شفاف‌سازی 6 نماد بورسی

شفاف‌سازی 6 نماد بورسی

روزهای پایانی هفته‌‌‌ گذشته اطلاعیه‌‌‌هایی در سامانه کدال منتشر شد که بخشی از این اطلاعیه‌‌‌ها به افشای اطلاعات شرکت‌‌‌ها اختصاص داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای پایانی هفته‌‌‌ای که گذشت، اطلاعیه‌‌‌های متعددی تحت عناوین مختلف در سامانه کدال منتشر شد که بخشی از این اطلاعیه‌‌‌ها به افشای اطلاعات شرکت‌‌‌ها اختصاص داشته است. این اطلاعیه‌‌‌ها از جهت میزان اهمیت به دو گروه الف و ب دسته‌‌‌بندی می‌‌‌شوند. در ادامه به تشریح جزيیات این دسته از اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته شده است.
غصینو: شرکت صنعتی مینو اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌‌‌رسانی ناشی از تغییرات قیمت را در کدال منتشر کرد. شرکت در خصوص آخرین وضعیت نصب و راه‌‌‌اندازی خطوط تولید ساقه طلایی اعلام کرد که کار نصب و استقرار یکی از خطوط (با بالغ بر 98 درصد پیشرفت کار) به پایان رسیده و در آذر ماه سال جاری به تولید آزمایشی می‌‌‌رسد و خط دوم با پیشرفت 95 درصدی، مراحل پایانی نصب را طی می‌‌‌کند و در این ارتباط مهندسان و کارشناسان اروپایی برای این منظور در محل کارخانه استقرار دارند و امید است فروردین ماه راه‌‌‌اندازی و به تولید آزمایشی برسد.

در خصوص آخرین وضعیت شرکت چاپ و بسته‌‌‌بندی تندیس مینو که 73 درصد از سهام آن متعلق به شرکت صنعتی مینو (سهامی عام) است اعلام کرد که کارهای ساختمانی و تاسیساتی کارخانه در مراحل پایانی است. دستگاه‌‌‌ها، تجهیزات و قطعات به محل کارخانه رسیده و آماده نصب است. درصد پیشرفت این پروژه بالغ بر 63 درصد است. در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌‌‌گذاری‌‌‌های بلندمدت نیز شرکت گفته است که ارزیابی عمده شرکت‌‌‌های فرعی سرمایه‌‌‌پذیر به پایان رسیده و گزارش کارشناسی کارشناس رسمی دادگستری واصل شده است و به محض اخذ گزارش کارشناسی الباقی شرکت‌‌‌های سرمایه‌‌‌پذیر، ضمن رعایت تشریفات قانونی و اطلاع‌‌‌رسانی از طریق سامانه کدال در مهلت قانونی، اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. در انتها شرکت در خصوص خرید و تامین مواد اولیه اصلی و استراتژیک موردنیاز شرکت با توجه به تورم و تغییر قیمت این مواد، ضمن پیش‌‌‌بینی و برنامه‌‌‌ریزی دقیق، اقدامات لازم نسبت به تامین صورت گرفته است.

دتولید: شرکت داروسازی تولید دارو اعلام کرد که در اجرای ماده 11 دستورالعمل مصوب 03/ 10/ 1390 الزامات افشای اطلاعات و معاملات با اشخاص وابسته مشمول ماده 129 قانون تجارت که مبلغ معامله معادل یا بیش از 5 درصد دارایی‌‌‌های ناشر باشد، به استحضار می‌‌‌رساند این شرکت سالیانه بیش از 5 درصد ارزش دارایی‌‌‌، کالا (داروی ساخته شده) به صورت فروش قطعی و سیر فروش به شرکت پخش دارو (سهامی عام)به فروش ‌‌‌می‌‌‌رساند.

ثغرب: شرکت سرمایه‌‌‌گذاری مسکن شمال غرب از امضای مبایعه‌نامه زمین خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که مبایعه‌‌‌نامه زمین نصر به متراژ 56/ 5881متر مربع واقع در تبریز با توجه به تکمیل 65 درصد از پروژه پیمانکاری مامور سرا طبق مفاد قرارداد فی‌مابین امضا شد و جزو زمین‌‌‌های آماده برای ساخت طبقه‌‌‌بندی شد.

جم‌پیلن: شرکت پلی‌پروپیلن جم توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌‌‌های مالی منتشر شده در کدال منتشر کرد. شرکت دلیل افزایش سود عملیاتی در 6 ماه نخست سال را افزایش نرخ فروش محصولات این شرکت (میانگین هر کیلو از 3/ 16 هزار تومان به 8/ 33 هزار تومان) دانسته است. شرکت در این خصوص اعلام کرده که نرخ فروش محصولات متاثر از دو عامل نرخ‌‌‌های جهانی پروپیلن و افزایش نرخ ارز است.

ددانا: شرکت داروسازی دانا نیز در خصوص افزایش بیش از 30درصدی سود شش ماه اول سال 1400 نسبت به دوره مشابه سال قبل گفت: این افزایش ناشی از تولید و فروش محصولات جدید، راه‌‌‌اندازی خطوط جدید و همچنین افزایش فروش تعدادی از محصولات مرتبط با بیماری کرونا نسبت به فروش نرمال در دوره مشابه سال قبل است.

حفاری: شرکت حفاری شمال نیز روز چهارشنبه طی اطلاعیه‌‌‌ای تحت‌عنوان «شفاف‌‌‌سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده» در خصوص ارزش جایگزینی و سرمایه‌گذاری در نیروی مرکزی صبا توضیحاتی به شرح ذیل ارايه کرد:

درخصوص عدم افشای ارزش جایگزینی دارایی‌‌‌ها: درخصوص به‌روزرسانی ارزش جایگزینی دارایی‌‌‌ها و استفاده از روش تجدیدارزیابی دارایی‌‌‌ها، همانگونه که در مجمع عمومی عادی فوق‌‌‌العاده مورخ 06/ 08/ 1400 توسط ریاست مجمع بیان شد، به دلیل اینکه بخش اعظم دارایی‌‌‌های این شرکت استهلاک‌‌‌پذیر است در حال حاضر این شرکت در خصوص تجدیدارزیابی برنامه‌‌‌ای ندارد.

همچنین شرکت به دلیل درخواست سهامداران جدول ارزش جایگزینی دارایی‌‌‌های شرکت را براساس آخرین پوشش بیمه‌‌‌ای اعلام شده به نرخ روز در سامانه کدال منتشر کرد.

عدم ارايه اطلاعات شرکت نیروی مرکزی صبا: با توجه به نظر حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و به استناد استاندارد حسابداری شماره 20، در شرایطی صورت‌‌‌های مالی به روش ارزش ویژه تهیه می‌‌‌شود که شرکت سرمایه‌‌‌گذار دارای نفوذ بااهمیت در شرکت سرمایه‌‌‌پذیر باشد.

با عنایت به اینکه هیچ شواهدی مبنی بر نفوذ با اهمیت شرکت حفاری شمال در شرکت تولید نیروی مرکزی صبا وجود ندارد (عضو هیات مدیره وجود ندارد) نیاز به ارايه صورت‌‌‌های مالی به روش ویژه نبوده است. (به‌رغم دارا بودن حق رای بالای 20درصد)

منبع: دنیای اقتصاد

مطالعه بیشتر: کدام نمادها سود نقدی تقسیم کردند
روزهای سرخ بورس پایان ندارد / ثاثیر منفی 2 هزار واحدی «فارس» بر شاخص کل

روزهای سرخ بورس پایان ندارد / ثاثیر منفی 2 هزار واحدی «فارس» بر شا...

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با افتی 1٫25 درصدی به سطح یک میلیون و 340 هزار واحدی سقوط کرد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس امروز 10 آذر / دی ماه بازار رشد می‌کند؟

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 10 آذرماه) با 17 هزار و هشت واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.

JameJamOnline.ir/

بورس 849 واحد افت کرد

عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

روند نزولی در بازار سرمایه همچنان ادامه دارد، به طوری که شاخص کل بورس امروز به زیر یک میلیون و 350 هزار واحد رسید.

Bartarinha.ir/
جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد

جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اورا...

امروز، دهم آذرماه جلسه شورای مشورتی سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور روسای فعلی و سابق سازمان، اعضاء هیيت مدیره و برخی از صاحبنظران بازار سرمایه برگزار شد.

Sena.ir/
تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس!

تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس...

51 هزار میلیارد تومان اوراق جدید از ابتدای سال 1400 تاکنون فروش رفته و 58 هزار میلیارد تومان از اوراق دولت قبل بازپرداخت شده که نشان می‌دهد خالص تامین مالی دولت سیزدهم در این مدت، منفی هفت هزار میلیار...

Sena.ir/
تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس

تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس

بورستهران- ایرنا- 51 هزار میلیارد تومان اوراق جدید از ابتدای سال 1400 تاکنون فروش رفته و 58 هزار میلیارد تومان از اوراق دولت قبل بازپرداخت شده که نشان می‌دهد خالص تامین مالی دولت سیزدهم در این مدت، من...

Irna.ir/
عرضه‌های متنوع در تالارهای بورس کالا

عرضه‌های متنوع در تالارهای بورس کالا

تالارهای چندگانه بورس کالا امروز ساعات شلوغی را سپری خواهند کرد به طوریکه علاوه بر عرضه های متنوع در تالار صادراتی، صنعتی و پتروشیمی، 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قالب قرارداد کشف پریمیوم و دو...

Sena.ir/
نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

امروز انواع محصولات پتروشیمی و نفتی روی میز بورس انرژی عرضه می‌ شوند.

Sena.ir/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات (10آذر) / افت دو هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات (10آذر) / افت دو هزار واحدی ش...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نخستین ساعت بازار 0.2درصد افت داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.3درصد نزول کرد.

EghtesadOnline.com/
صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری/ «اقتصاد ترکیه ایرانی‌ها را نجات می‌دهد؟» تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس! نرخ 12 ارز ثابت است/ افزایش نرخ 20 ارز پذیره نویسی شرکت بیمه اتکایی تهران رواک به مدت 15 روز داد و ستد بیش از 4 میلیارد برگه بهادار رونق دلال بازی با کد ملی در بازار خودرو روزهای سرخ بورس پایان ندارد / ثاثیر منفی 2 هزار واحدی «فارس» بر شاخص کل مسکن ملی چند متری است؟ ریزش 17 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات بررسی و آسیب‌شناسی قطعی گاز صنایع افزایش احتمالی قیمت گوشت هشدار نسبت به کمبود گوشت در آینده دلایل ریزش ارزش سهام عدالت / رمزارزها در تابلوی فرابورس و شفاف معامله شوند "زاگرس" واحد اول تولیدی را تعطیل کرد افزایش سرمایه "فرابورس" به ثبت رسید شاخص های نزولی وال استریت/بورس های آسیایی هم کاهشی بود تحلیلگران نفت 75 دلاری را پیش بینی کردند رینگ داخلی بورس انرژی میزبان دو محصول دادوستد 2 هزار میلیارد ریالی در معاملات بورس انرژی عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قابلب کشف پریمیوم طلا با رشد 0.5درصدی همراه شد خرج 2.5میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل ‌کاهش 40 درصدی هزینه ساخت مسکن با صنعتی‌سازی معرفی نسل جدید کراس اوور سوزوکی + عکس ‌انتشار اوراق تامین مالی توسط 8 شرکت بورسی با رتبه‌بندی اعتبار