباه و آدرس غلط برخی از وکلا انتظار دارند، دارایی و سرمایه هایشان از پرونده شکایت شرکت پالایش و پخش از مفسد اقتصادی «م. ذ» بدهکار 500 میلیون دلاری به آن‌ها عودت داده شود در حالی که متهم اصلی این پرونده در سال 1398 در دادگاه جرايم اقتصادی محاکمه و به 15 سال حبس محکوم شده، اما چون «م. ذ» متهم اصلی پرونده پالایش و پخش است، وکلا با دادن کد اشتباه، جهت حمایت از صرافی «د» (شرکت تضامنی «ه. پ») اذهان مال باختگان را به سمت پرونده پالایش و پخش منحرف کرده اند.

12 صرافی تنها کسانی هستند که به لحاظ حقوقی و مالی اقدام به خرید ارز از «م. ذ» کرده اند، اما تاکنون هیچ هزینه‌ای از جهت اشتباه خود پرداخت نکرده اند و هزینه اشتباه این صرافی‌ها متوجه بیش از 600 واردکننده و واحد تولیدی شده است از این رو می‌توان احتمال داد که هر کدام از این 12 صرافی برای جمع آوری ریال مال باختگان با «م. ذ» تبانی کرده باشند.

نگرانی اصلی این است که این مالباختگان تحت تاثیر این وکلا قرار گرفته و با غافل شدن از پروندە اصلی و به جای دنبال کردن اموال و ردیابی معاملات صرافی «د» (شرکت تضامنی «ه. پ») و «م. ذ»، سرگرم پروندە دیگری شوند که هرگز نمی‌تواند محلی برای جبران مطالباتشان باشد

صرافی «ه. پ» در کنار 11 صرافی دیگر خواسته یا ناخواسته با «م. ذ» در کلاهبرداری یک میلیارد درهمی در سامانه نیما همراه شده‌اند. 40 درصد از ارز فروخته شده در سامانه نیما توسط «م. ذ» یعنی 400 میلیون درهم توسط صرافی «ه. پ» به واردکنندگان خالی فروشی شده است. شرکتی که طبق قانون حداکثر می‌توانست 40 میلیارد تومان تعهد ارزی داشته باشد، اما مجموعا در سال 1398 بیش از 1200 میلیارد تومان تعهد ارزی در یک مقطع زمانی ایجاد کرده است.

حال مال باختگان براساس مشاوره‌های اشتباه برخی از وکلا که عملکردشان شايبه‌برانگیز است، انتظار دارند بتوانند از محل شکایت پرونده پالایش و پخش از «م. ذ» به مطالبات خود برسند در حالی که چنانچه «م. ذ» در این پرونده نیز محکوم شود سود آن نصیب شاکی یعنی شرکت پالایش و پخش خواهد شد و نه مال باختگان سامانه نیما! نکته جالب این است که در روند دادرسی سال 1398 و حکم 15 سال زندان و هم روند بررسی پرونده پالایش و پخش در شعبه دهم دادسرای کارکنان نام صرافی «ه. پ» از پرونده حذف شده است. باید امیدوار بود که نقش این صرافی در تغییر ریل قانونی مال باختگان توسط مراجع نظارتی و امنیتی مورد توجه قرار گیرد.

منبع : دیگر رسانه‌ها

مصوبه کمیسیون تلفیق درباره منابع هدفمندی یارانه‌ها فشار گرانی باعث خواهد شد بورس از یاد مردم برود! روغن در بازار کمیاب شد؟ واکنش اتاق ایران به شايبه‌های درآمدی این نهاد تجارت مشکوک یار غار عبدالناصر همتی با انگلیسی‌ها و حامیان اسرايیل +سند شرایط صادرات مجدد فلفل دلمه به روسیه مدیر عامل بانک تجارت:پرداخت وام به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف 100 میلیون تومان حقوق کارکنان خودروسازی‌ها چقدر است؟ سهامداران بخوانند/تصمیم رییس بورس برای پرداخت شود سهامداران خوش به حال این سهامداران شد پیشنهاد ویژه برای تیم اقتصادی دولت ريیسی سود سهام عدالت 99 کی پرداخت می شود؟ اگر در قرعه کشی برنده نمی شوید بخوانید گران‌ترین موبایل‌های بازار کدامند؟ / جدول نرخ‌ها هفته ای سرنوشت ساز برای سرمایه گذاران طلا پرداخت تسهیلات به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی سیگنال سازمان برنامه و بودجه برای بازار سرمایه خبر جدید از پرداخت سود سهامداران کدام بانک‌ ها وام بدون ضامن می ‌دهند؟ راهکارهای تويیتری برای بورس خونین قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد کچاد؛ ارزنده و سودساز | هیجان فروش حقیقی دامن کچاد را هم گرفت پرداخت سود سنوات گذشته سهامداران از طریق سجام انجام می‌شود عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود این 2 خودرو دوباره گران شدند | جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار 9 میلیون قطعه محصولات ایران خودرو ردیابی می‌شوند زمینه‌سازی ریزش بورس با تصمیمات همتی کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران نامه مهم عشقی به مجلس پیش بینی کارشناسان از روند نرخ رمزارزها /بیت کوین تا... باید از ظرفیت زنان در سطح کارشناسی و مدیریتی استفاده شود/حضور بانوان در دخانیات افتخار است واکنش تند دو نماینده مجلس به مواضع ريیس اتاق... قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟ اتصال 1000 روستا به شبکه پایدار و اینترنت لوکس‌سواران منتظر پیامک باشند شرایط استثنایی دریافت وام اعلام شد وضعیت عجیب 750 کامیون که در یک مرز، زمین گیر شده اند معاملات مشکوک دو پترو پالایشی در بورس هزینه رهن و اجاره خانه در دزاشیب +جدول منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه مشخص شد جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار کارکنان بخش خصوصی هم مشمول دریافت وام بدون ضامن شدند کاهش قیمت خودروهای داخلی | قیمت‌گذاران بازار عقب‌نشینی کردند اعلام برندگان قرعه‌کشی دو طرح پیش فروش و مشارکت در تولید 6 محصول سایپا آخرین وضعیت جاده‌‌های کشور/ 34 محور به دلیل کاهش ایمنی مسدود است اقدام مشترک دولت و مجلس برای هدفگذاری خودروسازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بازداشت شد کار مشترک مجلس و دولت برای صنعت خودرو جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار/ جدول قیمت‌ها