رشد قیمت طلا ادامه دارد؟

رشد قیمت طلا ادامه دارد؟

قیمت طلای جهانی امروز، سه‌شنبه با حمایت ضعیف‌تر دلار آمریکا و بازدهی خزانه‌داری افزایش یافت زیرا سرمایه‌گذاران منتظر...

ایسنا: قیمت طلای جهانی امروز، سه‌شنبه با حمایت ضعیف‌تر دلار آمریکا و بازدهی خزانه‌داری افزایش یافت زیرا سرمایه‌گذاران منتظر صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو در مورد چشم‌انداز نرخ بهره هستند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت 8 و 52 دقیقه صبح به وقت شرقی با 14.2 درصد افزایش به 1991 دلار و 80 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.72 درصد افزایش به 1992 دلار و 80 سنت رسید.

ادوارد میر، تحلیلگر فلزات گفت: بازده دلار و اوراق قرضه ایالات‌متحده همچنان در حال کاهش است و تقاضا از سوی بانک‌های مرکزی نیز بسیار قوی و همه اینها برای طلا صعودی است. در حالی که سرمایه‌گذاران انتظار دارند نرخ بهره آمریکا در سال آینده کاهش یابد، دلار به پایین‌ترین سطح 2.5 ماهه سقوط کرد. دلار ضعیف‌تر، طلا را برای دیگر دارندگان ارز ارزان‌تر می‌کند.

صورت‌جلسه آخرین جلسه فدرال رزرو امروز برگزار می‌شود و نشانه‌های کاهش نرخ تورم در ایالات‌متحده این انتظار را افزایش داده است که بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ‌های بهره را افزایش داده است.

شاخص بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده نزدیک به پایین‌ترین سطح دو ماهه که هفته گذشته به آن رسید، در نوسان بود.

بر اساس گزارش FedWatch Tool CME، بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو در نشست دسامبر نرخ‌های خود را بدون تغییر باقی بگذارد و در حال حاضر قیمت‌گذاری با احتمال بیش از 50 درصدی برای کاهش حداقل 25 واحدی تا ماه مه افزایش یابد. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.

توماس بارکین، ريیس فدرال رزرو ریچموند گفت که احتمالا تورم پایدار باقی می‌ماند و فدرال رزرو را مجبور می‌کند که نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی‌تر از آنچه سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند بالا نگه دارد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 1.6 درصد افزایش به 23.74 دلار رسید، پلاتین 0.4 درصد افزایش یافت و به 922.1 دلار رسید، در حالی که پالادیوم با 0.3 درصد کاهش به 1074 دلار و 44 سنت رسید.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد