خرید و فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع شد + جزییات

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع شد + جزییات

ريیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌ و شهرسازی زنجان، از ممنوعیت و غیرقانونی بودن خرید و فروش امتیاز طرح نهضت...

در روز چهارشنبه، بهزاد کردلو اظهار داشت: یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی، تامین مسکن به عنوان بخشی از نهضت ملی مسکن برای افراد واجد شرایط و با رعایت دستورالعمل‌های مربوطه است. با این حال، متاسفانه برخی از افراد با استفاده از عنوان خرید، تلاش می‌کنند در شبکه توزیع اختلال ایجاد کنند.

وی، با تاکید بر اینکه به اتحادیه های املاک، در سراسر کشور اعلام شده است که حق تنظیم قرارداد خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن در این حوزه را ندارند، اظهار داشت: ادارات ثبت اسناد و املاک کشور هم به دفاتر ثبت اسناد اعلام کرده است که حق تنظیم سند در این خصوص را ندارند.

ريیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌ و شهرسازی زنجان، ادامه داد: مطابق ماده 13 قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها هم، به این موضوع تاکید شده است که بنگاههای املاک حق تنظیم قرارداد برای امتیاز مسکن های حمایتی را ندارند.

کردلو تاکید کرد: از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن به سازمانهای مربوطه از جمله اتحادیه مشاوران املاک، اتاق اصناف، اداره صمت، اداره ثبت اسناد و املاک، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دادستانی در استان نیز این موضوع ابلاغ شده است که ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن اطلاع رسانی شود.

وی گفت: از زمان ثبت نام نیز در فرم های ثبت نام به متقاضیان اطلاع رسانی لازم صورت گرفته که خرید و فروش مسکن ملی ممنوع و غیر قانونی است.

ريیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان خاطرنشان کرد: همچنین از طریق اتاق اصناف به اتحادیه مشاورین املاک ابلاغ شده که بنگاه‌های معاملات املاک، قرارداد خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن را تنظیم نکنند و این امر غیرقانونی است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد