ترخیص فوری کالا‌های کشاورزی آغاز شد

ترخیص فوری کالا‌های کشاورزی آغاز شد

شرایط ترخیص فوری کالا‌های کشاورزی فساد پذیر از جمله نباتات زنده و محصولات نباتی که مورد توافق دستگاه‌های مربوطه قرار گرفته بود جهت اجرا در دستور کار گمرک قرار گرفت.

ایسنا: شرایط ترخیص فوری کالا‌های کشاورزی فساد پذیر از جمله نباتات زنده و محصولات نباتی که مورد توافق دستگاه‌های مربوطه قرار گرفته بود جهت اجرا در دستور کار گمرک قرار گرفت.

طبق اعلام ارونقی- معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران- شیوه نامه مربوط به ترخیص کالا‌های کشاورزی فسادپذیر در جلسات کارشناسی و مشترک بین مراجع ذیربط و ذیصلاح و مراجع نظارتی مطرح و پس از بحث و بررسی و اعلام نهایی مورد موافقت قرار گرفته است.

وی با اشاره به ابلاغ شیوه نامه مربوطه به گمرکات اجرایی، بخشی از جزيیات آن را اعلام کرد و توضیح داد.

بر این اساس گمرک مکلف است که انبار‌های اختصاصی صاحبان کالا‌های معرفی شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی را به عنوان انبار‌های مرجع تحت کلید گمرک به رسمیت شناخته و اقدامات لازم را در راستای نظارت بر دپوی کالا‌های کشاورزی در انبار‌های معرفی شده با اخذ تعهد مکتوب بالاترین مقام مسيول این شرکت‌ها به عنوان تضمین انبار‌ها انجام دهد.

همچنین با توجه به لزوم تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی و شرایط خاص موجود، شرکت‌های معرفی شده از سوی وزارت کشاورزی موظفند به محض رسیدن کالا‌های مربوطه نسبت به اظهار اولیه به گمرک اقدام کنند. بر این اساس جهت جلوگیری از هر گونه ایستایی در انتقال این کالاها، انتقال به انبار با صدور حکم انجام و صرفا گمرک مکلف است با صدور حکم کلی و اخذ قبوض باسکول کالا‌های بارگیری شده، اجازه خروج کالا بدون هر نوع تشریفات گمرکی را صادر کند.

از سویی کالا‌های مورد نظر به عنوان کالا‌های حمل یکسره تلقی شده و تحویل آن از پای کشتی و سایر وسایط نقلیه در زمان تخلیه انجام می‌شود.

برای اظهار کالا ثبت سفارش لازم نیست

معاون امور گمرکی گمرک ایران در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: برای اظهار کالا به گمرک ارايه مجوز ثبت سفارش الزامی نیست و با توجه به تصمیمات اخذ شده قبلی، در صورت وجود ثبت سفارش، نیاز به ارايه ثبت سفارش معتبر نبوده و گمرک مکلف است نسبت به پذیرش مجوز ثبت سفارش‌های تاریخ منقضی برای ترخیص کالا‌های کشاورزی اقدام کند.

بر این اساس به گمرک تکلیف شده به نحو مقتضی از جمله «صدور حکم» نسبت به ترخیص فوری کالا‌های کشاورزی فساد پذیر، بدون اخذ کد رهگیری بانک اقدام و جهت ارايه کد رهگیری یا اعلامیه تامین ارز به گمرک، تعهد سه ماهه غیر محضری از صاحب کالا دریافت و ظرف موعد مقرر پیگیری لازم را انجام دهد.

میزان دپو بیش از 5 ماه نیست

همچنین مدت مجاز نگهداری کالا در انبار‌های گمرک مشمول مهلت مقرر در قانون امور گمرکی و مصوبات دیگر نبوده و گمرک اجرایی مکلف است از متروکه کردن کالای کشاورزی دپو شده در انبار‌های یادشده خودداری کند. در هر صورت میزان ماندگاری کالا در انبار نباید بیش از 5 ماه باشد.

مسيولیت حفظ و نگهداری کالا‌های موجود در انبار‌های اعلام شده از هنگام تخلیه در انبار تا زمان خروج از آن با صاحب کالا بوده و صاحبان کالا یا مراجع تحویل گیرنده مکلفند کالا‌های موجود در انبار را در مقابل خطرات ناشی از آتش سوزی و اشتعال بیمه کنند.

پس از دپوی کالا در انبار گمرک نسبت به انجام تشریفات گمرکی مربوط به اظهارنامه اقدام و پس از بررسی‌های لازم و اخذ مجوز قانونی اخذ حقوق ورودی و عوارض متعلقه نسبت به صدور پروانه الکترونیک اقدام تا تشریفات ترخیص قطعی کالا انجام و سپس اجازه خروج کالا از انبار به نحو مقتضی و ورود آن به کشور صادر کند.

به گفته این مقام مسيول، رسیدگی به ارزش کالا مانع از ترخیص کالا‌های کشاورزی نبوده و گمرک مکلف است ضمن ترخیص کالا‌های مربوطه رسیدگی به ارزش کالا را به بعد از ترخیص موکول کند.

local_offerبرچسب‌ها:
دلیل انفجار در گمرک اسلام قلعه مشخص شد

دلیل انفجار در گمرک اسلام قلعه مشخص شد

سخنگوی گمرک گفت: با بازگشایی مجدد گمرک اسلام قلعه افغانستان، همه کالاهای تجاری متوقف در مرز دوغارون غیر از محموله‌های سوختی از سوی گمرک اسلام قلعه افغانستان از امروز پذیرش می‌شود.

Bartarinha.ir/
گمرک: هیج واکسن فایزری ترخیص نشده است

گمرک: هیج واکسن فایزری ترخیص نشده است

به دنبال انتشار برخی خبرها در رابطه با ورود محموله واکسن "فایزر" به کشور، معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد که هر دو محموله وارداتی واکسن در مدت اخیر "اسپوتنیک وی" روسی بوده و هیچ واکسن فایزری در این مدت...

Bartarinha.ir/
پول نبود ، 320تن گوشت 7سال در گمرک ماند!

پول نبود ، 320تن گوشت 7سال در گمرک ماند!

معاون سازمان اموال تملیکی می‌گوید 320 تن گوشتی که هفت سال پیش وارد گمرک شد مجوز سازمان دامپزشکی را برای ترخیص دریافت نکرد و باید منهدم یا به صورت مصرف ثانویه تعیین تکلیف می‌ شد اما به دلیل هزینه بالای...

Bartarinha.ir/
شرط گمرک برای واردات موز

شرط گمرک برای واردات موز

معاون فنی گمرک گفت: واردات موز با تایید منشا ارز حاصل از صادرات سیب از سر گرفته می‌شود.

TejaratNews.com/
دپوی 8 میلیون تن کالا در گمرک / خراب شدن کالاهای اساسی واقعیت دارد؟

دپوی 8 میلیون تن کالا در گمرک / خراب شدن کالاهای اساسی واقعیت دارد...

سخنگوی گمرک ایران می‌گوید: تمام کالاهای اساسی که در بنادر، لنگرگاه‌ها و روی شناور است، هشت میلیون و 300 هزار تن است که با تصمیمات اخیر ارزی 50 تا 70 درصد این کالاها تا دو هفته دیگر ترخیص می‌شود.

TejaratNews.com/
آغاز ترخیص سریع کالای اساسی از گمرک

آغاز ترخیص سریع کالای اساسی از گمرک

بالاخره پس از هفته‌ها انتظار و جنجال خبری، مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گره عجیب کالاهای اساسی دپو شده در گمرک را باز کرد و ترخیص این کالاها بدون کد رهگیری و نظارت بانک مرکزی ایران آغاز شد.

TejaratNews.com/
وزیر صنعت: ترخیص کالاهای اساسی در گمرک سرعت می‌گیرد

وزیر صنعت: ترخیص کالاهای اساسی در گمرک سرعت می‌گیرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید به سرعت ترخیص کالاهای اساسی در گمرکات کشور گفت: براساس دستور رییس‌جمهوری قرار است نسبت به ترخیص کالاهای اساسی در گمرک به فوریت اقدام شود و دراین باره هماهنگی خوبی بین ...

TejaratNews.com/
واکنش گمرک به بانک مرکزی در مورد ترخیص برنج

واکنش گمرک به بانک مرکزی در مورد ترخیص برنج

معاون گمرک، در مورد اعلام بانک مرکزی مبنی بر ترخیص بخشی از محموله برنج وارداتی از گمرک اظهار کرد: مصوبات ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت که امضای نماینده بانک مرکزی نیز ذیل این مصوبات قرار دارد، تصریح به...

TejaratNews.com/
علت رسوب برنج در گمرک / درخواست بانک مرکزی از رسانه‌‌‌ها

علت رسوب برنج در گمرک / درخواست بانک مرکزی از رسانه‌‌‌ها

علت اصلی رسوب برنج‌های وارداتی در گمرکات و بنادر کشور، ترخیص درصدی کالا توسط «گمرک»، بدون داشتن تخصیص ارز و کد رهگیری برای ثبت‌ سفارش مرتبط با آنهاست، بانک مرکزی به محض دریافت فهرست ثبت‌سفارش‌های منطب...

TejaratNews.com/
واکنش گمرک به فساد برنج های دپو شده

واکنش گمرک به فساد برنج های دپو شده

به دنبال اعلام فسادپذیری بیش از 200 هزار تن برنج رسوبی در گمرک و بنادر کشور و عدم اقدام به موقع از سوی دستگاه‌های مربوطه برای ترخیص این محصول، معاون فنی گمرک اعلام کرد: با وجود گزارش‌هایی که در این را...

Bartarinha.ir/
مشوق‌های تازه گمرک برای صادرکنندگان

مشوق‌های تازه گمرک برای صادرکنندگان

ريیس کل گمرک ایران در آستانه روز ملی صادرات از اعطای تسهیلات و مشوق‌های بیشتر گمرکی به صادرکنندگان با هدف رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور خبر داد.

Sena.ir/
گمرک: داروها صرفا از ایران ترانزیت شده است

گمرک: داروها صرفا از ایران ترانزیت شده است

سخنگوی گمرک گفت: بیش از 1654 تن دارو که از کشورهای صادر کننده توسط عراقی ها خریداری شده صرفا با انجام تمام تشریفات، از خاک ایران ترانزیت شده و داروها به هیچ عنوان ایرانی یا برای مصرف در ایران نبوده اس...

Bartarinha.ir/
مخالفت گمرک با ترانزیت خودروهای آمریکایی

مخالفت گمرک با ترانزیت خودروهای آمریکایی

گمرک ایران با ترانزیت خودرو‌های آمریکایی و لوکس مخالفت کرد.

Bartarinha.ir/

لزوم پاسخگویی بازرسی گمرک در خصوص ابهامات تسهیلات بن بیمه/آزمون مهم برای نهادهای نظارتی گمرک

3.2 میلیون تن کالا دپو شده در گمرک / لیست کالاهای دپویی گمرک

3.2 میلیون تن کالا دپو شده در گمرک / لیست کالاهای دپویی گمرک

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، کالاهای اساسی دپو شده در گمرکات به 3 میلیون و 200هزار تن می‌رسد که به گفته معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران بیشترین مانع ترخیص کالا و مهم‌ترین دلیل دپوی کالا در گمرکات م...

TejaratNews.com/
"غپاذر" از سهامداران دعوت کرد فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! صعود بی‌سابقه بیت‌کوین ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است پذیرش "وسرمد" در فرابورس راه‌اندازی خط تولید کاشی و سرامیک در "کصدف" شرکت‌های سهام عدالت به عنوان بال‌های توسعه اقتصادی استان‌ها عمل کنند قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟ کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت زنگ خطر یک وابستگی خطرناک پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 فروردین 1400 پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟ قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید روند مثبت شاخص ادامه دارد؟ / «کدام تحرک؟ در صف فروش قفلیم!» قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟

در حال بارگیری...