هشدار پلیس برای کلاهبرداری به شیوه فروش حواله خودرو

هشدار پلیس برای کلاهبرداری به شیوه فروش حواله خودرو

پلیسایرنا نوشت: ريیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا به شهروندان در ارتباط با کلاهبرداری به شیوه فروش حواله خودرو هشدار داد.

سرهنگ محمد شریفی در تشریح هشدار پلیس اظهار داشت: در پی شکایاتی مبنی بر فعالیت کلاهبرداری شخصی از طریق فروش حواله خودرو و عدم تحویل خودروها، پرونده به کارآگاهان پلیس اگاهی شهرستان سبزوار ارجاع شد.

وی افزود: بررسی های اولیه کارآگاهان حاکی از این بود که فردی به هویت معلوم اقدام به فروش حواله خودرو به مبلغی بالاتر از کارخانه و کم‌تر از قیمت بازار آزاد کرده و پس از اینکه حدود 40 الی50 دستگاه خودرو را سر موعد تحویل داده متواری شده است.

ريیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه مالباختگان از شهرهای مختلف تهران، سمنان، ورامین، سبزوار، ششتمد، خوشاب، داورزن، جوین، جغتای اقدام به واریز پول به حساب متهم کرده بودند، تصریح کرد: طبق تحقیقات تاکنون بیش از 300 نفر شاکی شناسایی شده که ارزش کلاهبرداری صورت گرفته بالغ بر 250 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی گفت: پس از یک ماه تلاش شبانه روزی کارشناسان دایره اطلاعات جنایی و کلاهبرداری پلیس آگاهی مشخص شد که متهم در چندین استان کشور (تهران، مشهد، کرمان، مازندران و گلستان) در حال تردد بوده که وی در شهر گرگان شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در منزلش شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ شریفی تصریح کرد: پس از انتقال این کلاهبردار به اداره پلیس آگاهی وی اعتراف کرد با همکاری 4 نفر دیگر و با برنامه ریزی قبلی اقدام به فروش حواله خودرو کرده و پس از تحویل چندین دستگاه سرموعد و جلب اعتماد شهروندان متواری شده است.

وی با بیان اینکه متهم نامبرده با قرار بازداشت موقت تحویل زندان شد، گفت: با این حال نظر به مراجعه روزانه شکات جدید تحقیقات جهت شناسایی متهمان متواری کماکان ادامه دارد.

ريیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان توصیه و هشدار داد: به هیچ عنوان فریب تبلیغات و آگهی های افراد کلاهبردار در سایت ها و ... را نخورید و حتما در این خصوص از منابع رسمی و معتبر اقدام به ثبت نام و خرید خودرو کنند.

وی با اشاره به سوءاستفاده برخی کلاهبرداران در فروش حواله خودروها به متقاضیان اظهار داشت: شهروندان می‌بایست فریب وعده‌های پوچ و وسوسه انگیز شرکت‌های بدون مجوز و افراد ناشناس مبنی بر تحویل خودرو با شرایط ویژه و استثنایی را نخورند.

سرهنگ شریفی با بیان اینکه کلاهبرداران معمولا طعمه‌های خود را از بین افرادی انتخاب می‌کنند که آشنایی کافی با فرآیندهای قانونی ندارند، تصریح کرد: هموطنان لازم است در برخورد با شرکت‌های اجاره‌ای و فاقد مجوز دقت لازم را به عمل آورده و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 درمیان بگذارند.

بیشتر بخوانید: سرنوشت زورگیرهای مسافرنما در سعادت‌آباد

47236

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد