ابلاغ بسته حمایتی در راستای بازگرداندن اعتماد فعالان بازار سرمایه است

ابلاغ بسته حمایتی در راستای بازگرداندن اعتماد فعالان بازار سرمایه است

بورستهران- ایرنا- وزارت اقتصاد اعلام کرد: بسته حمایتی 10 بندی در راستای حمایت از بازار سرمایه و بازگرداندن اعتماد از دست رفته فعالان بازار سرمایه به دلیل اقدامات نادرست دولت گذشته ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد با عنوان «فرمان درمانی در بورس تهران»، توضیح داد: بازارهای مالی در همه جای دنیا همواره دچار فراز و فرود هستند و نمی‌توان گفت حضور در این بازار همواره برای فعالان آن سودآور خواهد بود البته باید این موضوع را نیز یادآور شد که همواره کارشناسان تاکید کرده‌اند که نگاه به بورس باید با دید بلندمدت باشد.

طی ماه‌های اخیر بورس آنچنان که فعالان آن انتظار داشتند روزهای خوبی نداشته است و این موضوع موجب شد بخشی از سهامداران به صورت هیجانی در صف فروش قرار بگیرند در حالی که کارشناسان معتقدند قیمت واقعی سهام در بازار بیش از قیمت‌های فعلی است.

دولت سیزدهم از زمان روی کار آمدن همواره بر حمایت از بازار سرمایه تاکید کرده و سعی کرد با اتخاذ و اجرای سیاست‌های درست از این بازار حمایت کند تا اعتمادی که از فعالان این بازار به دلیل اقدامات نادرست در دولت گذشته سلب شد، جلب شود.

ابلاغ بسته حمایتی 10 بندی که در آن بیمه کردن سهام حاضر در پورتفوی اشخاص حقیقی تا سقف 100 میلیون تومان برای هر نفر، انتشار اوراق اختیار تبعی فروش بر روی سهام موجود در صندوق‌های درآمد ثابت تا سقف 400 هزار میلیارد ریال، تزریق منابع جدید توسط صندوق‌های حاکمیتی برای خرید سهام در بازار سرمایه، واریز منابع مندرج در ردیف بودجه سال 1401 به صندوق تثبیت از جمله اقداماتی است که در راستای بازگرداندن اعتماد به سهامداران از سوی دولت صورت گرفته است.

در کنار اقدامات فوق دولت به دنبال حذف کامل قیمت‌گذاری دستوری کالاها است که همواره از مطالبات فعالان بورس بوده است و بر این اساس عرضه برخی کالاها همچون سیمان و برخی از خودروها در بورس صورت گرفت. هرچند اقدامات دولت در حمایت از بورس با بی‌انصافی از نگاه برخی رسانه‌ها مورد نقد قرار می‌گیرد، اما دولت سیزدهم ترجیح می‌دهد به‌جای بی‌تفاوتی به این بازار همانند اتفاقی که در دولت قبل صورت گرفت این نقدها را به جان بخرد تا با حمایت‌هایی که صورت می‌گیرد، بازار سرمایه به روزهای خوب خود برگردد.

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد