قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/4/26

قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/4/26

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش بهای جهانی طلا و نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه گرمی به دو میلیون و 200 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارهای جهانی در حالی دیشب بسته شد که قیمت طلا ماندگاری خود در بالاتر از 1800 دلار در هر اونس را حفظ کرد و انتظارات برای حفظ روند افزایشی بهای فلز گرانبها را بالا برد.

براساس گزارش ایسنا، نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد با صعود اونس طلا به بالاترین رکورد یک ماه اخیر در اواسط هفته گذشته، خوش بینی بالایی در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خرد وجود دارد.

بسیاری از تحلیلگران همچنان پیش بینی می‌کنند رشد فشارهای تورمی به سطوح کم سابقه، از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد. با وجود تهدید تورم بالاتر، بانک مرکزی آمریکا همچنان تاکید دارد تورم بالاتر موقتی است و سیاست پولی انبساطی این بانک مرکزی برای آینده قابل پیش بینی ادامه خواهد یافت.

آدریان دی، ريیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز گفت: نسبت به دورنمای قیمت طلا خوش بین مانده است زیرا این فلز ارزشمند در شرایطی که بانک‌‌های مرکزی جهان اعتبارشان را در بازارهای مالی از دست می دهند، یک دارایی ارزشمند می‌‌ماند. سرمایه گذاران بیشتر و بیشتری به بانک مرکزی آمریکا و سایر بانکهای مرکزی اعتمادی ندارند و دریافته اند که تورم از آنچه که بانک مرکزی آمریکا در ابتدا مدعی شده بود، قویتر و پایدارتر است.

خوش بینی به دورنمای طلا پس از اظهارات جروم پاول، ريیس بانک مرکزی آمریکا در برابر کنگره ایجاد شده است. وی گفت: اگرچه تورم ممکن است در چند ماه آینده بالاتر رود اما مقامات بانک مرکزی همچنان تورم را موقتی می دانند. وی خاطرنشان کرد هنوز با شرایط اقتصادی که باعث تغییر سیاست پولی شود، فاصله داریم.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، 16 نفر شرکت کردند که از میان آنها 9 نفر معادل 56 درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. سه نفر معادل 19 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و چهار نفر معادل 25 درصد نظری نداشتند.

در این بین، 836 نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خرد شرکت کردند که از میان آنها 556 نفر معادل 67 درصد به افزایش قیمت طلا و 144 نفر معادل 17 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که 136 نفر معادل 16 درصد نظری نداشتند.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس اظهار کرد: اگرچه تصور می‌‌کند که قیمت طلا به اوج خود رسیده اما انتظار دارد این فلز ارزشمند در آینده نزدیک نیروی کافی برای تست مجدد مقاومت در سطح 1850 دلار پیدا کند.

آدام بوتون، استراتژیست ارزی ارشد در فارکس لایو گفت: با وجود صحبتهای متنوع بانک مرکزی آمریکا، ریسکهای اقتصادی ظهورکننده همچنان از قیمت بالاتر طلا پشتیبانی می کنند. تصویر بنیادین طلا به دلیل سیگنال‌های مختلف بانک مرکزی آمریکا، تورم و شیوع کرونای دلتا بهم ریخته اما تصویر فنی به نرخهای پایینتر برای مدت طولانی اشاره دارد. این موضوع در بازار طلا مثبت بوده و توقف بعدی طلا در سطح 1900 دلار یا نزدیک آن خواهد بود.

کوین گریدی، ريیس شرکت فونیکس به کیتکونیوز گفت: طلا پس از این که هفته گذشته به بالاترین حد یک ماه اخیر صعود کرد اما نتوانست مقاومت در میانگین قیمت 50 روزه که در 1837 دلار قرار دارد را بشکند، با فشار فروش فنی روبرو شد. وی درباره روند قیمت طلا نظر خنثی داشته و انتظار دارد این فلز ارزشمند حمایت در میانگین قیمت 200 روزه که در پایین 1800 دلار قرار دارد را حفظ کند.

به گفته گریدی، سرمایه گذاران زیادی تلاش می کنند ارزش مناسب طلا را ارزیابی کنند و به نظر می رسد که بازار در حال حاضر می گوید ارزش اونس طلا حدود 1800 دلار است. با این حال وی خاطرنشان کرد فروشنده طلا نخواهد بود زیرا عوامل بنیادین قوی همچنان از این فلز ارزشمند پشتیبانی می کنند.

دارین نیوسام، ريیس شرکت دارین نیوسام آنالیتیکس از جنبه بدبینانه اظهار کرد: بهبود مقاومت طلا ممکن است در معاملات پیش رو اندکی فشار فروش فنی ایجاد کند. سطح مهمی که باید زیر نظر داشت، حدود 1752 دلار است. اگر این سطح شکسته شود، در این صورت طلا ممکن است رکورد پایین 1700 دلار در مارس را مجددا امتحان کند.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز 26 تیر تا ساعت 19، نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش یافت و 24 هزار و 729 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را 4،200 تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش 24 هزار و 260 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 23 هزار و 779 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، نسبت به روز پنج‌شنبه کاهش یافت و به رقم 28 هزار و 882 تومان رسید.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی 4960 تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 28 هزار و 886 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 28 هزار و 314 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم 10 میلیون و 400 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید 10 میلیون و 520 هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، یک میلیون و 53 هزار و 137 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، پنج میلیون و 500 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و 450 هزار تومان و دو میلیون و 300 هزار تومان است.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز

مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده ب...

رای‌گیری برای انتخابات 1400 به ساعات پایانی رسیده است اما بازار ارز فردا چگونه به رییس‌جمور کابینه سیزدهم واکنش نشان می‌دهد؟

TejaratNews.com/
ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
جدیدترین قیمت دلار/ پنجمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/23

جدیدترین قیمت دلار/ پنجمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/23

امروز دوشنبه 23 فروردین 1400 نرخ ارز در صرافی‌ ملی برای بار پنجم اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به نرخ قبلی افزایش پیدا کرد و به رقم 24302 تومان رسید.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/26

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو امروز 14 فروردین 1400

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/20

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/20

امروز جمعه 20 فروردین نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نداشت و بهای دلار در رقم 24288 ثابت ماند.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/19

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/19

امروز پنجشنبه 19 فروردین نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نداشت و بهای دلار در رقم 24467 ثابت ماند.

TejaratNews.com/
آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

دلار آمریکا سال 99 را با قیمت 14 هزار تومان آغاز کرد و با نرخی در کانال 24 هزار تومان به پایان رساند و حالا سال 1400 پر از ابهام و اما و اگر برای اقتصاد ایران در آستانه آغاز است اما کارشناسان اقتصاد د...

TejaratNews.com/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...