تکلیف جدید مسکنی به این دستگاه های اجرایی

تکلیف جدید مسکنی به این دستگاه های اجرایی

بر اساس مصوبات شورای عالی مسکن، دستگاههای اجرایی موضوع ماده 10 قانون جهش تولید مسکن مکلفند، ظرف مدت مقرر مندرج در...

 بر اساس مصوبات سومین جلسه شواری عالی مسکن، تامین زمین به عنوان اولویت اول وزارت راه و شهرسازی در نهضت ملی مسکن مورد تاکید قرار گرفته است.

بر این اساس 5 مصوبه و یک تبصره از مصوبات سومین جلسه شورای عالی مسکن به مسيله زمین اختصاص دارد که عمده این مصوبات در راستای اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن است.

مشروح این مصوبات به شرح ذیل است: 

1-دستگاه های اجرایی موضوع ماده 10 قانون جهش تولید مسکن مکلفند، ظرف مدت مقرر مندرج در قانون نسبت به تحویل اراضی در اختیار به وزارت راه و شهرسازی اقدام کنند.

2-استانداران سراسر کشور به عنوان ريیس شورای برنامه‌ریزی استان مکلفند، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا اراضی پیشنهاد شده توسط وزارت راه و شهرسازی جهت تغییر کاربری برای استفاده در طرح های حمایتی مسکن مطابق با زمان‌بندی مندرج در ماده 8 قانون جهش تولید مسکن تعیین تکلیف شود. چنانچه دستگاه ها پاسخ استعلامات را در زمان تعیین شده ارسال کنند به مفهوم پاسخ مثبت آن دستگاه تلقی و شورای برنامه‌ریزی استان می‌بایست بر این اساس اقدام کند.

3- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف است، در صورت تبدیل روستا به شهر بر اساس تقسیمات کشوری اراضی که در اجرای ماده 4 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن از دستگاه‌های دولتی تحویل گرفته است را به صورت رایگان به وزارت راه و شهرسازی تحویل و یا در قالب طرح های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی استفاده کند؛ شهرهایی که در گذشته از روستا به شهر تبدیل شده اند نیز مشمول موضوع این بند می‌شوند.

4-وزارت جهاد کشاورزی (سازمان منابع طبیعی) مکلف است، همه اراضی واقع در محدوده و حریم شهرها به استثنای اراضی موضوع تبصره 2 ماده 9 قانون جهش تولید مسکن را ظرف مدت دو ماه آتی به وزارت راه و شهرسازی تحویل کند.

5- استانداران سراسر کشور به عنوان ريیس شورای مسکن استان مکلفند اراضی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن را مطابق با برنامه تامین مسکن ابلاغ به استان‌ها طی چهار سال را، حداکثر تا پایان مرداد ماه تامین کنند و شورای عالی شهرسازی و معماری مطابق زمانبندی تعیین شده نسبت به الحاق شهرهای بالای 50 هزار نفر اقدام کند.

قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج...